2022 Mercedes C300 vs BMW 330i

Rywalizacja pomiędzy BMW serii 3, Audi A4 i Mercedes Benz C-Class jest jedną z najbardziej wyrównanych rywalizacji w całym niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. Jednak obecna generacja Audi A4 trochę się rozkręca, co oznacza, że chwilowo brakuje jej zarówno za nową serią 3, jak i zupełnie nowym Mercedesem Klasy C.

Nowe BMW serii 3 zostało zaprezentowane rok lub dwa lata temu i nadal sprawia wrażenie świeżego jak nigdy dotąd. BMW serii 3 jest teraz większe i dłuższe niż poprzednie BMW serii 3 F30, a jednocześnie wciąż zachowuje legendarne wrażenia z jazdy BMW. To piękny samochód z najlepszymi możliwościami dynamicznymi w swojej klasie.

Po drugiej stronie spektrum stoi zupełnie nowy Mercedes Klasy C. Klasa C z 2022 roku przeszła gruntowną modernizację i jest teraz bardziej zbliżona do topowej Klasy S. Tak jak seria 3 jest liderem w dziedzinie dynamiki, tak Klasa C pod względem komfortu, technologii i luksusu.

Do czasu pojawienia się nowej Klasy C, BMW serii 3 było oczywistym wyborem w tym segmencie, ale wraz z wejściem nowej Klasy C do sprzedaży, tabele zdecydowanie się odwróciły i nowa Klasa C jest teraz punktem odniesienia w tym segmencie.

2022 Mercedes Klasy C – Najbardziej zaawansowana technologicznie i najbardziej luksusowa Klasa C jak dotąd

Emblemat z trójramienną gwiazdą na masce to synonim luksusu, komfortu i klasy, ale najnowsza generacja samochodów Mercedesa dodaje również technologię jako kluczowy czynnik, jeśli chodzi o lokowanie produktu. C300 powinien zaczynać się od około 45.000 dolarów i za tę cenę dostajemy bardzo dużo.

2.0L 4-cylindrowy silnik turbo o mocy 255 KM wyposażony w technologię EQ Boost marki Mercedes, która powinna tymczasowo dodać 20 KM. Napęd 4MATIC AWD jest dostępny za około 2,000 dolarów, a wszystkie modele C300 są wyposażone w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów, która oferuje płynne zmiany i dużą oszczędność.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy off-road?

Nowa Klasa C wygląda odważnie jak zawsze, ponieważ w porównaniu z poprzednikiem wykorzystuje bardziej futurystyczny i kanciasty design. Wnętrze jest wiodące w swojej klasie dzięki najlepszemu w swojej klasie systemowi informacyjno-rozrywkowemu MB UX, pięknym akcentom stylistycznym i naciskowi na funkcjonalny minimalizm.

Klasa C jest samochodem luksusowym, w którym nacisk położono na komfort. Oznacza to, że nie prowadzi się tak dobrze jak modele serii 3, ale większość osób kupujących Klasę C nie jest tym zainteresowana. Podsumowując, nowa Klasa C to nowy punkt odniesienia dla kompaktowych, luksusowych sedanów.

2022 BMW 330i – Wybór kierowcy

BMW 330i kosztuje około 42 445 dolarów i za te pieniądze dostajemy 4 cylindrowy silnik 2,0 l turbo, który generuje 255 KM. Model 330i jest również wyposażony wyłącznie w 8-biegową skrzynię DCT, która umożliwia błyskawiczną zmianę przełożeń oraz płynne i przewidywalne oddawanie mocy. Napęd xDrive jest dostępny jako opcja za 2000 dolarów.

330i sprawia wrażenie bardziej młodzieńczego i odważnego, zarówno dlatego, że nie jest tak dobrze wyizolowane jak C300, jak i dlatego, że znacznie lepiej trzyma się drogi. Tam, gdzie C300 sprawia wrażenie płynnego i miękkiego, 330i jest nieco bardziej stabilne i chętniej zmienia kierunek jazdy.

