2022 Audi Q5 vs Volvo XC60

Kompaktowe luksusowe SUV-y sprzedają się na lewo i prawo, więc można śmiało powiedzieć, że jest to segment, w którym rezydują najpopularniejsze luksusowe SUV-y. W związku z tym, marki takie jak Audi i Volvo starają się jak najlepiej oferować konkurencyjne SUV-y, które mogą zebrać największe zainteresowanie klientów. Ponieważ większość klientów ma tendencję do poszukiwania podobnych cech, oznacza to, że te dwa są dość podobne.

Na pierwszy rzut oka trudno jest je rozdzielić, ponieważ zarówno Q5 jak i XC60 oferują podobne wrażenia. Jednak Audi opanowało design oparty na technologii, podczas gdy Volvo oferuje bardziej minimalistyczne podejście.

Oznacza to, że Twoje ogólne preferencje dotyczące tego, co uważasz za bardziej luksusowe i estetyczne, będą miały duży wpływ na Twoją decyzję. Q5 wygląda ładnie, zwłaszcza w formie S-Line, co sprawia, że jest potencjalnie nieco bardziej młodzieńczy, podczas gdy XC60 wygląda nieco bardziej powściągliwie i przyjazny dla seniorów.

Silniki w ofercie są również podobne i wydaje się, że Audi oferuje lepsze silniki, ale XC60 oferuje wiodącą w swojej klasie hybrydową jednostkę napędową typu plug-in. Przestrzeń jest oferta jest podobna i tak są ceny, więc musimy zamieszkać głębiej, aby zdecydować się na wyraźnego zwycięzcę.

2022 Audi Q5 – Najpopularniejszy SUV Audi

Ceny 2022 Q5 zaczynają się od 44 100 dolarów za trym 45 TFSI Premium, 49 100 dolarów za 45 TFSI Premium Plus i 54 800 dolarów za pakiet 45 TFSI Prestige. Hybrydowa wersja plug-in modelu Q5 o nazwie 55 TFSI e zaczyna się od 52 900 dolarów za pakiet Premium, 57 000 dolarów za Premium Plus i 62 350 dolarów za pakiet Prestige.

  Audi vs BMW - niezawodność - która jest lepsza

Najwyższa wersja SQ5 zaczyna się od 55 600 dolarów, a jej cena sięga 65 000 dolarów za model Prestige. Podstawa trim 45 TFSI dostaje 2,0L 4-cylindrowy z 261 KM i 273lb-ft momentu obrotowego, 55 TFSI e oferuje 362 KM i 368lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy zakres-topping V6 supercharged SQ5 oferuje 350 KM i 369lb-ft momentu obrotowego.

Wszystkie modele Q5 wyposażone są w doskonałą, 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów S-Tronic oraz wiodący w branży system napędu na cztery koła Quattro AWD. Q5 wygląda prawdopodobnie bardziej efektownie niż XC60, ale tak jest tylko wtedy, gdy jest wyposażone w pakiet wykończeniowy S-Line.

Pod względem technologicznym Q5 oferuje więcej, ale XC60 wydaje się oferować więcej wyposażenia w standardzie. Jeśli chodzi o przestrzeń i praktyczność, XC60 wydaje się oferować więcej we wszystkich tych obszarach, co stawia go przed Q5.

Volvo XC60 – Najpopularniejszy SUV Volvo

Podstawowa wersja XC60 Momentum zaczyna się od 43 745 dolarów. Jeśli chcesz go z systemem AWD będziesz musiał wydać 2,500 dolarów więcej. Modele R-Design zaczynają się od 49 895 USD, a topowe modele XC60 Inscription od 51 245 USD. Ceny XC60 T8 z napędem PHEV zaczynają się od 55 345 dolarów, a najdroższy pakiet XC60 Polestar Engineered Package kosztuje 70 595 dolarów.

Volvo B5 XC60 oferuje czterocylindrowy silnik 2.0L o mocy 247 KM i 258lb-ft momentu obrotowego. B6 XC60 oferuje 295 KM i 310 lb-ft momentu obrotowego. XC60 w wersji plug-in oferuje 400 KM i 472 lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy topowy model Polestar Engineered XC60 oferuje maksymalną moc 415 KM i 471 lb-ft momentu obrotowego.

