2022 Audi Q5 vs Jaguar F Pace

Jaguar F Pace nigdy nie był prawie tak popularny lub pożądany jak Audi Q5, ale najnowsza wersja facelift F Pace ma nadzieję to zmienić. Jest to rzeczywiście trudne zadanie, jak Q5 jest i zawsze był jednym z najbardziej popularnych luksusowych wykonawczych SUV średniej wielkości.

2022 Jaguar F Pace prawdopodobnie wydaje się bardziej autentyczny wybór w porównaniu do Q5, ponieważ wydaje się, aby zaoferować więcej charakteru, ale Q5 czuje się jak bardziej kompletny pakiet. Technologicznie, są one dość podobne, chociaż Audi wydaje się mieć przewagę.

W sumie, zarówno te należą do kompaktowego / średniej wielkości SUV działu podczas F Pace jest również zakres-topping flagowy SUV Jaguar. Audi oferuje również gargantuiczny Q7 i bardziej stylowe Q8, które są zarówno w zupełnie innej lidze w porównaniu do F Pace.

Wybieranie wyraźnego zwycięzcy między tymi dwoma jest trudne, ale Audi wydaje się nieco bardziej zaokrąglone. F Pace jest ogromny upgrade nad starszymi produktami Jaguara zarówno z punktu widzenia niezawodności i technologii, co oznacza, że Jaguar jest na dobrej drodze do rywalizacji wykonawczej niemieckiego trio luksusowych.

2022 Audi Q5 – Średniej wielkości luksusowy SUV Audi

Bazowy poziom Audi Q5 45 TFSI zaczyna się od 44,100 dolarów za 2.0L 4-cylindrowy silnik turbo połączony z 7-biegową skrzynią S-Tronic DCT i stałym systemem Audi Quattro AWD. 55 TFSI e hybrid Q5 kosztuje 55,400 dolarów, a Range-topping Audi SQ5 kosztuje 56,995 dolarów.

55 TFSI dostaje ten sam 2,0L 4-cylindrowy silnik skojarzony z silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy około 362 KM, podczas gdy entry-level 45 TFSI dostaje 265 KM. SQ5 jest w rzeczywistości nieco mniej wydajny w porównaniu do 55 TFSI e, mimo że SQ5 jest szybszy i bardziej ekscytujący w prowadzeniu dzięki doładowanemu silnikowi V6 o pojemności 3,0 l.

  Wszystko o wymianach oleju Jaguar

Design Q5 jest aktem klasy, ponieważ wydaje się zarówno wyrafinowane i niedoceniane. Jeśli jednak to Cię niepokoi i chcesz, aby Twój SUV wyglądał, jakby miał do czynienia z biznesem, powinieneś zdecydować się na pakiet S-Line. Wnętrze Q5 wygląda coraz bardziej luksusowo, ponieważ jest wyłożone wysokiej jakości materiałami i pięknymi panoramicznymi ekranami.

Q5 oferuje dużo przestrzeni, co oznacza, że bije F Pace zarówno pod względem miejsca siedzącego, jak i przestrzeni ładunkowej. Q5 jest także nieco bardziej opanowany i wygodny w prowadzeniu oraz bardziej niezawodny.

2022 Jaguar F Pace – Brytyjska alternatywa

Podstawowy poziom Jaguara F Pace zaczyna się od 50,900 dolarów za bardziej rozsądny 2.0L 4-cylindrowy silnik turbo o mocy 246 KM. F Pace jest również dostępny z 3.0L V6 z 335 KM, 3.0L V6 hybrydowy z 395 KM, a zakres-topping 542 KM absolutnie śmieszne 5.0L wolnossący V8, który kosztuje ponad $ 85,000.

F Pace jest również wyposażony w stosunkowo gładką i szybko zmieniającą biegi skrzynię biegów DCT oraz napęd na wszystkie koła. Zmieniony w 2022 roku F Pace jest daleki od starego modelu, ponieważ F Pace jest teraz w stanie konkurować z takimi modelami jak Q5, GLC i X3 zarówno pod względem technologii, jak i luksusu.

