2022 Audi Q5 vs Porsche Macan

Audi Q5 z 2022 roku nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych SUV-ów Audi. Oferuje idealną równowagę między przestrzenią i wielkością, a jednocześnie oferuje wszystko, czego można oczekiwać od Audi. Zakres-topping Q7 i Q8 SUV-y są dużo droższe i są ogromne, podczas gdy Q3 nie jest tak wysokiej jakości, a także jest ciasno wewnątrz.

Porsche Macan bazuje na tej samej platformie co Q5, ale Macan jest w 100% prawdziwym Porsche, ponieważ jest najbardziej dynamicznym i dającym najwięcej frajdy z jazdy kompaktowym luksusowym SUV-em na rynku, oczywiście z wyjątkiem Alfa Romeo Stelvio.

Q5 sprawia wrażenie bardziej przyjaznego dla osób starszych, ponieważ jest dostosowany do komfortu, łatwości obsługi i praktyczności, podczas gdy Macan jest o wiele bardziej młodzieńczy, bardziej ekscytujący i bardziej wciągający w prowadzenie. Można śmiało powiedzieć, że oba te kompaktowe luksusowe SUV-y są niesamowite, ale Macan wydaje się oferować o wiele więcej.

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Macan zaczyna się około 10.000 dolarów więcej, ale różnica w cenie może rzeczywiście być uzasadniona dla tych, którzy szukają kompaktowego i dynamicznego SUV-a, który może zrobić zarówno kręte drogi, jak i biegi szkolne, zachowując znacznie lepszą wartość po kilku latach użytkowania.

2022 Audi Q5 – Najlepszy rodzinny SUV Audi

Ceny 2022 Audi Q5 zaczynają się od 43 300 dolarów za model 45 TFSI, 54 600 dolarów za hybrydowy 55 TFSI e i 63 300 dolarów za SQ5. Model bazowy 45 TFSI dostaje 2,0L 4-cylindrowy silnik z 245 podczas 55 TFSI e dostaje, że bardzo sam silnik, ale dodatkowo z silnikiem elektrycznym, który oferuje łącznie 362 KM.

  2022 Mercedes SL vs Porsche 911

Zakres-topping SQ5 dostaje piękny doładowany V6 z 350 KM, który jest w stanie napędzać SQ5 od 0-60mph w około 5 sekund. 55 TFSI e oferuje więcej mocy na papierze, ale SQ5 bije 55 TFSI e 0-60mph przez około 0,3 sekundy.

Wszystkie modele Q5 wyposażone są w legendarny napęd Audi Quattro AWD i zaufaną skrzynię biegów Audi S-Tronic. Stylistycznie Q5 wygląda stonowanie, z klasą i wysoką jakością. Modele wyposażone w pakiet S-Line wyglądają nieco bardziej sportowo i ekscytująco, ale nigdzie nie są tak ekscytujące jak Macan.

Q5 jest wygodne w prowadzeniu, ponieważ nie lubi być prowadzone w agresywny sposób. Q5 oferuje też nieco więcej miejsca niż Macan.

2022 Porsche Macan – Najbardziej dynamiczny kompaktowy luksusowy SUV

Ceny Porsche Macan zaczynają się od 54,950 dolarów za podstawowy model z silnikiem 2.0L 4-cylindrowym o mocy 261 KM. Macan S zaczyna się od 65,400 dolarów i jest wyposażony w twin-turbo V6, 375 i Porsches niesamowite PDK skrzyni biegów. Macan GTS kosztuje 79,900 dolarów i również pochodzi z tym samym silnikiem, ale moc jest skoczył do 434 KM.

Porsche nie ujawniło jeszcze modelu 2022 Turbo Macan, ale można śmiało powiedzieć, że Macan Turbo będzie kosztował ponad 80 000 dolarów i prawdopodobnie będzie oferował co najmniej 450 KM. Wszystkie modele Macan również pochodzą z AWD i Porsche PDK skrzynia biegów jest jednym z najlepszych przekładni DCT na planecie i 0-60mph czasy są szybsze niż SQ5 dla wszystkich modeli z wyjątkiem entry-level Macan.

