2022 BMW X4 vs Mercedes GLC Coupe

BMW X4 to podstawowy model SUV-a coupe BMW, którego historia jest taka sama jak w przypadku Mercedesa GLC Coupe. Te dwa modele istnieją, ponieważ BMW wprowadziło model X6 w 2007 roku, a Mercedes postanowił zaoferować model GLE w wersji Coupe.

X4 daje więcej radości z jazdy, oferuje materiały wyższej jakości i nieco więcej miejsca we wnętrzu. X4 jest samochodem bardziej skoncentrowanym na kierowcy, co jest oczywiste od razu po wejściu do środka. GLC to bardziej klasyczna interpretacja luksusowego samochodu Mercedesa, co oznacza, że został zaprojektowany z myślą o komforcie.

Oferowane silniki są stosunkowo porównywalne, ale te w GLC wydają się nieco bardziej rozrywkowe, ponieważ GLC można kupić z silnikiem BiTurbo V8. Pod względem niezawodności X4 wypada znacznie lepiej, ponieważ jest jednym z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW, podczas gdy GLC wypada znacznie gorzej w większości rankingów i ankiet.

Ogólnie rzecz biorąc, X4 jest lepszym samochodem dzięki bardziej wciągającej jeździe, wyższej jakości materiałów wewnętrznych, większej przestrzeni i bardziej niezawodnej platformie. GLC to wciąż wspaniały samochód dla tych, którzy chcą po prostu jeździć bez odkrywania jego dynamicznych możliwości.

2022 BMW X4 – wybór kierowcy

BMW X4 na rok 2022 jest oferowane z trzema różnymi konfiguracjami silników. Podstawowa wersja X4 xDrive 40i zaczyna się od 51 800 dolarów i jest wyposażona w czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 l i mocy 248 KM. Następny w kolejce jest model X4 M40i, który kosztuje 62 400 USD i jest wyposażony w silnik 3.0L V6 o mocy 382 KM, natomiast topowy model X4M, którego cena zaczyna się od 73 600 USD, jest wyposażony w silnik rzędowy 6-cylindrowy o pojemności 3.0L i mocy do 503 KM.

  Który Mercedes ma największy bagażnik?

Wszystkie modele X4 są wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, która jest zarówno płynna, jak i wydajna. Głównym atutem X4 jest jego podejście do kierowcy. W porównaniu do GLC, który jest bardziej luksusowym SUV-em, X4 daje więcej radości z jazdy i jest bardziej dynamiczny.

X4 jest również bardziej przestronne zarówno w przednim, jak i w drugim rzędzie siedzeń. BMW oferuje wyższej jakości materiały w całej kabinie, choć stylistyka może wydawać się nieco zbyt zwyczajna. X4 to wydajny samochód, który może służyć zarówno do przewożenia rodziny, jak i do jazdy wyczynowej.

Pod względem niezawodności, X4 wydaje się być lepszy od GLC, ponieważ X4 jest jednym z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW.

2022 Mercedes GLC – opcja komfortu i stylu

GLC300 to podstawowy model GLC, wyposażony w czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 l i mocy 255 KM, którego cena wynosi 52 500 USD. Wszystkie modele GLC Coupe są wyposażone w system 4MATIC Mercedes AWD i wszystkie otrzymują również 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów 9G, która jest zarówno wydajna, jak i płynnie przełącza biegi.

Model AMG 43 GLC Coupe jest wyposażony w silnik 3,0 l V6 o mocy 385 KM, a jego cena wynosi 66 500 USD. Najwyższy model GLC63 AMG jest wyposażony w 4,0 l silnik BiTurbo V8 o mocy 503 KM i kosztuje 84 500 USD. GLC 63 oferuje najlepiej brzmiący i najlepiej wyczuwalny silnik spośród wszystkich modeli X4 i GLC.

  Czy Mercedes Klasy E jest lepszy od Klasy C?

Nie czyni to jednak z GLC króla osiągów, ponieważ GLC jest bardziej przystosowany do komfortowej jazdy. Stylistyka wydaje się bardziej elegancka i spójna w porównaniu ze stosunkowo krzykliwym X4.

Projekt wnętrza jest prawdopodobnie nieco bardziej atrakcyjny w GLC, ale oferowana przestrzeń jest gorsza. Wreszcie, niezawodność to aspekt, w którym X4 z łatwością pokonuje GLC.

Wniosek – BMW X4 jest lepszym samochodem

Dzięki bardziej agresywnej stylistyce zewnętrznej i wyższej jakości wnętrza, X4 sprawia wrażenie bardziej imponującego zestawu. Co więcej, X4 jest zarówno bardziej przestronne, jak i bardziej niezawodne, co samo w sobie jest wystarczającym argumentem przemawiającym za jego zakupem.

GLC może być dla niektórych nieco bardziej pożądany i lepiej wyglądać, jednak X4 lepiej spełnia swoje zadanie. Jeśli uwielbiasz sportową jazdę, X4 od razu przypadnie Ci do gustu, ponieważ oferuje podejście bardziej skoncentrowane na kierowcy. Jeśli jednak chcesz po prostu komfortowego, spokojnego i łatwego w obsłudze luksusowego SUV-a, GLC jest dla Ciebie.

Nie oznacza to, że X4 nie jest komfortowym samochodem, ale GLC jest zawsze po prostu luksusowym samochodem, co oznacza, że nie chcesz go zbytnio forsować. Podsumowując, oba te samochody to wspaniałe SUV-y, ale X4 wydaje się być ogólnie lepszym zestawem.

Sekcja FAQ

Czy BMW X4 z 2022 roku jest bardziej wydajne niż Mercedes GLC Coupe?

Podstawowe wersje GLC i X4 z silnikami 2,0 l są niemal identyczne pod względem wydajności, podobnie jest z 6-cylindrowymi silnikami 3,0 l. GLC 63 z silnikiem V8 jest z pewnością najmniej wydajną opcją z całej gamy.

  Mercedes AMG GLC Klasa Coupe Niezawodność

Można śmiało powiedzieć, że X4 i GLC są mniej więcej takie same, jeśli chodzi o wydajność, co oznacza, że sposób prowadzenia samochodu będzie prawdopodobnie ważniejszy niż szacunkowe wartości MPG podane dla każdego modelu.

Czy BMW X4 z 2022 roku jest tańsze w utrzymaniu niż GLC Coupe?

Kilka wiarygodnych źródeł internetowych szacuje, że koszty eksploatacji BMW X4 wynoszą około 6 500 USD w ciągu pierwszych pięciu lat posiadania, podczas gdy GLC kosztuje nieco mniej. Oba te samochody to SUV-y klasy premium z mnóstwem gadżetów i funkcji, co oznacza, że jeśli chcesz, aby były trwałe, musisz o nie dbać.

Mimo że X4 ma lepsze prognozy niezawodności, ma to sens tylko wtedy, gdy jest odpowiednio konserwowany.

Czy BMW X4 jest bardziej popularne niż GLC Coupe?

Trudno jest konkurować z jakimkolwiek modelem Mercedesa, jeśli chodzi o popularność i atrakcyjność, ponieważ żadna inna marka premium nie oferuje takiej atrakcyjności. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że GLC jest bardziej popularnym modelem, ale X4 nie pozostaje daleko w tyle.

Widok trójramiennej gwiazdy na masce ma w sobie coś wyjątkowego, zwłaszcza dla niewtajemniczonych. Dlatego właśnie GLC stale zwiększa sprzedaż, mimo że w rzeczywistości nie jest lepszy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z