2022 Mercedes GLC vs BMW X3

Segment kompaktowych luksusowych SUV-ów jest niezwykle konkurencyjny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę samochody takie jak Mercedes GLC, BMW X3 i Audi Q5. Jednak X3 i GLC są tymi, które wydają się zbierać największe zainteresowanie w tym segmencie, w tym lepsze, ale droższe Porsche Macan.

Mercedes Benz GLC jest stylistycznym wyborem z całej grupy, ponieważ oferuje bardziej pożądany wygląd zewnętrzny. X3 wygląda bardziej powściągliwie, mimo że wewnątrz prezentuje się bardziej obiecująco. X3 został niedawno zmieniony, co oznacza, że oferuje przewagę, jeśli chodzi o technologię.

Nie oznacza to, że bezsprzecznie pokonuje GLC, ale ogólnie rzecz biorąc, wydaje się lepszym samochodem. Ludzie, którzy kupują kompaktowe SUV-y zwracają również uwagę na wydajność i dynamikę jazdy i w tej kwestii X3 bije GLC, mimo że GLC oferuje przyjemniejszy silnik.

Podsumowując, X3 wydaje się przewyższać GLC pod względem przestrzeni, technologii i osiągów. Jednak GLC jest nadal bardziej pożądanym samochodem dzięki odznace, wzornictwu i ogólnym wrażeniom z użytkowania.

2022 Mercedes GLC – Bardziej stylowy i pożądany samochód

Mercedes Benz GLC zaczyna się od 43 850 dolarów, ale średnia cena GLC jest o kilka tysięcy wyższa. Za tę cenę dostajesz stylowy kompaktowy SUV, który wygląda pożądanie i oferuje dość wygodne i dynamiczne wrażenia z jazdy.

Większość ludzi woli system MB UX Mercedesa od systemu iDrive BMW, ponieważ wydaje się on nieco lepiej zintegrowany, chociaż system iDrive jest nieco bardziej intuicyjny. GLC jest o krok wyżej od X3, jeśli chodzi o atrakcyjność i stylistykę według większości osób.

  Najlepszy Mercedes RV

Jeśli chodzi o przestrzeń, GLC nie jest tak pojemny jak X3, zarówno jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, jak i ogólną przestrzeń pasażerską. GLC zbliża się do końca i jest to oczywiste w niektórych obszarach, takich jak wystrój wnętrza. Nie oznacza to, że wygląda ono źle, ale X3 sprawia wrażenie auta o wyraźnie wyższej jakości.

Topowy GLC 63 oferuje silnik V8, który jest o wiele przyjemniejszy niż ten, który znajdziemy w BMW X3 M. Za rok lub dwa GLC doczeka się kompletnej aktualizacji, na którą zdecydowanie warto poczekać, ponieważ najprawdopodobniej odziedziczy aktualny design wnętrza Klasy C.

2022 BMW X3 – Bardziej dynamiczny i wyższej jakości SUV

Ceny BMW X3 zaczynają się od około 43 000 dolarów, a średnia płacona cena jest również o kilka tysięcy wyższa. X3 zostało niedawno zmodernizowane, co oznacza, że oferuje wyższej klasy reflektory, bardziej responsywny ekran infotainment o wyższej rozdzielczości oraz ogólny wzrost jakości.

X3 jest po prostu lepiej zbudowany niż GLC i przewyższa GLC pod względem użyteczności. X3 jest również bardziej wydajnym samochodem, ponieważ wykorzystuje porównywalnie nowsze silniki. Jeśli chodzi o niezawodność, X3 jest nieco bardziej wytrzymały, a ogólne wyniki niezawodności przemawiają na korzyść X3.

X3 sprawia wrażenie bardziej dynamicznego i daje więcej radości z jazdy, szczególnie w najwyższej wersji wykończeniowej BMW X3 M. X3 oferuje również więcej miejsca zarówno dla pasażerów z tyłu, jak i dla bagażu, dzięki bardziej kwadratowej konstrukcji.

  Jak długo wytrzymują pióra wycieraczek Mercedesa?

Zarówno wnętrze jak i wygląd zewnętrzny na pierwszy rzut oka nie są na poziomie GLC, ale po spędzeniu trochę czasu w X3 docenisz ogólny wzrost jakości materiałów, nawet jeśli nie wyglądają one tak futurystycznie.

Wniosek – BMW X3 jest lepszym wyborem

BMW X3 jest po prostu nowszym samochodem i jest to oczywiste, jeśli postawisz te dwa samochody obok siebie. Mimo, że Mercedes GLC to wciąż piękny kompaktowy SUV, nie dorównuje X3 w większości segmentów. X3 jest bardziej paliwooszczędny, oferuje nowsze technologie, jest bardziej komfortowy i oferuje wyższą jakość materiałów konstrukcyjnych.

Jeśli jesteś fanem Mercedesa, są szanse, że nadal będziesz wolał GLC od X3, co w zasadzie nie jest niespodzianką. Odznaka Mercedesa wzbudza większe zainteresowanie, co oznacza, że GLC jest ogólnie bardziej pożądanym samochodem.

Jednak najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to poczekać, aż nowy GLC pojawi się za rok lub dwa, ponieważ najprawdopodobniej odwróci tabele na korzyść GLC.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes GLC jest bezpieczniejszy niż BMW X3?

Zarówno Mercedes GLC, jak i BMW X3 oferują wiodące w swojej klasie wskaźniki bezpieczeństwa, a różnice w tym zakresie są marginalne. Według testów IIHS, zarówno X3 jak i GLC uzyskały najwyższe noty w większości kategorii testów zderzeniowych, co oznacza, że oba oferują więcej niż zadowalający poziom bezpieczeństwa.

Aktywne funkcje bezpieczeństwa oprogramowania są na korzyść X3 tylko dlatego, że X3 został zaktualizowany nie tak dawno temu. Podsumowując, bezpieczeństwo nie powinno być istotnym czynnikiem przy wyborze, który z tych dwóch kupić, ponieważ oba są bardziej niż odpowiednio bezpieczne.

  BMW X2 Niezawodność

Czy Mercedes GLC jest lepszym samochodem rodzinnym niż BMW X3?

BMW X3 jest lepszym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje zarówno więcej miejsca siedzącego, jak i więcej przestrzeni bagażowej niż GLC. X3 jest również bardziej ekonomicznym samochodem, co oznacza, że spędzisz mniej czasu i pieniędzy na postojach na paliwo.

Montaż fotelika dziecięcego w X3 i GLC jest niemal identyczny, a wskaźniki bezpieczeństwa są również niemal identyczne. Podsumowując, GLC to świetny samochód rodzinny, ale X3 jest jeszcze lepszy.

Czy Mercedes GLC daje więcej radości z jazdy niż BMW X3?

Jeśli chodzi o dynamikę jazdy, X3 wygrywa, ponieważ oferuje bardziej zorientowane na kierowcę podejście. Mimo że silnik V8 w GLC 63 jest o wiele przyjemniejszy, skrzynia biegów i układ jezdny w X3 są o krok wyżej niż w GLC.

Oba samochody są podobne, jeśli chodzi o komfort, ale jeśli chodzi o zwinność, prowadzenie i szybkość reakcji, to X3 jest tym, którego trzeba kupić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z