2022 BMW X5 VS Tesla Model Y – który jest lepszy?

BMW i Tesla to obecnie jedni z najlepszych producentów samochodów na świecie. Jednak podczas gdy BMW jest liderem w produkcji jednych z najlepszych samochodów napędzanych benzyną, Tesla jest najlepszym producentem samochodów elektrycznych na świecie. Ale który samochód jest lepszy między BMW X5 z 2022 r. a Teslą Model Y?

Tesla Model Y jest odpowiedni dla osób, które poszukują wydajnych, zaawansowanych i przestronnych SUV-ów średniej wielkości. Natomiast BMW X5 jest najlepsze dla osób, które preferują tradycyjną stylistykę SUV-a z luksusowym wnętrzem i stylowym wyglądem zewnętrznym. Mimo to oba samochody mają wyjątkowo dobre osiągi i są zaawansowane technologicznie.

Który luksusowy SUV średniej wielkości jest lepszy – BMW X5 czy Tesla Model Y?

Wygląd

Tesla może być samochodem przyszłości, ale jej wygląd nie jest zbyt atrakcyjny w porównaniu z BMW X5. Wynika to z faktu, że BMW X5 posiada oszałamiające cechy, które wprawiają gapiów w zakłopotanie. Z kolei wygląd zewnętrzny Tesli Model Y jest prosty, co czyni go mniej atrakcyjnym niż BMW X5.

Dodatkowo, wnętrze BMW X5 wygląda na bardziej ekskluzywne niż wnętrze Tesli Model Y. Wynika to z faktu, że Tesla wykorzystuje proste materiały, podczas gdy materiały BMW X5 są bardziej luksusowe. Poza tym, fotele Tesli Model Y nie są tak przytulne jak fotele BMW X5.

Tesla Model Y ma jednak jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych w swojej klasie. Wyposażona jest w wyświetlacz infotainment umieszczony na prostej desce rozdzielczej. A dzięki dużemu panoramicznemu szyberdachowi, który pokrywa większą część dachu, atmosfera w samochodzie jest nieziemska.

BMW X5 posiada również przyjemny i przyjazny dla użytkownika system informacyjno-rozrywkowy. Oprócz tego posiada fotele, które są nie tylko przytulne, ale również wykonane ze skóry Vernasca. Ma również skórzaną deskę rozdzielczą i piękne wykończenia, które podkreślają klasę i elegancję.

  BMW M3 Niezawodność

BMW X5 jest nieco większe od Tesli Model Y, ponieważ jego rozstaw osi wynosi 117,1 cala, długość 194,3 cala, szerokość 78,9 cala, a wysokość 63,7 cala. Tesla ma rozstaw osi 113,8 cala, długość 187 cali, szerokość 75,6 cala i wysokość 63,9 cala.

Osiągi

BMW X5 i Tesla Model Y to jedne z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie, obok Porsche Cayenne. Jednak Tesla Model Y osiąga nieco lepsze wyniki niż BMW X5. Podczas gdy BMW X5 M50i przyspiesza od 0 do 60 km/h w 3,8 sekundy, Tesla Model Y w wersji Performance potrzebuje na to jedynie 3,6 sekundy.

Tesla Model Y jest wyposażona w baterię o pojemności 75 kWh, która pozwala na przejechanie do 326 mil w wariancie Long-Range i 303 mil w wariancie Performance. BMW X5 ma trzy opcje silnikowe, w tym 3,0-litrowy silnik rzędowy turbo, 3,0-litrowy silnik rzędowy turbo w hybrydzie i 4,4-litrowy silnik V8 twin-turbo.

Komfort i przestrzeń bagażowa

Oba samochody mają przestronne wnętrze i dużą przestrzeń bagażową. BMW X5 ma nieco większą przestrzeń ładunkową o łącznej pojemności 72,3 stóp sześciennych, podczas gdy Tesla Model Y ma 68 stóp sześciennych. Jeśli chodzi o przestrzeń w kabinie, Tesla Model Y ma więcej miejsca na nogi, zarówno z przodu, jak i z tyłu, niż BMW X5.

