2022 Mercedes GLA vs BMW X2

BMW X2 to subkompaktowy SUV/crossover, a Mercedes GLA to mniej więcej ta sama historia. Jednak między tymi dwoma jest sporo różnic, ponieważ oba robią to samo, ale na różne sposoby.

BMW X2 wygląda o wiele bardziej sportowo, ponieważ oferuje bardziej agresywną stylistykę zewnętrzną, która przekłada się również na sposób prowadzenia X2. GLA oferuje bardziej interesujący i odważny projekt wnętrza, który wydaje się oferować więcej niż X2, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i luksus.

X2 poświęca przestrzeń na rzecz wyglądu i jest to raczej oczywiste w momencie, gdy spojrzymy na X2. Z drugiej strony GLA oferuje stosunkowo wysoką linię dachu, ale nie oferuje też wiodącej w klasie przestrzeni. Jeśli zależy Ci na przestrzeni ponad wszystko, wybierz Audi Q3 lub BMW X1.

Podsumowując, BMW X2 to bardziej sportowy i dynamiczny samochód, który daje więcej radości z jazdy zarówno w wolnym, jak i szybkim tempie. Z drugiej strony, GLA jest bardziej pożądany, ponieważ oferuje fajniej wyglądające wnętrze, a jednocześnie jest nieco bardziej komfortowy.

Mercedes Benz GLA – Najbardziej pożądany mały SUV

Z ceną wywoławczą 36,400 dolarów, dostajesz GLA 250, który pochodzi z 2.0L 4-cylindrowy silnik, który oferuje 221 KM. Jeśli zapłacisz dwa tysiące więcej można uaktualnić GLA250 pochodzić z AWD 4MATIC systemu, który będzie uczynić GLA bardziej zdolne i lepiej w śnieżnych, błotnistych i oblodzonych warunkach.

GLA pochodzi również z 2 potężne zakres-topping AMG warianty, które kosztują więcej niż 50.000 dolarów, co jest niewiarygodnie drogie dla entry-level Mercedes subcompact SUV. Podsumowując, najlepszym wyborem z gamy GLA jest GLA250, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w 4MATIC.

  Dlaczego nie warto kupować BMW

Mercedes GLA jest lepszy od BMW X2 pod względem atrakcyjności, ponieważ więcej osób przyciąga do GLA jego stylistyka zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. GLA oferuje bardziej odważny wygląd, zwłaszcza w wersji AMG, a wnętrze nie jest tak konserwatywne i stonowane jak w X2.

Z punktu widzenia kierowcy, GLA jest nieco bardziej komfortowy, a jednocześnie zapewnia lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. GLA charakteryzuje się również lepszą wydajnością paliwową, ale różnice są tak marginalne, że nie warto o nich wspominać.

BMW X2- Bardziej dynamiczny wybór z tych dwóch modeli

Ceny BMW X2 zaczynają się od 36 600 dolarów, czyli prawie tak samo jak w przypadku Mercedesa GLA. X2 jest wyposażone w turbodoładowany, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2.0 l, który generuje moc 228 KM. Opcjonalnie dostępny jest również system napędu na cztery koła BMW xDrive AWD. Zakres-topping X2 M35i czyni 300 KM i zaczyna się od 46,450 dolarów i dość dużo standardowego zestawu.

Jednak już podstawowy model 28i, wyposażony we wspomniany system xDrive AWD, jest dla większości osób bardziej niż wystarczający. Skrzynia biegów w X2 jest lepsza niż ta, którą można znaleźć w GLA, ponieważ jest bardziej płynna i kontynuuje tradycję doskonałych automatycznych skrzyń biegów BMW.

Z zewnątrz BMW X2 wydaje się bardziej śmiałe, ponieważ jest bardziej agresywne i dynamiczne. Przekłada się to również na jazdę, ponieważ X2 pokonuje zakręty znacznie lepiej niż GLA. X2 ma lepsze wyposażenie fabryczne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo.

  BMW Z4 - wszystko, co musisz wiedzieć

Mimo że GLA wygląda bardziej luksusowo od wewnątrz, X2 jest zdecydowanie lepiej zbudowany. Z upływem lat różnice w jakości materiałów między BMW a Mercedesem stają się coraz bardziej wyolbrzymione. Mimo że BMW zazwyczaj nie może się równać z Audi i Mercedesem pod względem stylistyki wnętrza, wnętrza BMW są rzeczywiście lepiej zbudowane.

Conclusion: BMW X2 jest lepszym samochodem, ale GLA wygrywa

Patrząc na te dwa auta jako kompletne pakiety, dałbym przewagę X2, ponieważ jest lepiej zbudowane, płynniej się prowadzi, lepiej wygląda i oferuje bardziej charakterne wrażenia z jazdy z lepszym wyposażeniem bazowym.

Jednak GLA jest bardziej pożądane, i to jest raczej oczywiste, dlaczego, jak wnętrze w GLA łatwo bestsellerem jeden w X2. Oba te modele mają dość podobną przestrzeń, ale GLA sprawia wrażenie bardziej przestronnego dzięki bardziej klasycznemu kształtowi SUV-a.

Mimo że X2 sprawia wrażenie bardziej dynamicznego jako model podstawowy, GLA 45 AMG jest zarówno mocniejszy, jak i bardziej dynamiczny niż BMW XW 35i, choć kosztuje znacznie więcej. Więcej osób zdecyduje się na GLA, mimo że X2 wydaje się być ogólnie lepszym zestawem.

Sekcja FAQ

Czy samochody Mercedesa są bardziej pożądane niż BMW?

Samochody Mercedesa są rzeczywiście bardziej pożądane niż BMW, ale różnice nie są tak duże, jak większość ludzi myśli. Mercedes skupia się na stylu, podczas gdy BMW oferują więcej treści, zwłaszcza jeśli cenisz sobie dynamikę i jakość.

  Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

BMW i Mercedes mogą wymieniać się ciosami tak długo, jak długo są blisko siebie w większości segmentów. Samochody Mercedesa są bardziej luksusowe, szczególnie te z najwyższej półki. Z drugiej strony, samochody BMW są lepsze w prowadzeniu i ogólnie lepiej zbudowane.

Czy BMW X2 jest bezpieczniejsze niż GLA?

Oba te samochody mają 5 gwiazdek w kategorii bezpieczeństwa, co oznacza, że bezpieczeństwo nie odgrywa tu wielkiej roli. Jednak X2 jest fabrycznie wyposażony w więcej elementów bezpieczeństwa, a pełne wyposażenie X2 we wszystkie dzwonki i gwizdki bezpieczeństwa kosztuje mniej pieniędzy.

Pod względem bezpieczeństwa są one niemal identyczne, ale X2 oferuje lepszy stosunek jakości do ceny, zwłaszcza w niższej klasie rynku.

Czy BMW X2 jest bardziej niezawodne niż GLA?

Statystyki pokazują, że nowsze modele BMW są rzeczywiście bardziej niezawodne niż modele Mercedesa, ale tutaj różnica jest niewielka lub żadna. Zarówno X2 jak i GLA powinny być w stanie wytrzymać długi czas, jeśli odpowiednio o nie zadbasz.

Kosztują podobnie do naprawy, ale BMW wydaje się być nieco droższe. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, utrzymanie i niezawodność wyścig między tymi dwoma jest ściśle dopasowane.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z