10 Najlepszych używanych samochodów dojeżdżających do pracy

Ludzie, którzy muszą pokonywać większe odległości, aby dostać się do pracy każdego ranka kochają samochody dojeżdżające do pracy. Używany samochód dojeżdżający do pracy może być świetną opcją dla każdego, kto docenia oszczędność paliwa mniejszego, tańszego pojazdu lub jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na swoim samochodzie.
Istnieje wiele samochodów dojeżdżających do pracy, które nie są małe, a niektóre nie są takie same. Dlatego na naszej liście 10 najlepszych samochodów dojeżdżających do pracy znalazło się kilka niespodzianek. Przyjrzyjmy się temu, co te codzienne samochody mogą zaoferować.

Co sprawia, że samochód dojeżdżający do pracy jest dobry?

Jeśli codziennie dojeżdżasz do pracy i wiesz, jak ważne jest posiadanie samochodu, który oferuje dobre przebiegi na gazie, funkcje bezpieczeństwa, a także komfort. Powinieneś czerpać przyjemność z codziennej jazdy samochodem do pracy.

Top 10 najlepszych używanych samochodów, które można kupić jako samochód dojeżdżający do pracy

01. Mazda Mazda2

Mazda Mazda2 to świetna opcja dla osób dojeżdżających do pracy. Jej lekkie podwozie zostało dostrojone tak, aby zapewnić lepsze prowadzenie niż inne modele w tej klasie. Mazda Mazda2 hatchback posiada 1,5-litrowy czterocylindrowy silnik produkujący 100 koni mechanicznych i 98lb-ft momentu obrotowego. Standardowa pięciobiegowa manualna skrzynia biegów jest najbardziej wydajna wśród samochodów subkompaktowych (29 mg w mieście/35 mg na autostradzie). Mazdę2 można również zamówić z 4-biegową przekładnią automatyczną. Chociaż Mazda2 jest małym hatchbackiem, ma mniej funkcji niż modele z lat 2011-2013. Jednak model 2014 i nowsze są lepiej wyposażone.

02. Volkswagen Jetta TDI

Dla tych, którzy dojeżdżają do pracy 50-100 mil dziennie, Volkswagen Jetta TDI jest dobrze strzeżoną tajemnicą. Ten kompaktowy sedan może pochwalić się 2,0-litrowym silnikiem turbodoładowanym, który zapewnia 30-mpg w trybie stop-and-go i 42 mpg na autostradzie. Imponująca wydajność Jetty TDI jest połączona z mocą 140 KM i momentem obrotowym 236 lb ft. Dzięki temu Jetta TDI jest bardzo szybka na autostradzie. Do wyboru jest wersja z sześciobiegową skrzynią manualną i sześciobiegową zautomatyzowaną skrzynią manualną. W 2011 roku Jetta została zmodernizowana do większej platformy. Oferuje więcej miejsca we wnętrzu, ale mniej luksusu niż starsze modele.

  Czy samochody elektryczne tracą ładunek po zaparkowaniu?

03. Toyota Prius

Jeśli zależy Ci tylko na wysokiej wydajności paliwowej, Toyota Prius jest nadal najlepszym używanym samochodem dojeżdżającym do pracy. Toyota Prius jest standardowym przedstawicielem samochodów hybrydowych. Ma 1,8-litrowy silnik czterocylindrowy, który jest dopasowany do pary silników elektrycznych, aby wygenerować 134 KM. Kompaktowy Prius hatchback osiąga imponujący wynik 51 KM w mieście i 48 KM na autostradzie, co jest bardziej imponujące niż jakikolwiek inny pojazd w tej klasie. Prius obecnej generacji został po raz pierwszy wprowadzony do salonów sprzedaży w 2010 roku. W ofercie znajduje się wiele używanych egzemplarzy.

04. Honda Insight

Usuwamy najnowszą edycję subkompaktowej hybrydy Honda Insight z naszej listy najlepszych samochodów dojeżdżających do pracy. Zamiast tego, będziemy korzystać z modelu pierwszej generacji. Najnowsza Honda Insight będzie dostępna dopiero w 2006 roku, więc trzeba będzie poczekać do tego czasu. Jednak oszczędności na miesięcznych rachunkach za paliwo będą tego warte. Pięciobiegowy hatchback z manualną skrzynią biegów uzyskuje 48 mpg w mieście i 56 mpg na autostradzie. Opcjonalnie dostępna jest również bezstopniowa skrzynia automatyczna, ale nie jest ona tak ekonomiczna. Insight ma pewne wady, takie jak siedzenia dla dwóch pasażerów, słabe 73 KM i 91 funtów momentu obrotowego z trzech cylindrów, 1,0-litrowy silnik benzynowy, który jest dopasowany z jednym silnikiem elektrycznym. Jednak niska cena zakupu Hondy i niskie zużycie paliwa sprawiają, że jest to przekonujący wybór dla każdego, kto nie ma zamiaru jeździć samochodem.

