2022 Mercedes C300 vs Volvo S60

W krainie kompaktowych luksusowych sedanów, Klasa C z 2022 roku jest obecnie królem, ponieważ oferuje więcej luksusu, więcej komfortu i więcej stylu niż jakikolwiek inny samochód z tego segmentu. Nie oznacza to jednak, że istniejące Volvo S60 nie jest w stanie rywalizować z Klasą C?

W tym artykule, będziemy umieścić te dwa kompaktowe luksusowe sedany łeb w łeb we wszystkich obszarach wspólnych nabywców luksusowych sedanów są zainteresowane. Jak wspomniano na początku, nowa Klasa C została ujawniona dopiero niedawno, podczas gdy S60 jest w sprzedaży od około 2-3 lat.

To sprawia, że te dwa kompaktowe sedany są zupełnie inne, ponieważ Klasa C oferuje bardziej futurystycznie wyglądające wnętrze i wygląd zewnętrzny z dużo większą funkcjonalnością i gadżetami. Jest to również bardziej komfortowe w prowadzeniu i jest to o wiele bardziej pożądane.

Z drugiej strony, S60 wypada lepiej od Klasy C pod względem praktyczności i przestrzeni. Obiektywnie rzecz biorąc, Klasa C jest lepszym samochodem, ale S60 ma kilka zalet w porównaniu z Klasą C.

2022 Mercedes C300 – Najbardziej luksusowy kompaktowy sedan na świecie

Mercedes już kilka miesięcy temu zdradził nową Klasę C, a model C300 prawdopodobnie trafi na rynek w każdej chwili. C300 zaczyna się od $42,000 i jest wyposażony w 2.0L 4-cylindrowy silnik turbo, który wypycha 255 KM. Ten silnik pochodzi również z Mercedes EQ Boost łagodnej technologii hybrydowej, która może tymczasowo zaoferować Ci 20 KM więcej.

C300 jest samochodem z napędem na tylne koła z fabryki, ale jeśli jesteś skłonny wydać dodatkowe 2,000 dolarów można wybrać opcję z systemem 4MATIC AWD. Wszystkie modele C300 wyposażone są wyłącznie w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów, która jest zarówno gładka i płynna, co pięknie pasuje do charakteru C300.

  Najlepszy mały hatchback Mercedesa

Pod względem designu, C300 jest odważny i pewny siebie i o wiele bardziej przyciąga uwagę niż S60. Pod względem wnętrza, C300 wygląda i czuje się jak mini klasy S i jest to najlepsze wnętrze w swojej klasie, zarówno pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności, ponieważ jest wyposażony w system informacyjno-rozrywkowy MB UX Mercedes superior.

Space-wise, C300 jest przeciętny dla swojej klasy, ale powinieneś być w stanie pomieścić 4 dorosłych bez żadnych problemów, podczas gdy przestrzeń ładunkowa jest również przeciętny w najlepszym wydaniu. C300 prowadzi się jak prawdziwy luksusowy samochód, co oznacza, że jazda jest miękka, zgodna z przepisami, a izolacja akustyczna jest wiodąca w swojej klasie.

2022 Volvo S60 – szwedzki minimalizm i substancja

Ceny Volvo S60 zaczynają się od około 40 000 dolarów za model Momentum, a najdroższy Recharge Polestar Engineered kosztuje 65 845 dolarów. Model Momentum B5 jest tym, który rywalizuje z C300, ponieważ również wyposażony jest w 4 cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, który generuje moc 247 KM.

Wyposażony jest w napęd na tylne koła i wyrafinowaną 8-biegową skrzynię biegów, która również doskonale pasuje do charakteru S60. Volvo zmodernizowało model S60 na rok modelowy 2022, wprowadzając zupełnie nowy grill, bezprzewodowe ładowanie, system filtracji powietrza i nowe zderzaki.

S60 sprawia wrażenie bardziej przestronnego we wnętrzu, ale samo wnętrze nie może się równać z C300. Wybór materiałów jest wysokiej klasy i potencjalnie nawet lepszy niż w przypadku kilku elementów w C300. S60 jeździ tak minimalne, jak to wygląda, co oznacza, że nie wyróżnia się w niczym, ale robi wszystko w sposób zadowalający.

  Jaki jest najlepszy Mercedes dla właścicieli psów?

S60 nie jest prawie tak pożądane jak C300, ale jest bardziej wiarygodne, zgodnie z kilkoma źródłami online. Przyznaję, C300 jest wciąż nowy i prawie nikt nie może powiedzieć, czy to będzie wystarczająco wiarygodne, czy nie. S60 jest również dostępny z systemem napędu na wszystkie koła jako opcja.

Conclusion – The Mercedes C300 is the better car

Volvo S60 to naprawdę świetny samochód, ponieważ jest mistrzem we wszystkich dziedzinach. Jest przestronne i ma wyrafinowany wygląd, prowadzi się płynnie i bez większych problemów, a do tego oferuje wysokiej jakości materiały. Jednak C300 oferuje wszystkie bajery, których można oczekiwać od samochodu z rocznika 2022.

Jest to bardziej komfortowy, luksusowy, pożądany i lepiej wyglądający samochód wewnątrz i na zewnątrz. S60 oferuje więcej miejsca, a jego design może niektórym osobom odpowiadać lepiej, ale w sumie C300 jest wycięty z innej tkaniny.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes C300 z 2022 roku jest bardziej wydajny niż Volvo S60?

S60 jest oceniane na 26MPG w mieście i 35MPG na autostradzie, podczas gdy C300 oferuje 23MPG w mieście i 33MPG na autostradzie. Nawet jeśli początkowe oceny sugerują, że S60 jest bardziej wydajny, są one tak blisko siebie, że Twój styl jazdy może łatwo zniweczyć korzyści.

Jeśli jesteś gaz-pedał świadomego kierowcy i wolisz gładkie i łatwe doświadczenie jazdy, może być w stanie uzyskać kilka MPG więcej z S60. W sumie różnice są tak marginalne, że w realnym świecie nie robią żadnej różnicy.

  Czy Mercedes jest samochodem luksusowym w Niemczech?

Czy Mercedes C300 z 2022 roku jest lepszym samochodem rodzinnym niż Volvo S60?

Zarówno C300, jak i S60 mogą być świetnymi samochodami rodzinnymi, ponieważ są dostępne z niezliczoną liczbą przyjaznych rodzinie funkcji i gadżetów. Jednak model S60 jest nieco bardziej przestronny, co oznacza, że zmieści się w nim więcej osób i więcej ładunku.

Z drugiej strony, C300 jest lepiej izolowany i oferuje bardziej zgodną jazdę, co oznacza, że Twoje dzieci prawdopodobnie będą lepiej spać. Oba oferują świetną łączność i schowki z tyłu, co oznacza, że różnice są tu marginalne.

Czy Mercedes C300 jest najlepszym kompaktowym luksusowym sedanem?

C300 jest rzeczywiście najlepszy kompaktowy luksusowy sedan na rynku w tej chwili, ponieważ oferuje więcej niż wszystkie inne kompaktowe sedany zrobić. Jednak C300 jest znacznie droższy niż niektórzy z jego rywali, co oznacza, że wielka wartość może to zanegować.

Nawet jeśli C300 jest lepszy niż BMW serii 3, Audi A4 i S60, jeśli jesteś w stanie kupić którykolwiek z nich za cenę obniżoną wystarczająco, mogą one być lepszym rozwiązaniem w ogóle.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z