15 Luksusowe samochody i SUV-y w najtańszych cenach w 2021 roku

Możesz mieć stylowy wygląd, luksusowe kabiny i jedyną w swoim rodzaju opcję już od 27 125 dolarów.
Podczas gdy luksusowe tabliczki są pożądane, mogą być również zaporowo drogie dla większości nabywców samochodów. Przedstawiliśmy luksusowe pojazdy z każdej półki luksusowych producentów samochodów w cenach, które rywalizują z innymi dobrze wyposażonymi kompaktowymi SUV-ami i sedanami z głównego nurtu. Wszystkie modele na tej liście są poniżej 38 000 dolarów, w tym pojazdy BMW, Mercedes-Benz i Infiniti.
Ta lista nie obejmuje w pełni obciążonych poziomów wykończenia, które nie są uważane za „tanie”. Nadal istnieją dobre oferty, więc jeśli luksus jest twoim celem, ta lista nie jest dla Ciebie. Ta lista jest uszeregowane od najdroższych do najmniej kosztownych. Jeśli nie znajdziesz czegoś, co pasuje do Twojego budżetu na początku, bądź cierpliwy.

15. Infiniti Q50

Infiniti 2021 został dodany do tej listy ze względu na fakt, że jego luksusowe odpowiedniki widzą zwiększone ceny na rok 2021. Q50 nie jest najbardziej sportowym z samochodów, ale w standardzie posiada 300-konny silnik V-6. Posiada również 400-konny silnik V-6. Mimo że Q50 oferuje komfortową jazdę, wnętrzu brakuje luksusu. Trudno jest też korzystać z podwójnego ekranu systemu audio-nawigacyjnego w Q50.

 • Silniki: 3,0-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V-6 o mocy 300 KM i 400-konny 3,0-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V-6.
 • 13 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej

14. Mercedes-Benz klasy GLA

Na rok 2021 crossover Mercedes-Benz klasy GLA jest zupełnie nowy. Klasa GLA to bardziej komfortowy pojazd, z lepszą technologią i proporcjami bardziej przypominającymi crossovera, co pomaga jej wyróżnić się w tym segmencie. Opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła. Jedyną jednostką napędową jest turbodoładowany, 2,0-litrowy czterocylindrowiec o mocy 221 KM. Nowy GLA250 sprawia wrażenie szybszego niż model z 2020 roku, ale jego czas od 0 do 60 mil na godzinę jest o ponad pół sekundy wolniejszy.

Silnik: 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy o mocy 221 KM.
Przestrzeń bagażowa: 15 stóp sześciennych

13. Lincoln Corsair

Na 2020 rok Corsair otrzymał zupełnie nowe wnętrze i unowocześnioną technologię. Odzwierciedla to dążenie Lincolna do luksusu. Opcje układu napędowego obejmują teraz , hybrydę plug-in, która łączy 2,5-litrowy silnik czterocylindrowy z silnikiem elektrycznym. Podstawowy poziom wykończenia Lincolna nadal oferuje turbodoładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 2,0 litra i napęd na przednie koła. Corsair jest droższy i oferuje napęd na wszystkie koła, a także mocniejszy silnik turbo o pojemności 2,3 litra. Posiada również wiele luksusowych elementów wyposażenia.

 • Silniki: 2,0-litrowy rzędowy czterocylindrowiec z turbodoładowaniem o mocy 250 KM; 2,3-litrowy rzędowy czterocylindrowiec z turbodoładowaniem o mocy 280 KM; 2,5-litrowy rzędowy czterocylindrowiec z silnikiem elektrycznym z magnesem trwałym.
 • Przestrzeń ładunkowa: 28 stóp sześciennych

12. Genesis G70

Genesis G70 jest gotowy, by zmierzyć się z BMW serii 3. Jego niska cena bazowa i osiągi czynią z niego groźnego przeciwnika. Standardowe wyposażenie obejmuje napęd na tylne koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Dostępna jest również sześciobiegowa skrzynia manualna. Dostępna jest opcja z napędem na wszystkie koła, ale występuje tylko z automatyczną skrzynią biegów. 10-letnia gwarancja na układ napędowy, obejmująca 100 000 mil, jest dodatkowym atutem. Czy obawiasz się o niezawodność? Nasz test długoterminowy na dystansie 40 000 mil.

