2022 BMW X6 vs Mercedes GLE Coupe

Jeśli cofniemy czas do roku 2007, kiedy to pojawił się pierwszy model X6, wszyscy byli absolutnie zdumieni, dlaczego taki „brzydki” SUV w ogóle istnieje. Top Gear stwierdził, że X6 jest bezużyteczne, ponieważ jest zbyt ciasne, zbyt skomplikowane i zbyt drogie, a jednocześnie niepotrzebnie duże i jest absolutnym śmieciem, jeśli chodzi o jazdę terenową.

Jednak 15 lat później widzimy zupełnie inną historię, ponieważ wszystkie inne marki premium, takie jak Mercedes, Audi, Porsche, a nawet niektóre marki ekonomiczne oferują obecnie co najmniej jednego SUV-a coupe. Jest raczej oczywiste, że BMW wiedziało, co robi z modelem X6, ponieważ X6 jest prawdziwym pionierem SUV-ów coupe.

BMW nadal oferuje model X6, a obecna, trzecia już generacja X6 to solidny, dominujący i budzący zaufanie samochód. Druga generacja modelu GLE coupe jest skierowana bezpośrednio do X6, ale wydaje się, że X6 jest ogólnie lepszym samochodem, ponieważ sprawia wrażenie bardziej wyjątkowego i autentycznego.

Nie da się ukryć, że to właśnie X6 zapoczątkowało cały trend dużych SUV-ów coupe, ale nawet pomijając ten fakt, X6 nadal sprawia wrażenie produktu bardziej premium.

2022 BMW X6 – Pierwszy luksusowy SUV typu coupe

Ceny BMW X6 na rok 2022 zaczynają się od 67 350 USD za podstawowy model xDrive40i, natomiast mocniejszy model X6 50i kosztuje około 86 000 USD. BMW X6 M to najmocniejszy i najbardziej przerażający SUV BMW wszech czasów, którego ceny zaczynają się od nieco ponad 110 000 USD.

Podstawowy model 40i jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o mocy 335 KM, M50i ma silnik V8 twin-turbo o mocy 523 KM, a X6 M osiąga moc 600 KM z silnika V8 twin-turbo. Wszystkie modele BMW X6 są wyposażone w system napędu na cztery koła xDrive AWD oraz niezawodną i płynnie działającą 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

X6 wygląda jak czołg i moim zdaniem jest najlepiej wyglądającym SUV-em typu coupe, nawet w porównaniu z szalonym Lamborghini Urus. W X6 zastosowano materiały wysokiej jakości i nie ma w nim ani odrobiny taniego plastiku.

X6 M to najlepsza wersja X6, ale można śmiało powiedzieć, że nawet podstawowa wersja 40i jest więcej niż wystarczająca. W porównaniu z GLE Coupe, X6 ma w sobie coś bardziej wyjątkowego.

2022 Mercedes GLE Coupe – flagowy SUV Mercedes Coupe

Po pojawieniu się BMW z modelem X6, wszystkie inne marki premium poszły w jego ślady, ale obecnie prawie żadna z nich nie może się z nim równać. Mercedes GLE 53 Coupe za 78 450 dolarów to najtańszy model GLE Coupe, jaki można kupić w USA, wyposażony w godny zaufania silnik 3,0 l turbo V6 o mocy 429 KM.

GLE63 Coupe za 117 000 dolarów oferuje 4.0L BiTurbo V8 o mocy 603 KM, system napędowy Mercedes 4MATIC AWD oraz 9-biegową automatyczną skrzynię biegów 9G. GLE Coupe jest, jak sama nazwa może sugerować, wersją coupe SUV-a GLE i jest skierowany bezpośrednio przeciwko X6.

GLE Coupe to świetny samochód, ale w porównaniu z X6 wypada blado, ponieważ silnik V8 jest dostępny tylko w najwyższej wersji. Oznacza to, że jeśli chcesz mieć GLE z silnikiem V8, musisz zapłacić 117 000 USD, podczas gdy X6 z silnikiem V8 możesz mieć za 30 000 USD mniej.

  BMW M6 Niezawodność

GLE Coupe jest wspaniałym SUV-em, ponieważ wygląda ładnie, prowadzi się dobrze i jest niezwykle pożądany, ale jest coś innego w X6, ponieważ jest to najlepszy SUV coupe, jaki istnieje.

Wniosek – BMW X6 jest lepsze

Jak już wcześniej wspomniano, GLE Coupe to niesamowity SUV i trudno znaleźć w nim jakieś wady poza wysokimi kosztami utrzymania i kompromisowym drugim rzędem siedzeń. Jest to standardowa sytuacja w dużych SUV-ach coupe, co oznacza, że X6 cierpi na podobne problemy.

Mimo to większość osób, które kupują tego typu SUV-y, nie przejmuje się tym, ponieważ chcą mieć w sprzedaży najbardziej imponującego, sportowo wyglądającego SUV-a. W związku z tym BMW X6 jest, jak to mówi młodzież, zbudowane inaczej. Jest w nim coś, co sprawia, że czuje się bardziej jak w domu niż w przypadku GLE.

Może to wynikać z faktu, że to właśnie X6 wymyśliło formułę SUV-a coupe, ale także z tego, że BMW jest bardziej odpowiednie do produkcji takiego samochodu niż Mercedes. Co więcej, BMW sprawia wrażenie lepiej wykonanego, z materiałami wyższej klasy i większą dbałością o szczegóły.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q8 jest lepsze od BMW X6 i Mercedesa GLE?

Audi nieco spóźniło się na imprezę z Q8, ale wygląda na to, że Q8 sprzedaje się znacznie lepiej niż GLE Coupe i X6. Dzieje się tak dlatego, że Audi zrobiło to w nieco inny sposób. W końcu Q8 jest bardziej przystępne i praktyczniejsze.

  BMW serii 6 Niezawodność

Q8 nie cierpi z powodu tak wielu kompromisów w zakresie praktyczności jak dwa pozostałe modele, ale i tak większość ludzi uważa X6 za najlepszego SUV-a coupe na rynku. Wszystkie trzy modele robią wrażenie i trudno powiedzieć, że którykolwiek z nich jest zły.

Czy BMW X6 M jest szybsze od Mercedesa 63 S AMG GLE Coupe?

BMW X6 M i Mercedes Benz GLE AMG 63 S Coupe są niezwykle podobne, jeśli chodzi o czasy 0-60 mph i moc silnika. Wydaje się jednak, że X6 M ma niewielką przewagę nad GLE 63 Coupe, ponieważ waży nieco mniej i lepiej oddaje moc.

Warto wspomnieć, że zarówno GLE Coupe, jak i X6 są wyposażone w bardzo szerokie opony, co oznacza, że powinny być w stanie z łatwością oddawać moc.

Dlaczego BMW X6 M jest lepsze od wszystkich swoich rywali?

Dlatego, że to BMW wymyśliło segment SUV-ów coupe i BMW go udoskonaliło. Tak, GLE, Urus i Cayenne Coupe są niesamowite, ale X6 jest po prostu bardziej wytrzymałe, bardziej agresywne i bardziej porywające w prowadzeniu.

Lamborghini Urus może konkurować z X6 i wiele osób uważa, że jest bardziej ekscytujący, ale dla mnie X6 po prostu wygląda i sprawia bardziej wyjątkowe wrażenie. Można też śmiało powiedzieć, że tylko Cayenne Coupe jest w stanie rywalizować z X6, jeśli chodzi o jakość wnętrza i spójność materiałów konstrukcyjnych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z