2022 Mercedes EQS vs Porsche Taycan

Mercedes EQS jest jednym z najnowszych i najbardziej dyskutowanych samochodów EV na rynku, podczas gdy Porsche Taycan jest standardem w branży, jeśli chodzi o luksusowe sedany EV. Tak, Tesla Model S może być szybszy i bardziej popularny, ale Taycan jest i zawsze był samochodem do pokonania.

Mercedes EQS jest pełnowymiarowy luksusowy EV sedan i jest prawdopodobnie najbardziej luksusowe i najbardziej pluszowe iteracji samochodu elektrycznego jeszcze. EQS jest również Mercedes tech-house i najbardziej zaawansowany samochód Mercedes kiedykolwiek zbudował, głównie dzięki imponującym MB UX Hyperscreen systemu infotainment.

Porsche Taycan z drugiej strony nie jest tak luksusowy ani komfortowy, ale wygląda lepiej i lepiej jeździ. Średni poziom Taycan 4S jest o wiele bardziej wciągający w jazdę niż EQS, nie mówiąc już o Taycan Turbo S, który jest o wiele lepszy od EQS, jeśli chodzi o emocje związane z jazdą.

Podsumowując, należy zdecydować się na Mercedes EQS, jeśli chcesz najwyższy komfort i luksus i nie jesteś zaniepokojony z 0-60mph razy i jak szybko można przejść przez zakręt. Oba te EV to ścisła czołówka obecnego rynku EV, i oba są równie imponujące, ale z zupełnie innych powodów.

2022 Mercedes EQS – Najbardziej luksusowy samochód na świecie

Mercedes EQS z 2022 roku to czterodrzwiowy luksusowy elektryczny sedan, który ma nadzieję wyznaczyć luksusowe standardy dla rynku samochodów elektrycznych w taki sam sposób, w jaki Klasa S jest luksusowym wzorcem dla świata ICE. Mimo, że EQS nie może rywalizować z Klasą S pod względem komfortu i przestrzeni, to EQS sprawia wrażenie bardziej wyjątkowego, zwłaszcza za kierownicą.

EQS oferowany jest w dwóch konfiguracjach silnikowych: podstawowej EQS 450 i najwyższej EQS 580. Ceny EQS 450 zaczynają się od 102 310 dolarów, a EQS 580 od 119 000 dolarów. 450 oferuje 329 KM, podczas gdy 580 oferuje 516 KM. 450 jest oceniana na około 350 mil, ale 450 nawet udało się zrobić w górę 422 mil na jednym ładowaniu.

  Mercedes-Benz CL-Class Niezawodność

580 powinien zrobić około 320 mil max i oba z nich mogą być w pełni naładowane przez szybkiego DC ładowarki w nieco ponad 40 minut. EQS jest bezsprzecznie samochodem luksusowym i jest oczywiste, że Mercedes nie pozycjonował EQS jako samochodu sportowego.

EQS jest liderem w swojej klasie, jeśli chodzi o technologię i wystrój wnętrza, do którego żaden inny samochód elektryczny nie może się nawet zbliżyć. EQS jest również wyposażony w takie funkcje, jak system oczyszczania powietrza, kierowanie czterema kołami, oświetlenie otoczenia i zaawansowany tempomat adaptacyjny z funkcją półautonomiczną.

2022 Porsche Taycan – Najbardziej dynamiczny elektryczny sedan na świecie

Porsche Taycan występuje w dwóch kształtach nadwozia i kilku różnych konfiguracjach mocy. Gama rozpoczyna się od bazowego modelu Taycan o wartości 82 700 dolarów, który oferuje 270 mil zasięgu i 400 KM mocy. Następny w kolejce jest 103,800 dolarów Taycan 4S z 247-milowym zasięgiem i mocą 522 KM.

150.900 dolarów Taycan Turbo oferuje 670 KM i szacowany zasięg jazdy około 250 mil, podczas gdy zakres-topping Taycan Turbo S kosztuje 185.000 dolarów i pochodzi z 750 KM i szacowany zasięg około 200 mil na jednym ładowaniu. Wszystkie z nich można również mieć w stylu ciała Cross Turismo, który kosztuje około 2.000 dolarów więcej niż sedan.