F-Pace wygląda bardziej ekscytująco niż Q5, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zionący ogniem model SVR. Pod względem wnętrza, F Pace wygląda bardziej jak Range Rover niż stary F Pace, a wiele osób uważa go za dużo lepiej wyglądający w porównaniu do Q5.

  2022 BMW X5 VS Audi Q7 - które jest lepsze?

Driving-wise, F Pace jest jeden, aby uzyskać, ponieważ F Pace nie jest tak skomponowany na Q5. Prawdą jest, że F Pace czuje się bardziej charakterny i autentyczny, zwłaszcza teraz, gdy jest to rzeczywiście dobry samochód.

Wniosek – Audi Q5 jest wciąż lepsze, ale nowy F Pace to ogromny upgrade w stosunku do starego

Q5 jest nadal lepsze, ale F Pace jest teraz w stanie rywalizować z takimi autami jak Q5, GLC i X3 bardziej niż kiedykolwiek. Q5 jest bardziej wyrafinowany, wygodniejszy, przestronniejszy, praktyczniejszy i oferuje wyższą ogólną jakość wykonania.

F Pace SVR jest najbardziej szalonym modelem wydajności z całej grupy, a SQ5 nie jest tak ekscytujący ani przyjemny w prowadzeniu. Jest to jednak jedyny segment, w którym F Pace komfortowo pokonuje Audi. W prawie każdym innym segmencie to wyraźne zwycięstwo Audi.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q5 jest bardziej niezawodne niż Jaguar F Pace?

Jaguary są powszechnie znane ze swojej niezadowalającej niezawodności, ale dotyczy to głównie starszych modeli Jaguara. Nowsze Jaguary są o wiele lepsze, a F-Pace jest mniej więcej tak samo niezawodny jak Q5. Według kilku badań niezawodności F Pace faktycznie umieszczone wyżej niż Q5.

Tak czy inaczej, zarówno z nich są przeciętne w najlepszym przypadku, jeśli chodzi o niezawodność, zwłaszcza w porównaniu do SUV zbudowany przez Lexus. Jednak, jeśli zrobić swoją pracę domową cały czas i utrzymać te samochody prawidłowo, są one prawdopodobnie będzie trwać długo.

  Audi A3 Niezawodność

Czy Audi Q5 jest bezpieczniejsze niż Jaguar F Pace?

Zarówno Jaguar F-Pace i Audi Q5 są 5-gwiazdkowe crash-rated samochodów, co oznacza, że nie należy się martwić o bezpieczeństwo cosoever. Oba pochodzą z wszelkiego rodzaju aktywnych systemów bezpieczeństwa oprogramowania, które są w stanie zapewnić Ci bezpieczeństwo w większości sytuacji.

Jeśli jednak chcesz w pełni wyposażyć swoje Q5 lub F Pace we wszystkie niezbędne zestawy bezpieczeństwa, będziesz musiał zapłacić sporo pieniędzy, tak dużo, że umożliwia to nawet zakup SUV-ów z wyższej półki.

Czy Audi Q5 ma lepszą wartość odsprzedaży w porównaniu do Jaguara F Pace?

To zależy od wykończenia iść na i silnik wybrać, jak te są ściśle dopasowane, jeśli chodzi o wartość odsprzedaży. Jaguar rzeczywiście pochodzą z wyższych przewidywanych numerów wartości odsprzedaży według kilku wiarygodnych źródeł online.

Różnice tutaj są stosunkowo marginalne, co oznacza, że to niewiele, aby nie ma różnicy i wartość odsprzedaży jest bardziej związane z tym, jak dobrze utrzymać swój samochód, jak często go obsługiwać, i jak dobrze zachować wnętrze i stan zewnętrzny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z