05. Hyundai Accent

Hyundai Accent to świetny wybór, jeśli podczas zakupów używanego samochodu dojeżdżającego do pracy chcesz nadążyć za duchem czasu. Oferuje on również wysoki poziom wyposażenia za rozsądną cenę. Hyundai Accent to subkompaktowy hatchback, który został ostatnio zmodernizowany w 2012 roku. Ma stylowe wnętrze z atrakcyjną blachą i łącznością Bluetooth. Można też zamówić bezkluczykowe wejście i tempomat. Wszystkie te cechy są doskonałe dla samochodu, którym jeździ się codziennie do pracy. Hyundai Accent posiada sześciobiegową manualną skrzynię biegów oraz automatyczną skrzynię biegów. Jego czterocylindrowy silnik o mocy 138 KM wytwarza moment obrotowy 123 lbft (wraz z 28 mpg przy jeździe miejskiej i 37 mpg przy jeździe autostradowej).

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

06. Smart Fortwo

Smart Fortwo jest przeznaczony do innego rodzaju dojazdów do pracy niż inne samochody na tej liście. Smart Fortwo został zaprojektowany jako miejski samochód terenowy. Wynika to z jego niewielkich wymiarów i możliwości zmieszczenia się nawet w najciaśniejszych miejscach parkingowych. Dzięki 1,0-litrowemu, trzycylindrowemu silnikowi o mocy 71 KM i momencie obrotowym 68 lbft Smart Fortwo jest w stanie pokonywać duże odległości. Jednakże, nie jest to tak wygodne dla małego coupe. Dostaniesz 33 mpg w mieście, podczas gdy można się spodziewać 41 mpg na autostradzie. Smart jest standardowo wyposażony w pięciobiegową półautomatyczną manualną skrzynię biegów.

07. Ford Fiesta

Podobnie jak Mazda2, Ford Fiesta zapewnia lepszą informację zwrotną dla kierowcy i lepsze prowadzenie niż można by się spodziewać po subkompaktowym hatchbacku. Ford Fiesta jest również bardzo ekonomiczny pod względem zużycia paliwa. Tę cechę zawdzięcza czterocylindrowemu silnikowi o pojemności 1,6 litra, który generuje moc 120 KM i moment obrotowy 112 lb/ft. Fiesta może osiągnąć 29 mil na godzinę w mieście i 40 mil na godzinę na autostradzie, jeśli posiada pakiet Super Fuel Economy. Jednakże, nawet bez tych funkcji, Fiesta nadal udaje się uzyskać 39-mpg autostrady. Dla tych, którzy nie chcą zmieniać biegów, standardem w Fiestach 2011-2013 jest pięciobiegowa manualna skrzynia biegów. Dostępna jest również sześciobiegowa, automatyczna skrzynia manualna.

08. Honda Fit

Honda Fit to coś więcej niż samochód dojeżdżający do pracy. To także idealny samochód dla osób, które muszą zabrać ze sobą wszystko, ale nie mają zbyt wiele miejsca do parkowania w domu lub w pracy. Subkompaktowy rozmiar Hondy Fit pozwala na wykorzystanie systemu Magic Seat, który umożliwia złożenie i spłaszczenie drugiego rzędu siedzeń oraz przestrzeni ładunkowej do łącznej pojemności 57 stóp sześciennych. Dodaj do tego 1,5-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 117 koni mechanicznych i 106 lbft momentu obrotowego oraz wskaźnik efektywności paliwowej EPA wynoszący 28 mg w mieście i 35 mg na autostradzie (w przypadku wyposażenia w pięciobiegową skrzynię automatyczną zamiast pięciobiegowej skrzyni manualnej) i masz przepis na hatchbacka.

  Jakie są problemy z samochodami hybrydowymi?

09. Chrysler 300

Chociaż Chrysler 300 może wydawać się nieco dziwne na tej liście najlepszych samochodów dojeżdżających do pracy, nie jesteśmy zaskoczeni. Pełnowymiarowy sedan, taki jak Chrysler 300, to najlepszy wybór pod względem bezpieczeństwa i komfortu, jeśli masz dużo do zrobienia na autostradzie. 3,6-litrowy silnik V-6, który jest najbardziej wydajny w zużyciu paliwa, zwraca 19-mpg w mieście i 31 na autostradzie dzięki ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, która została wprowadzona w 2013 roku. Jednak te liczby są uzupełnione przez 292 KM i 262 lb-ft momentu obrotowego. Można też wygodnie spać na tylnym siedzeniu. W przypadku, gdy kiedykolwiek utkniesz na dojeździe do pracy, jest to przydatna opcja.

10. Ford Escape Hybrid

Ford Escape Hybrid to wyjątkowa opcja samochodu dojeżdżającego do pracy. A przynajmniej tak wygląda, dopóki nie przyjrzysz się bliżej szczegółom. Hybrydowy benzynowo-elektryczny układ napędowy Forda Escape Hybrid jest w stanie osiągnąć 34 mg w mieście i 31 mg na autostradzie. Ma również 66 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej. Nie da się pobić tych liczb, jeśli dojeżdżasz do pracy z próbkami produktów i ładunkiem sprzętu. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i silnik elektryczny generują 177 koni mechanicznych (lub dwa, jeśli wybierzesz napęd na wszystkie koła), co jest całkiem sporą mocą jak na małego SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z