Macan wygląda i sprawia o wiele bardziej ekscytujące wrażenie, ponieważ został stworzony dla kierowcy bardziej zorientowanego na osiągi. Jeśli chodzi o wnętrze, Macan sprawia wrażenie samochodu o wyższej jakości, a projekt jest ładny, ale nie jest tak zaawansowany technologicznie, jak ten w Q5. Macan nie jest jeszcze wyposażony w całkowicie cyfrowy zestaw wskaźników.

  Polestar vs Porsche - niezawodność - co jest lepsze?

Podsumowując, Macan jest dużo bardziej dynamiczny i przyjemny w prowadzeniu, a jednocześnie równie komfortowy jak Q5. Macan nie jest tak przestronny ani przyjazny dla rodziny jak Q5, ponieważ Q5 stawia te czynniki na pierwszym miejscu.

Conclusion – The Macan is a better car

Audi Q5 to piękny samochód do podróżowania i mało kto może się z tym nie zgodzić. Jednak Macan jest po prostu bardziej wciągający, bardziej wyjątkowy, a do tego oferuje wyższej jakości materiały, bardziej ekskluzywną plakietkę i lepiej wyglądający design zewnętrzny.

Macan jest dostępny z silnikami o mocy ponad 400 KM, które są przystosowane do jazdy wyczynowej, podczas gdy topowy SQ5 nie jest ani tak dynamiczny, ani tak ekscytujący. Q5 jest lepszym rodzinnym SUV-em, ponieważ jest cichszy przy wyższych prędkościach, zwłaszcza w porównaniu z modelami Macan z większymi obręczami kół.

Q5 jest również bardziej przestronny i wydajny, co prowadzi nas do sugestii, że powinieneś kupić Q5, jeśli chcesz mieć wszechstronnego, dobrze wyposażonego rodzinnego SUV-a. Jednak Macan sprawia wrażenie produktu bardziej premium, ma więcej charakteru, jest o wiele bardziej pożądany, a jednocześnie o wiele lepiej utrzymuje swoją wartość.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q5 jest bardziej wydajne niż Porsche Macan?

Audi Q5 jest rzeczywiście bardziej wydajny niż Macan na całej planszy, zarówno dlatego, że oferuje bardziej ekonomiczne silniki, jak i dlatego, że jest dostępny z hybrydowym układem napędowym. Nie jesteś w stanie kupić hybrydowy Macan i wydaje się, że Porsche planuje zaprzestać ICE modele Macan dla kompletnej wymiany EV.

  Jak najtaniej wymienić kluczyk do Porsche?

Dla miejsca kontekstu, podstawowy Macan jest oceniana na 21MPG, podczas gdy podstawowy Q5 jest oceniana na 25MPG. Różnice te mogą nie być tak przesadzone, ale mają tendencję do stawania się stopniowo większe z droższych modeli.

Czy Porsche Macan jest bardziej pożądany niż Q5?

Porsche Macan jest rzeczywiście o wiele bardziej pożądany niż Q5, ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej pożądany kompaktowy luksusowy SUV w istnieniu. Wynika to z faktu, że Macan oferuje bardziej ekskluzywne oznaczenia, a jego prowadzenie jest o wiele bardziej wyjątkowe.

Młodsi klienci doceniają samochody takie jak Macan o wiele bardziej i dlatego Macan wydaje się zbierać o wiele większe zainteresowanie niż Q5. Co więcej, osoby, które kupują Q5, zwykle zatrzymują je na dłużej w porównaniu z tymi, którzy kupują Macana.

Czy Porsche Macan ma lepszą wartość niż Audi Q5?

Jak wspomniano, Porsche Macan jest nieco droższy od Q5, ale Q5 traci na wartości znacznie szybciej niż Macan. Oznacza to, że Macan powinien być w stanie zachować swoją wartość lepiej, co może ostatecznie prowadzić do tańszego doświadczenia własności po kilku wykorzystania.

Macan jest prawdziwym mistrzem wartości, jeśli chodzi o utrzymanie wartości, mimo że kosztuje znacznie więcej od początku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z