Cena

Tesla Model Y jest nieco tańsza od BMW X5. Jest to dość zaskakujące, ponieważ te samochody mają zbliżony poziom osiągów i właściwości. Ale ponieważ BMW X5 jest bardziej luksusowe i ma bardziej ekskluzywne wnętrze, warto dopłacić.

Podstawowa wersja Tesli Model Y Long Range kosztuje około 60 440 USD, podczas gdy podstawowa wersja BMW X5 sDrive40i kosztuje około 6 300 USD. Tak więc, mimo że różnica jest niewielka, BMW X5 jest nieco droższe.

  Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy Tesla Model Y?

Tesla Model Y jest bardziej niezawodna niż BMW X5. Mimo że Tesla miała problemy z jakością konstrukcji, jej samochody zawsze były niezawodne. Jeśli więc chcesz mieć samochód, który nie sprawi, że spędzisz więcej czasu w garażu, odpowiedzią jest Tesla Model Y. BMW X5 to jeden z najmniej niezawodnych samochodów w tej klasie.

Który samochód jest szybszy – Tesla Model Y czy BMW X5?

Tesla Model Y jest szybszym samochodem. Wariant Tesla Model Y Performance zapewnia prędkość maksymalną do 155 mil na godzinę. Może także przyspieszyć od 0 do 60 km/h w 3,6 sekundy. To lepszy wynik niż w przypadku BMW X5 M50i trim, którego prędkość maksymalna wynosi 155 mph, a przyspieszenie od 0 do 60 km/h 3,8 sekundy.

Czy Tesla Model Y może pomieścić do siedmiu pasażerów?

Podobnie jak BMW X5, również Tesla Model Y może być wyposażona w trzeci rząd siedzeń. Niemniej jednak, trzeci rząd w Tesli Model Y jest tak samo ciasny, jak trzeci rząd w BMW X5. Jest więc lepszy dla dzieci niż dla dorosłych. Jednak w przeciwieństwie do trzeciego rzędu w BMW X5, Tesla posiada dwa uchwyty na kubki dla pasażerów tych siedzeń.

Czy BMW ma w pełni elektrycznego SUV-a?

Tak, BMW ma w pełni elektrycznego SUV-a BMW ix3. Jednak ten elektryczny SUV nie może konkurować z Teslą Model Y, ponieważ ma braki w wielu obszarach. Na przykład ix3 pokonuje mniej kilometrów i nie radzi sobie tak dobrze, jak Tesla Model Y. BMW musi więc wprowadzić wiele ulepszeń, jeśli chce konkurować z Teslą.

  2022 Mercedes GLC vs BMW X3

Który samochód wytrzyma dłużej – BMW X5 czy Tesla Model Y?

Ponieważ Tesla jest samochodem elektrycznym, spodziewajmy się, że będzie miał dłuższą żywotność niż BMW X5, które jest napędzane benzyną. Przy odpowiedniej konserwacji Tesla Model Y może przejechać od 300 000 do 500 000 mil. Ponadto Tesla pracuje nad baterią, która wytrzyma ponad 1 000 000 mil.

Z kolei BMW X5 jest w stanie wytrzymać tylko 150 000 mil, co nie jest wystarczająco dobrym wynikiem. Ale przy odpowiedniej konserwacji, X5 może przejechać ponad 200 000 mil. Podsumowując, Tesla Model Y będzie służył dłużej, ponieważ baterię można wymienić, gdy się zużyje.

Wniosek

Mimo że te dwa samochody różnią się pod wieloma względami, nadal są to luksusowe SUV-y średniej wielkości. BMW X5 jest wyjątkowe dla osób szukających luksusowego, wygodnego i stylowego SUV-a. Natomiast Tesla Model Y jest idealna dla osób, które poszukują wydajnego, przestronnego i wysoce zaawansowanego SUV-a.

Mimo że samochody te mają podobne cechy, Tesla Model Y oferuje korzystniejszy stosunek jakości do ceny, ponieważ jest tańsza, bardziej ekonomiczna i ma lepsze osiągi niż BMW X5.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z