 • Silniki: 2,5-litrowy, turbodoładowany silnik rzędowy o mocy 252 KM; 3,3-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V-6 o mocy 365 KM.
 • Przestrzeń bagażowa: 11 kubików
  Jaki jest najlepszy używany samochód luksusowy?

11. BMW serii 2

Choć nie jest to najtańsze BMW, to są jeszcze dwa inne samochody z niebiesko-białą obwódką. Jednak coupe serii 2 jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszych w prowadzeniu. Turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litrów w bazowym modelu 230i jest entuzjastyczny i żwawy. Układ jezdny z napędem na tylne koła zapewnia wyważone i żwawe prowadzenie. Możesz go nawet dostać za darmo z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.
Silniki: 2,0-litrowy, turbodoładowany silnik rzędowy-4 o mocy 248 KM; 3,0-litrowa, turbodoładowana, rzędowa szóstka o mocy 335 KM.
Przestrzeń ładunkowa: 10-14 stóp sześciennych

10. Cadillac XT4

XT4 crossover to najnowszy model Cadillaca z segmentu entry-level. Jest on znacznie bardziej zaawansowany niż oryginalny Caddy, który w latach 80. był opartym na Chevy Cavalier Cimarronem. XT4 jest małym SUV-em, który ma intencje premium. Posiada również standardowy pakiet mechaniczny. Standardowy 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy napędza przednie koła. Opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła. Choć cena bazowego modelu XT4 jest atrakcyjna, nie jest on zbyt bogato wyposażony. Wyposażenie luksusowe można nabyć za około 40 000 dolarów.

 • Silnik: 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 237 koni mechanicznych.
 • Przestrzeń bagażowa: 23 stopy sześcienne

9. BMW serii 2 Gran Coupe

Dzięki nowej jednostce napędowej z napędem na przednie koła, która jest standardem w sedanie, BMW 2-Series Gran Coupe jest teraz częścią tej listy. Cena za model 2-Series Gran Coupe została obniżona o 2000 dolarów. Jednak zarówno wersje z napędem na przednie koła, jak i na wszystkie koła z 2,0-litrowym turbodoładowanym czterocylindrowcem o mocy 228 KM są takie same. Ten czterodrzwiowy sedan, który dzieli swoją nazwę z coupe serii 2, kabrioletem i 4-drzwiowym sedanem serii 2, ma platformę, która jest dzielona z Mini. Ten fakt często definiuje jego styl jazdy.

 • Silnik: 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy o mocy 228 KM
 • Przestrzeń ładunkowa: 15 stóp sześciennych

8. BMW X1

Druga generacja X1 została przywitana z westchnieniem konsternacji przez wiernych BMW. Uważali oni, że już samo to, że X1 jest SUV-em, było wystarczająco złe. Ale poprzecznie montowany silnik, standardowy napęd na przednie koła i wysoka cena sprawiły, że było jeszcze gorzej. Ale hałas można zignorować. X1 to mały, praktyczny crossover, który oferuje przyjemną dynamikę jazdy. Został uznany za najlepszego subkompaktowego luksusowego crossovera w konkursie 2018 10Best SUVs and Trucks Awards. Atrakcyjna cena bazowa dodaje do już atrakcyjnego pakietu.

 • Silnik: 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy o mocy 228 KM
 • Przestrzeń ładunkowa: 27 stóp sześciennych

7. Audi Q3

Audi Q3 wejdzie w rok modelowy 2021 z jedną poważną zmianą. Oszczędził 600 dolarów z ceny początkowej. Nowy silnik bazowy to turbo 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik rzędowy, który produkuje 184 KM. Q3 jest teraz dostępne tylko w wersjach Premium i Premium Plus. Jednak oryginalny, turbodoładowany, 2,5-litrowy czterocylindrowiec o mocy 228 koni mechanicznych jest nadal dostępny w obu wersjach wyposażenia. Aby uczynić Q3 jeszcze bardziej atrakcyjnym, wyposażono go również w dodatkowe rozwiązania techniczne, takie jak 12,3-calowy ekran zestawu wskaźników (z 10,1-calowym ekranem infotainment) oraz zmodernizowany 12,3-calowy ekran instrumentów.
Silniki: 2,0-litrowy turbodoładowany 2,0 KM inline-4; 2,0-litrowy turbodoładowany 2,0 KM inline-4
Przestrzeń ładunkowa: 24 kubiki

  Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

6. Volvo XC40

Najmniejszy SUV Volvo to uroczy i niepowtarzalny projekt, charakteryzujący się zdecydowaną stylistyką oraz szeroką gamą opcji wykończeniowych i kolorystycznych. Podstawowa cena Volvo XC40 spadła do 35 000 dolarów. Volvo niedawno dodało do swojej oferty wersję T4, która jest zorientowana na wartość. Cena bazowa wynosi poniżej 35 000 dolarów. Jest on również wyposażony w 2,0-litrowy silnik czterocylindrowy z turbodoładowaniem o mocy 187 KM. Silnik ten napędza droższy model T5. T4 jest dostępny w droższych R-Design lub Inscription trims, jeśli jesteś gotów zapłacić trochę więcej.

 • Silniki: 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy-4 o mocy 2,0 KM; 2,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy-4 o mocy 2,0 KM
 • Przestrzeń ładunkowa: 21 kubików

5. Mercedes-Benz A-klasa

Mercedes-Benz klasy A to najmniejszy samochód, jaki można kupić. Jest też najbardziej przystępny cenowo – kosztuje 34 700 dolarów. Klasa A sprawia wrażenie Mercedesa, ale jest mniejsza niż oryginalny eksperyment Benza z tanim sedanem na rynek amerykański. Oryginalna klasa CLA miała przeciętne materiały wewnętrzne i czasami niewyrafinowane właściwości jezdne. Klasa A ma we wnętrzu materiały najwyższej jakości i nowy system informacyjno-rozrywkowy.

 • Silnik: 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 188 KM.
 • Przestrzeń ładunkowa: 9 kubików

4. Audi S8

Audi S8 może wyglądać na duże i eleganckie, ale to Audi S8 napędzane silnikiem twin-turbo V-8 o mocy 563 KM osiąga 60 mph w 3,2 sekundy. To dużo wrażeń, biorąc pod uwagę, że samochód waży 5256 funtów. To prawie 500 funtów więcej niż Toyota 4Runner. Cena 131,945 dolarów jest nieco wysoka, więc trzeba będzie wydać więcej, aby uwolnić prawdziwy potencjał S8. Wszystkie modele S8 wyposażone są w silnik V-8, napęd na wszystkie koła, 17-głośnikowy system audio Bang & Olufsen, wyświetlacz head up i dwuszybowe szyby akustyczne. Dodaj 5400 dolarów pakiet S8 Executive, aby otrzymać reflektory LED Audi’s Matrix design i tylne światła OLED. W wyposażeniu znajduje się również skóra. Adaptacyjny tempomat ułatwia zatrzymywanie się i jazdę w ruchu ulicznym. Pakiet asystenta Night Vision o wartości 2300 dolarów może zostać dodany, aby wykrywać pieszych i zwierzęta w ciemności za pomocą termowizji. Pakiet bezpieczeństwa Driver Assistance o wartości 2750 dolarów, który podnosi zawieszenie o jedną stronę aż o 3,1 cala, pomaga chronić pasażerów w razie wypadku. Wszystko to i jeszcze więcej w tym prostym sedanie Audi.

 • Cena bazowa: 131 945 USD
 • Oszczędność paliwa wg EPA 16/13/20 mil/godz.
 • Przestrzeń bagażnika 12 stóp sześciennych