Pod względem stylistycznym 330i nie jest tak atrakcyjne jak nowa Klasa C, ale modele M Sport z wyższej półki rzeczywiście wyglądają o wiele bardziej agresywnie. We wnętrzu BMW sprawia wrażenie bardziej zwyczajnego niż Klasa C, a mimo to oferuje materiały budowlane wyższej jakości.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

BMW oferuje również więcej miejsca, ale jazda BMW serii 3 nie jest tak ekscytująca jak w przypadku Klasy C. Seria 3 to wciąż świetny luksusowy kompaktowy sedan, ale Klasa C czuje się po prostu o całą generację nowsza.

Conclusion – The Mercedes C-Class is the new benchmark luxury compact sedan

C300 jest po prostu lepszym, choć bardziej ekscytującym samochodem. Podczas gdy seria 3 nadal jest bardziej wciągająca w prowadzenie i bardziej przestronna, C300 jest bardziej luksusowy, bardziej komfortowy, bardziej zaawansowany technologicznie i bardziej pożądany.

Nic dziwnego, że Klasa C zawsze była najlepiej sprzedającym się sedanem Mercedesa, ponieważ oferuje odpowiedni rozmiar dla większości ludzi na zewnątrz. Rzeczywistość jest taka, że większość osób kupujących kompaktowego, luksusowego sedana pragnie komfortu, technologii i luksusu ponad wszystko inne, i to właśnie w tym aspekcie nowa Klasa C jest najlepsza.

BMW serii 3 wciąż ma przewagę, jeśli chodzi o emocje związane z jazdą i jeśli to jest Twoje mojo, zdecyduj się na serię 3.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes C300 z 2022 roku jest bardziej wydajny niż BMW 330i?

BMW 330i jest oceniane na 26MPG w mieście i 36MPG na autostradzie, co jest dość przyjaznym dla środowiska wynikiem, podczas gdy C300 jest oceniane na 23MPG w mieście i 33MPG na autostradzie. W rzeczywistości oba te powinny być równie wydajne, a największa różnica to ogólne nawyki jazdy.

Warto wspomnieć, że Klasa C czuje się lepiej w domu podczas zwykłej jazdy komfortowej, ponieważ tryb Sport nie jest zbyt angażujący. Z drugiej strony, 330i czuje się lepiej na niższych biegach, co oznacza, że większość kierowców prawdopodobnie będzie naciskać na 330i mocniej.

  Problemy z Mercedesem SL500

Czy Mercedes C300 z 2022 roku jest bezpieczniejszy niż BMW 330i?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oba te samochody mają 5 gwiazdek i wiodące w branży systemy wspomagania bezpieczeństwa, ale warto wspomnieć, że Klasa C oferuje więcej, gdy jest w pełni wyposażona. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między tymi dwoma samochodami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ponieważ oba są wyjątkowo bezpieczne.

Jednak 330i dostaje tylko ostrzeżenie przed kolizją z przodu i automatyczne hamowanie jako standard, podczas gdy C300 jest również standardowo wyposażony w asystenta pasa ruchu, wykrywanie pieszych i tempomat.

Czy Mercedes C300 z 2022 roku jest lepszym samochodem rodzinnym niż BMW 330i?

Oba te dwa luksusowe niemieckie kompaktowe sedany klasy premium są świetnymi samochodami rodzinnymi i powinniście być zadowoleni z jednego z nich. BMW oferuje nieco więcej miejsca i jest ogólnie nieco bardziej praktyczny, ale C300 jest lepiej izolowany i oferuje bardziej miękką jazdę.

W sumie, oba z nich są świetne do użytku rodzinnego, ponieważ równoważą komfort, przestrzeń i cenę lepiej niż BMW serii 5 i Mercedes Benz klasy E. Nic dziwnego, że oba te modele są najlepiej sprzedającymi się sedanami obu producentów, ponieważ naprawdę oferują wszystko, czego można oczekiwać od kompaktowego sedana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z