2022 Mercedes C300 vs Audi A4

Nowy Mercedes C300 robi ostatnio dużo szumu z wielu różnych powodów. Wygląda on bardziej jak zmniejszona wersja luksusowego jachtu klasy S niż luksusowy sedan Mercedesa klasy podstawowej. Klasa C z 2022 roku oferuje bardzo dużo, a Audi A4 i BMW serii 3 z trudem mogą się z nią równać.

Obecna generacja Audi A4 jest już od dłuższego czasu, ponieważ początkowy model wyszedł w 2016 roku i został facelifted dwa lata temu. Oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy zupełnie nowe A4 za kilka lat, ale na razie, czy A4 może stanąć jego własne przeciwko nowej Klasy C?

Szczerze mówiąc, nie, zdecydowanie nie może. Mimo, że A4 wciąż sprawia wrażenie stosunkowo nowego i pasującego do odznaki premium, nowa Klasa C jest po prostu lepsza i nowsza w niemal każdym aspekcie. A4 jest nieco bardziej praktyczna i tańsza w zakupie, ale Klasa C jest lepsza w prawie wszystkim innym.

Jeśli masz środki, aby uaktualnić do zupełnie nowej Klasy C, zdecydowanie powinieneś. Jeśli jednak uwielbiasz latać pod radarem z kilkoma dodatkowymi dolarami w kieszeni, A4 jest właśnie dla ciebie.

2022 Mercedes C300 – Najlepszy luksusowy kompaktowy sedan na świecie

2022 Mercedes C300 zaczyna się od 42,000 dolarów z 2.0L 4-cylindrowym silnikiem o mocy 255 KM. Ten silnik 2.0L jest również wzmocnione przez Mercedes marki EQ Boost łagodnej technologii hybrydowej, która może tymczasowo zwiększyć tę moc dla około dodatkowych 20 KM lub tak.

Wszystkie modele C300 wyposażone są w gładką i wyrafinowaną 9-biegową skrzynię biegów, która płynnie zmienia biegi, nawet tego nie zauważając. Cały układ napędowy jest gładki i powinien wytrzymać próbę czasu, jeśli jesteś gotów wykonać wszystkie czynności konserwacyjne w odpowiednim czasie.

  Mercedes Benz SL Class Niezawodność

Projekt zewnętrzny C300 jest o wiele bardziej uderzające niż A4, jak to wygląda bardziej premium i bardziej pożądane. Pod względem wnętrza, C300 wygląda na dwie generacje nowszy niż A4, ale niektóre wybory materiałów są rzeczywiście lepsze w A4. C300 jest bardziej zaawansowany technologicznie, a jednocześnie oferuje bardziej miękką jazdę.

Prawda jest taka, że C300 jest lepszy w prawie wszystkim oprócz praktyczności i ceny. Dopóki Audi nie wyjdzie z zupełnie nową generacją A4, C300 jest rzeczywiście lepszym wyborem dla większości ludzi.

2022 Audi A4 – Czuje swój wiek trochę

2022 Audi A4 jest rzeczywiście kompaktowy sedan premium i mało kto jest w stanie argumentować, że A4 nie jest dobrym samochodem. Jednak w porównaniu z nowym C300, który zdecydowanie przesunął granice projektowania wnętrz daleko poza segment, A4 czuje się po prostu zbyt przestarzałe.

Z drugiej strony, A4 zaczyna się od 39,100 dolarów i jest również wyposażony w kultowy system Audi Quattro AWD w standardzie i 2.0L 4-cylindrowy z 201 KM. Dla miejsca kontekstu, C300 z 4MATIC kosztuje 5.000 dolarów więcej na początek, a nawet tak, większość ludzi będzie prawdopodobnie zdecydować się na C300 nie mniej.

A4 dostał niewielkie odświeżenie nie tak dawno temu, ale wszystko, co zrobili to dać A4 zestaw zupełnie nowych reflektorów i świateł tylnych i większy ekran infotainment we wnętrzu. Przyznaję, to jest coś, Mercedes jest również prawdopodobnie będzie zrobić w ciągu kilku lat, ale na razie, A4 projekt jest zdecydowanie coraz na trochę.

  Czy Mercedes jest lepszy niż Lexus?

Na drodze, A4 czuje premium, wygodne i dobrze izolowane, ale C300 jest lepszy. Audi oferuje zaawansowany ekran infotainment, ale ten w C300 jest lepszy. Jedynym obszarem, w którym A4 łatwo pokonuje C300 jest praktyczność, ponieważ oferuje więcej miejsca we wnętrzu i więcej przestrzeni ładunkowej.

Wniosek – Mercedes C300 jest lepszą opcją, ale A4 jest wartościową opcją

Jak wspomniano w tym artykule, C300 naprawdę czuje się o całe dwie generacje nowszy niż A4, ale kosztuje również $5,000 więcej z systemem AWD. Biorąc pod uwagę fakt, że C300 jest tak nowy, większość dealerów nie będzie oferować żadnych znaczących rabatów na chwilę teraz.

Z drugiej strony, dealerzy Audi będą prawdopodobnie oferować bardziej znaczące rabaty, ponieważ A4 jest tak stary. Oznacza to, że można kupić dobrze wyposażoną A4 z AWD za tę samą cenę, co podstawowy RWD C300.

W tym przypadku, A4 jest lepszym wyborem, ale jeśli jesteś gotów wydać prawdziwe Audi lub Mercedes poziom pieniędzy, C300 bije A4 w prawie każdej kategorii oprócz praktyczności. Jako taki, C300 jest nowym wzorcem luksusowego kompaktowego sedana, podczas gdy A4 oferuje wiele za pieniądze, zwłaszcza jeśli dostaniesz go z rabatem.

Sekcja FAQ

Czy Audi A4 jest bardziej wydajne niż Mercedes C300 z 2022 roku?

Nowy C300 jest oceniany na 23MPG w mieście i 33MPG na autostradzie, podczas gdy A4 jest oceniany na 26MPG w mieście i 34MPG na autostradzie. Nawet jeśli Audi wydaje się nieco bardziej wydajny na papierze, w rzeczywistości, oba te powinny fare mniej więcej takie same.

  Mercedes Benz SLS AMG Niezawodność

Jest to bardziej w dół do swoich nawyków jazdy i jak konserwatywny jesteś z pedałem gazu, jak oba z nich są równie wydajne.

Czy Audi A4 jest bezpieczniejsze niż Mercedes C300 z 2022 roku?

Zarówno A4 jak i C300 są równie bezpieczne, ponieważ oba mogą pochwalić się doskonałą 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa. Jednak C300 oferuje bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oprogramowania, ale kosztują one również więcej pieniędzy w porównaniu.

W rzeczywistości, oba z nich powinny zapewnić Ci bezpieczeństwo w większości sytuacji, ale pamiętaj, aby mieć oczy na otoczenie przez cały czas, bez względu na to, jak bezpieczny jest Twój samochód.

Czy Audi A4 jest lepszym samochodem rodzinnym niż Mercedes C300 z 2022 roku?

Audi A4 jest potencjalnie lepszym samochodem rodzinnym niż 2022 C300, ponieważ kosztuje mniej pieniędzy, nie jest tak krzykliwe i jest nieco bardziej praktyczne. A4 zdobywa punkty zarówno za większą przestrzeń bagażnika i bardziej pojemne tylne siedzenia, ale C300 jest bardziej komfortowy i lepiej izolowany.

Podsumowując, oba są równie przyjazne rodzinie, co oznacza, że nie popełniasz błędu, decydując się na którykolwiek z nich.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z