2022 Mercedes GLA vs Audi Q5

Mercedes GLA 2022 to najbardziej pożądany subkompaktowy SUV/crossover, który ma tendencję do zbierania dużego zainteresowania zarówno ze strony obecnych, jak i nowych klientów Mercedes Benz. Audi Q5 z drugiej strony jest kompaktowym SUV-em, który zarówno kosztuje więcej, jak i oferuje więcej, ale czy różnica w cenie jest wystarczająca, aby to uzasadnić?

Na początek, 2022 Mercedes GLA nie dokładnie brakuje miejsca, aby rozpocząć i jest to nowszy samochód, ponieważ wyszedł z pełnym restyle w 2020 roku. 2022 Audi Q5 jest w rzeczywistości model odświeżania i tej generacji Q5 po raz pierwszy zadebiutował w 2017 roku.

Q5 jest większy, bardziej komfortowy samochód, który może łatwo zmieścić więcej osób i więcej bagażu, a jednocześnie jest wyżej od ziemi i pakowane z wyższej jakości materiałów. GLA to miejski SUV, który nie jest ani tak przestronny, ani tak wygodny jak Q5.

Substance-wise, Q5 jest lepszy samochód, ponieważ jest to krok w górę nad Audi Q3, który jest prawdziwym konkurentem Mercedes GLA. Wartość-wise, Q5 jest nadal nieco bardziej przyjemne niż GLA, mimo że kosztuje 10.000 dolarów. Q5 został na chwilę, co oznacza, że jesteś o wiele bardziej prawdopodobne, aby napotkać rabaty.

2022 Mercedes Benz GLA – SUV „entry-level” Mercedes

Z ceną startową 36,400 dolarów, GLA250 jest najpopularniejszym modelem GLA na milę. Wyposażony jest w 4 cylindrowy silnik 2.0L, który osiąga moc 221 KM i oferuje średnie zużycie paliwa na poziomie 28MPG łącznie. Jeśli jesteś gotów zapłacić 2,000 dolarów więcej, Mercedes jest skłonny do paska AWD systemu na GLA, który powinien uczynić go bardziej zdolny.

  Które Mercedesy mają silnik V12?

Luxury-wise, GLA oferuje dużo stylu i przyzwoitą ilość substancji, co oznacza, że wszystko wygląda niesamowicie, ale nie zawsze czuć niesamowite. Głównym punktem wnętrza są dwa panoramiczne ekrany systemu informacyjno-rozrywkowego, który zadziwi każdego.

Przestrzeń, GLA nie ma o czym pisać w domu, ponieważ oferuje najgorszą pojemność ładunkową w swojej klasie, podczas gdy przestrzeń do siedzenia jest przeciętna w najlepszym przypadku. Wrażenia z jazdy są szybkie, a GLA prowadzi się dobrze jak na wysoki samochód, będąc jednocześnie wyjątkowo komfortowym jak na swoją klasę.

Podsumowując, GLA to świetny, miejski, luksusowy, mały SUV, który świetnie radzi sobie również na autostradzie. Jest tylko jedna opcja silnika do wyboru, oprócz wariantów AMG oczywiście, które są zbyt drogie, aby być zalecane.

2022 Audi Q5 – SUV Audi „mid-level”

2022 Audi Q5 zaczyna się od 44,100 dolarów za turbodoładowany 2.0L 4-cylindrowy silnik, który wypycha 261 KM. Jednak Q5 oferuje kilka dodatkowych opcji silnikowych, które obejmują również 362 KM hybrydowy i zakres-topping 3,0L silnik V6 z 350 KM. Napęd na wszystkie koła jest w standardzie, co zmniejsza różnicę w cenie między GLA i Audi o około 2.000 dolarów.