3. Genesis G90

Genesis G90 nie pokona Audi S8 przy prędkości 155 mph ani nie będzie konkurować z Mercedes-Benz klasy S ścianami ekranów dotykowych. Jednak biorąc pod uwagę jego przystępną cenę wyjściową, jest wart poważnego rozważenia. Ma wiele podobieństw do znacznie droższych modeli: Jest cichy, duży i wygodny. Podczas jazdy po wyboistych drogach można nawet poczuć się jak na poduszkach. Jego steampunkowy wygląd jest przez niektórych bardziej doceniany niż przez innych. Prowadzi się jednak dobrze i nie wymaga wielu tysięcy dolarów na dodatkowe opcje. Standardowe wyposażenie obejmuje napęd na tylne koła, ale można również dodać napęd na wszystkie koła za jedyne 2500 dolarów. Do wyboru jest podwójnie turbodoładowana jednostka V-6 o mocy 365 KM lub V-8 o mocy 420 KM. W obu przypadkach zastosowano ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. 12,3-calowy ekran dotykowy sprawia, że jest łatwiejszy w obsłudze niż menu w Mercedesie klasy S. G90 otrzymał nagrodę IIHS Top Safety Pick+ w 2021 roku, podobnie jak Volvo S90.

 • Cena bazowa: 73 995 dolarów
 • Oszczędność paliwa wg EPA 20/17/24 (AWDV-6)
 • Przestrzeń bagażnika: 15 kubików
  Jaki jest najlepszy SUV dla niskiej osoby?

2. Audi A8

Możesz być ciekawy, dlaczego Audi S8 o mocy 563 KM plasuje się niżej w kategorii. Silnik twin turbo V-8 o mocy 453 KM dostępny dla A8 jest szybki i o 30 000 dolarów tańszy od bazowego S8. Standardowe wyposażenie obejmuje turbodoładowaną jednostkę V-6 o mocy 335 KM i ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów. Oba układy napędowe posiadają napęd na wszystkie koła i 8-biegową przekładnię automatyczną. Dostępny jest również opcjonalny model hybrydowy typu plug-in o mocy 443 KM, który według EPA osiąga 53 MPGe łącznie. Mimo, że jest on bardziej wydajny niż silnik benzynowy V-6, różnica jest niewielka jak na tak drogi pojazd. Standardowe wyposażenie obejmuje 10,3-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, ale zestaw 12,3-calowych wskaźników Virtual Cockpit świetnie nadaje się do nawigacji. Choć system informacyjno-rozrywkowy mógłby mieć kilka dodatkowych pokręteł, reaguje szybko i można go dostosować tak, aby pokazywał to, czego potrzebujesz.

 • Cena bazowa: 87,545 USD
 • EPA Fuel Economy combined/city/highway 21/17/26 mpg
 • Przestrzeń bagażnika: 13 kubików

1. Mercedes-Benz S-klasa

Najnowszy Mercedes Benz S-klasa to nadejście crème de la crème. Nowy model jest o ponad cal dłuższy od swojego poprzednika i ma szerszy o dwa cale rozstaw osi. Pojazd ten jako jedyny w segmencie posiada wystające przy podejściu klamki drzwi. Wewnątrz znajduje się 12,8-calowy ekran dotykowy OLED, który działa jak gigantyczny kiosk i wyświetla większość funkcji pojazdu. Choć nadal może mieć ozdobę na masce, staromodne pokrętła i przyciski wewnątrz zostały zastąpione wirtualnymi renderami. Standardem jest turbodoładowana, rzędowa szóstka o mocy 429 KM wspomagana hybrydowo. W modelach S580 dostępny jest również opcjonalny silnik twinturbo V-8 o mocy 496 KM. Jakość jazdy jest doskonała, nawet gdy duży Benz przełączy się w tryb Sport Plus. Układ kierowniczy z tylną osią pozwala na manewrowanie nim poprzez skręcanie tylnych kół nawet o 10 stopni. Ten samochód jest też jedynym na tej liście, który zacznie Cię masować, gdy krzykniesz „Jestem zestresowany!” do swojego asystenta głosowego. Zrobi wszystko, co zechce, jeśli powiesz mu, jak bardzo jesteś bogaty i samotny. Wersja AMG nie została jeszcze przetestowana, więc nie możemy jej ocenić. Jeśli jednak standardowe modele są jakimkolwiek przewodnikiem, klasa S powinna być dobrym wyborem.

 • Cena bazowa: $110,850
 • EPA Fuel Economy combined/city/highway jeszcze nie oceniona
 • Przestrzeń bagażnika 12 stóp sześciennych

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z