Od razu po spojrzeniu na Taycana widać, że jest to prawdziwy samochód sportowy, mimo że waży około 5 000 funtów. Porsche zadbało o to, aby Taycan prowadził się tak, jak prawdziwe Porsche powinno i większość ludzi uważa, że jest bardziej dynamiczny niż Panamera.

  Czy Porsche dobrze radzi sobie na śniegu?

Taycan nie jest tak krzykliwy jak EQS we wnętrzu, ale to nie znaczy, że Taycan nie jest niesamowicie luksusowy, to tylko fakt, że EQS jest na zupełnie innym poziomie. Taycan nie jest również tak bogaty w funkcje jak EQS, ale ma wszystko, czego można oczekiwać od najnowocześniejszego luksusowego samochodu.

Wniosek – weź EQS, jeśli chcesz luksusu, weź Taycan, jeśli chcesz sportowej jazdy

Oba te EV są równie imponujące i moim zdaniem są to obecnie dwa najbardziej ekscytujące EV. EQS jest najbardziej luksusowym samochodem elektrycznym na świecie, więc jeśli cenisz sobie luksus ponad sportową jazdę, EQS jest oczywistym wyborem.

Jeśli cenisz sobie zasięg, EQS 450 jest tym, który powinieneś wybrać, ponieważ oferuje największy zasięg spośród wszystkich modeli wymienionych w tym artykule. Model 450 jest w rzeczywistości najlepszym wyborem z całej gamy EQS, ponieważ możesz wykorzystać tę dodatkową różnicę w cenie 20 000 dolarów, aby odpowiednio wyposażyć model 450.

Z drugiej strony, jeśli cenisz sobie sportową jazdę, Taycan jest drogą do zrobienia, ponieważ jest to najbardziej atletyczny i najlepiej prowadzący się elektryczny sedan na rynku, a najlepszym wyborem z całej gamy jest Taycan 4S, ponieważ doskonale równoważy moc i zasięg.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes Benz EQS AMG będzie szybszy niż Taycan?

Mercedes niedawno zaprezentował EQS 53 AMG, który jest najbardziej dynamicznym i najszybszym modelem EQS, jaki można kupić. EQS AMG oferuje 650 KM, co pozwala EQS sprint 0-60mph w około 3,5 sekundy w najlepszym przypadku.

  Mercedes AMG GLS Klasy Niezawodność

To rzeczywiście szybko, ale Porsche Taycan Turbo S o mocy 750 KM potrafi to zrobić w mniej niż 2,5 sekundy.

Czy Mercedes EQS jest lepszy niż Tesla Model S?

Tesla Model S jest szybsza, tańsza, bardziej popularna i łatwiejsza w użyciu dzięki sieci Tesla Supercharger. Jednak Model S nie jest lepszy od EQS, ponieważ EQS oferuje lepsze i bardziej dopracowane wrażenia jako całość.

Samochody Tesli nie są po prostu zbudowane na tyle dobrze, by dorównać EQS. To nie znaczy, że Tesla robi złe samochody, wręcz przeciwnie, robią świetne samochody, ale Mercedes po prostu robi to lepiej

Czy Mercedes EQS jest lepszy od Audi e-Tron GT?

Audi e-Tron GT oferuje niesamowicie podobne doświadczenia do Taycana. To dlatego, że oba są zbudowane na wspólnej platformie VAG i dzielą wiele komponentów między sobą. e-Tron jest mniej więcej stonowaną wersją Taycana, co oznacza, że jest o wiele bardziej sportowy niż EQS.

e-Tron GT jest jednym z najlepiej wyglądających EV na rynku, podczas gdy EQS jest jednym z najdziwniej wyglądających EV na rynku. Podsumowując, EQS jest rzeczywiście bardziej imponujący jako kompletny pakiet, podczas gdy e-Tron jest bardziej przyjemny w prowadzeniu, posiadaniu i patrzeniu na samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z