Pod względem luksusu, kompaktowe Audi Q5 wygląda i sprawia wrażenie bardziej solidnego niż GLA i jest to raczej oczywiste w momencie wejścia do kabiny. Wnętrze nie jest tak krzykliwe, jak w GLA, ale jakość wykonania i ogólny wybór materiałów są zdecydowanie o krok powyżej GLA.

  2022 Mercedes GLC vs BMW X3

Jeśli chodzi o przestrzeń, Q5 z łatwością pokonuje GLA, ponieważ oferuje zarówno więcej miejsca do siedzenia, jak i więcej przestrzeni bagażowej. Q5 jest dłuższy i wyższy niż GLA, co oznacza, że sprawia wrażenie większego i bardziej zdecydowanego w prowadzeniu. Q5 jest również bardziej wydajny w terenie, ponieważ oferuje większy prześwit.

Q5 jest lepiej wyposażone fabrycznie i jest również lepszym samochodem rodzinnym dzięki większej ilości miejsca na fotelik dziecięcy oraz dzięki temu, że drzwi otwierają się szerzej.

Wniosek – Audi Q5 jest lepszym samochodem, a jednocześnie wartym wyższej ceny

Mercedes GLA to świetny samochód, ale Q5 jest po prostu lepsze. Jedyny aspekt GLA robi lepiej niż Q5 jest design, zwłaszcza wewnątrz, ale to jest nabyte smak i nie jest to samo dla każdego. Z drugiej strony, Q5 jest większe, bardziej pożądane, wyższe w swojej klasie, bardziej komfortowe i bardziej przestronne.

Oferuje on również bardziej dowodzącą pozycję kierowcy z lepszą widocznością dookoła. Jeśli jesteś w stanie znaleźć przyzwoicie wyposażone Q5 na trochę zniżki, Q5 jest lepszy samochód, no-brainer. Jeśli jednak rozsądnie gospodarujesz swoim budżetem i nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, wielkości, komfortu i jakości, wybierz GLA.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q5 jest bardziej niezawodnym samochodem niż Mercedes GLA?

Zarówno Q5, jak i GLA wydają się być przyzwoicie niezawodne, ale żaden z nich nie jest blisko czołówki swoich segmentów. Wynika to z faktu, że zarówno Audi, jak i Mercedes chcą tworzyć samochody pełne funkcji, które bardziej skupiają się na innowacyjności, luksusie i stylu niż na niezawodności i długowieczności.

  Najczęstsze problemy i usterki Mercedesa 4Matic

Nie oznacza to, że tym samochodom brakuje jakości, oznacza to, że są one tak skomplikowane, że trudno jest im zawsze działać płynnie.

Czy Audi Q5 jest bezpieczniejsze od Mercedesa GLA?

Oba te samochody posiadają 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, co oznacza, że wykorzystują mnóstwo oprogramowania, które pomaga im zapewnić bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Warto wspomnieć, że trzeba wydać dodatkowe pieniądze na Audi i Mercedes, jeśli chcesz wszystkie dzwony i gwizdki bezpieczeństwa.

W sumie, bezpieczeństwo jest priorytetem dla obu marek, co oznacza, że wszystkie ich nowoczesne samochody są rzeczywiście bezpieczne.

Czy Audi Q5 ma lepszą wartość niż Mercedes GLA?

Audi Q5 lepiej utrzymuje swoją wartość, ponieważ należy do wyższego przedziału cenowego, a ludzie, którzy mają tendencję do zakupu Q5 są bardziej prawdopodobne, aby utrzymać go na dłużej. Wiele źródeł online twierdzą, że Q5 nie jest deprecjonowanie tak szybko, jak GLA, co oznacza, że nawet jeśli Q5 nie kosztuje więcej, ale również utrzymuje wartość lepiej.

Cały argument tutaj jest o cenie i tak, ponieważ Q5 jest o wiele lepiej niż GLA. Audi Q3 jest bardziej dopasowany do GLA i to jest raczej oczywiste, w momencie, gdy spojrzeć na cenę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z