  Audi S3 niezawodność

Pod względem stylistycznym XC60 jest nieco bardziej powściągliwy, więc to od Twoich preferencji zależy, który z tych SUV-ów bardziej przypadnie Ci do gustu. Automatyczna skrzynia biegów jest standardem we wszystkich modelach XC60, podczas gdy napęd AWD jest uaktualnieniem dla modeli podstawowych, podczas gdy B6 i T8 są wyłącznie samochodami z napędem AWD.

Pod względem przestrzeni, XC60 oferuje więcej w każdym dziale, co oznacza, że jest lepszym samochodem do przewozu osób. XC60 ma lepsze wyposażenie w standardzie, a pełne wyposażenie XC60 jest o wiele tańsze niż załadowanie Q5.

Wniosek – Volvo XC60 wygrywa z Q5

Mimo, że Q5 to świetny samochód, XC60 zdaje się go wyprzedzać w większości kategorii. Mówiąc dokładniej, XC60 oferuje więcej miejsca siedzącego, więcej przestrzeni ładunkowej, więcej opcji jednostek napędowych, niższe ceny i lepsze wyposażenie fabryczne.

Q5 sprawia wrażenie bardziej luksusowego i wyjątkowego, ale tylko wtedy, gdy wydasz niebotyczną sumę pieniędzy na opcje. Q5 jest w stanie holować nieco więcej, ale rzeczywistość jest taka, że większość ludzi nie dba o to. Nie będziesz zawiedziony żadnym z nich, ale Volvo po prostu oferuje lepszy stosunek jakości do ceny.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q5 jest bardziej ekonomiczne niż Volvo XC60?

Audi 45 TFSI osiąga 23MPG w mieście i 28MPG na autostradzie, podczas gdy 55 TFSI e osiąga 26MPG łącznie. Jeśli dodać baterię do równania, 55 TFSI e jest w stanie zwrócić 61MPG e łącznie. XC60 osiąga 22MPG w mieście i 28MPG na autostradzie.

  Czy Volvo ma dobre silniki?

Plug-in XC60 jest oceniana na 57MPG e połączony wynik. Różnice między tymi dwoma są tak marginalne, że to sprawia, że niewiele do żadnej różnicy. Twoje nawyki jazdy są w stanie wpłynąć na końcowe wyniki w obie strony.

Czy Volvo XC60 jest bezpieczniejsze od Audi Q5?

Volvo to marka znana z wiodącego w swojej klasie poziomu bezpieczeństwa, co oznacza, że samochody Volvo są zazwyczaj najlepszymi samochodami, jeśli chodzi o ogólne bezpieczeństwo. Tak jest w przypadku XC60, ale Q5 jest równie bezpieczne, ponieważ w obu tych SUV-ach klasy premium zastosowano najnowsze i najlepsze technologie ograniczające skutki kolizji.

Zarówno Q5 jak i XC60 są dostępne z systemem wspomagania martwego pola, czujnikami parkowania, kamerami cofania, systemami ostrzegania przed kolizją, automatycznym hamowaniem, wspomaganiem kierownicy, adaptacyjnym tempomatem i tak dalej. W związku z tym, jest to wyraźny remis.

Czy Volvo XC60 jest bardziej luksusowe niż Audi Q5?

Mimo że XC60 to prawdziwie luksusowy kompaktowy SUV, Q5 wydaje się być nieco bardziej luksusowy dzięki swojemu technologicznemu designowi. Q5 oferuje wiodący w klasie Audi zestaw wskaźników Virtual Cockpit, który jest rzeczywiście bardziej imponujący niż ten, który można znaleźć w XC60.

W rzeczywistości jest to, że Audi jest uważany za nieco krok w górę w stosunku do Volvo, ale merytorycznie te dwa są prawie identyczne. Można śmiało powiedzieć, że Audi jest nieco bardziej luksusowe, ale Volvo XC60 jest w stanie konkurować z Q5 „toe-to-toe”.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z