2022 Mercedes GLE vs GLS – który jest lepszy?

W dzisiejszych czasach, w dobie szybkiej urbanizacji i wydajności, małe SUV-y i crossovery dominują na rynku jako dwa najpopularniejsze typy samochodów. Oznacza to, że SUV-y takie jak GLA, GLB i GLC są obecnie niezwykle popularne i sprzedają się znacznie lepiej niż GLE, G wagon i GLS.

Nie oznacza to, że te trzy wyżej wymienione małe SUV-y są lepsze, ale raczej to, że większość ludzi uważa je za wystarczające. Jeśli porównamy GLA, GLB i GLC z GLE, GLS i G-wagon, od razu zauważymy, że te trzy ostatnie są lepsze niemal we wszystkim, poza ceną oczywiście.

Wagon G to już zupełnie inna liga, co pozostawia nas z GLE i GLS. Te dwa modele są uderzająco podobne, ale GLS jest większy, bardziej luksusowy, oferuje lepsze silniki, więcej miejsca i więcej wszystkiego innego. Mercedes twierdzi, że GLS to Klasa S na szczudłach, ale w rzeczywistości jest to po prostu większa wersja GLE.

Oznacza to, że GLE jest, moim zdaniem, bardziej rozsądnym zakupem, ponieważ kosztuje mniej, oferuje wystarczającą moc, a jednocześnie nie jest przesadnie duży. Zresztą mało kto powie, że w GLE brakuje miejsca. Podsumowując, GLS jest lepszy, ale GLE jest rozsądniejszy i dlatego wygrywa w tym pojedynku.

2022 Mercedes GLE – Słodki punkt SUV-ów Mercedes Benz

Podstawowa cena Mercedesa GLE350 zaczyna się od 54 250 dolarów i jest on wyposażony w 4-cylindrowy silnik 2,0 l turbo o mocy 255 KM i momencie obrotowym 273 lb-ft, co nie pasuje do tak dużego SUV-a. Warto również wspomnieć, że GLE350 nie jest wyposażony w napęd AWD, ponieważ opcja 4MATIC zwiększa cenę wyjściową o kolejne 2 000 USD.

  Czy Mercedes może jeździć na zwykłym gazie?

Oznacza to, że warto wybrać model GLE450, który oferuje 362 KM i 379 lb-ft momentu obrotowego z rzędowego, 6-cylindrowego silnika o pojemności 3,0 l i fabrycznie wyposażony jest w system Mercedes 4MATIC. Obie te skrzynie współpracują z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów 9G, która zapewnia płynną i relaksującą jazdę.

GLE jest wystarczająco duży dla większości rodzin, nawet z trzema rzędami siedzeń. Pod względem stylistycznym wygląda mniej więcej tak samo jak GLS, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Prowadzi się podobnie jak GLS z porównywalnym silnikiem i ma podobną ekonomikę zużycia paliwa.

Nie ma zbyt wielu różnic między nimi, ponieważ GLE jest wystarczająco duży dla większości osób. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości SUV-a Mercedesa, musisz zdecydować się na model GLS.

2022 Mercedes GLS – Flagowy model SUV-a Mercedesa

Podstawowa wersja Mercedesa GLE450 zaczyna się od 77 850 dolarów i jest wyposażona w ten sam zespół jednostek napędowych i skrzyni biegów, co GLE450. Jeśli jednak jesteś gotów zapłacić więcej, możesz zdecydować się na model GL580, który jest wyposażony w jednostkę BiTurbo 4.0L V8 o mocy 483 KM i momencie obrotowym 516 lb-ft. Wszystkie modele GLS są standardowo wyposażone w skrzynię 4MATIC.

W modelu GLS montowana jest również skrzynia biegów 9G, co oznacza, że GLE450 i GLS450 są do siebie niewiarygodnie podobne, wręcz identyczne. To powtarzający się motyw, gdy weźmiemy pod uwagę stylistykę, ponieważ oba te modele wyglądają niemal tak samo, a jedyną różnicą jest to, że GLS jest większy.

  Które Mercedesy są wyposażone w kuloodporne szyby?

GLS oferuje również więcej miejsca, zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku. W obu modelach zastosowano materiały wyższej jakości, ale GLS sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego. Można śmiało powiedzieć, że zwykły GLS nie jest Klasą S na szczudłach, ale wersja Maybach może być równie dobrze.

Wersja GLS z Maybachem jest tym, czym GLS powinien być już w fabryce, ponieważ jest to prawdziwy flagowy SUV.

Wniosek – kupno GLE ma większy sens, ale Maybach GLS jest najlepszy

Jeśli nie jesteś entuzjastą Mercedesa, są szanse, że nie zawsze będziesz w stanie odróżnić GLS od GLE. Jeśli chcesz mieć dużego rodzinnego SUV-a, który pomieści do siedmiu osób, GLE jest w zupełności wystarczający.

Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnej ilości miejsca, mocy i możliwości pochwalenia się, powinieneś wybrać model GLS. Różnice między zwykłymi modelami GLE i GLS nie są wystarczające, aby uzasadnić podwyżkę ceny, która jest konieczna, aby wsiąść do GLS, dlatego zakup GLE ma ogólnie większy sens.

GLE jest również oferowany w wersji coupe, podczas gdy GLS to wyłącznie SUV. Jednak wszystko się zmienia, gdy wkraczamy na terytorium Maybacha GLS, ale cena SUV-a Maybacha jest również trudna do przełknięcia.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes GLE 2022 jest bardziej wydajny niż Mercedes GLS?

Jeśli porównamy modele GLE350 i GLS450, GLE jest wyraźnie bardziej wydajny. Jednak pod względem wydajności GLE450 jest niemal tak samo wydajny jak GLS450. Topowe modele GLS z silnikiem V8 są znacznie mniej wydajne, ale to samo dotyczy modelu GLE 63 z silnikiem V8 AMG.

  Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

Oba te modele nie są liderami w swojej klasie pod względem wydajności, ponieważ są zdecydowanie za duże. Większość ludzi, którzy kupują tego typu SUV-y, nie przywiązuje wagi do wyników MPG.

Czy Mercedes GLE z 2022 roku jest lepszym samochodem do jazdy z szoferem niż GLS?

Jeśli kupujesz dużego, luksusowego SUV-a, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamierzasz nim jeździć z szoferem, a do tych celów GLS jest lepszy, ponieważ sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego i jest o wiele bardziej przestronny. GLS można kupić z fotelami kapitańskimi z tyłu, co sprawia, że jest o wiele bardziej komfortowy.

Nie oznacza to, że GLE nie nadaje się do przewozu VIP-ów, ale GLS jest po prostu lepszy.

Czy powinienem kupić Mercedesa GLS w wersji 2022 zamiast GLE?

Mercedes GLE 2022 jest prawie tak samo dobry jak GLS, choć GLS kosztuje znacznie więcej pieniędzy. To prawda, że GLS jest lepszym samochodem, ale nie aż tak bardzo, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli kupisz modele z porównywalnymi silnikami.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć największy, najcięższy i najbardziej imponujący samochód, GLS jest najlepszym wyborem, ale jeśli chcesz mieć duży samochód, ale nie czuć się jak autobus, GLE jest lepszym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z