2022 Mercedes GT vs Audi R8

Mercedes Benz AMG GT kończy już swój żywot i powoli jest zastępowany przez zupełnie nowego Mercedesa SL AMG. Jednak AMG GT to wciąż świetny samochód, ponieważ oferuje wszystkie najnowsze technologie z punktu widzenia wydajności i luksusu.

Z drugiej strony, Audi R8 to również dość stary samochód, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to jeden z ostatnich wolnossących samochodów z dużym silnikiem. Pod względem osiągów, AMG GT Black Series jest o wiele szybszy i ma większe możliwości niż R8 Performance.

Nawet modele AMG GT, GT R i GT R Pro są w stanie zostawić R8 w tyle na większości torów wyścigowych na całym świecie. Pod względem designu Audi R8 wygrywa, ponieważ jest coś bardziej wyjątkowego w supersamochodzie z silnikiem pośrodku.

Audi R8 brzmi lepiej i oferuje wrażenia z jazdy, którym nie dorówna żaden inny samochód poza Lamborghini Huracan. Z drugiej strony, AMG GT jest nieco bardziej zwyczajny, ponieważ wiele samochodów wykorzystuje silnik 4.0L BiTurbo V8.

2022 Mercedes AMG GT – 2-miejscowa wyścigówka Mercedesa typu hot rod

Mercedes AMG GT na rok 2022 występuje w kilku różnych wariantach, w tym nawet w wersji 4-drzwiowego luksusowego sedana. Dwudrzwiowe coupe może mieć standardową wersję AMG GT lub bardziej wyczynowy model AMG GT R. Na szczycie łańcucha pokarmowego AMG GT znajduje się niedorzeczny AMG GT Black Series, który kosztuje aż 325 000 dolarów.

Wszystkie modele AMG GT są wyposażone w silnik 4,0 l BiTurbo V8 o mocy do 730 KM w serii Black. AMG GT wygląda agresywnie, jest nisko osadzony nad ziemią i bardzo dobrze zachowuje się na drodze. Wnętrze AMG GT oferuje wszystkie nowoczesne gadżety i funkcje, jakich można oczekiwać od Mercedesa.

  Co to jest zestaw Mercedes Tirefit?

Pod względem praktyczności jest nieco lepszy od R8, ale takich samochodów nie kupuje się dla praktyczności i wydajności. GT jest bardziej dziki w prowadzeniu, ponieważ jest samochodem wyłącznie z napędem na tylne koła. Dostępna jest dwusprzęgłowa skrzynia biegów o szybkiej zmianie przełożeń, która dorównuje skrzyni S-Tronic stosowanej w R8.

Podsumowując, AMG GT jest wspaniałym samochodem, ponieważ jest ekscytujący, dobrze wygląda i ma przyjemny dźwięk. Najlepiej kupić AMG GT R w charakterystycznym dla Mercedesa kolorze Bestia z Zielonego Piekła, ponieważ ten kolor jest już ikoną.

2022 Audi R8 – Prawdziwy supersamochód na co dzień

Audi R8 jest jednorożcem, ponieważ wciąż oferuje wolnossący silnik 5.2L V10, który jest o niebo lepszy od 4.0L, który można znaleźć w AMG GT. V10 brzmi wspaniale i oferuje całkowicie przewidywalne i liniowe dostarczanie mocy bez żadnych opóźnień.

R8 osiąga maksymalną moc 640 KM i możesz zdecydować się na wariant z napędem na tylne koła lub model Quattro 640 KM Performance. Pod względem stylistyki R8 wygląda bardziej wyjątkowo niż AMG GT, ponieważ jest to prawdziwy supersamochód z silnikiem średnim, który wygląda i brzmi jak milion dolarów.

Wnętrze R8 jest również najnowocześniejsze, ponieważ jest wyposażone w wiodący w branży cyfrowy kokpit Audi Virtual Cockpit, wysokiej jakości materiały i dużo przestrzeni wewnątrz. Audi R8 jest często określane jako najlepszy supersamochód do codziennego użytku, co oznacza, że można go używać w mieście, na torze i na autostradzie.

  Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

R8 to ginący typ samochodu, ponieważ nigdy już nie dostaniemy wolnossącego V10. W związku z tym R8 przejdzie do historii jako jeden z ostatnich prawdziwych supersamochodów.

Wniosek – Audi R8 jest lepsze, ale AMG GT jest szybsze

Choć AMG GT to jeden z najlepszych dwuosobowych samochodów sportowych na rynku, R8 to coś zupełnie innego. Naturalnie wolnossące V10 w 2022 roku to nierealne uczucie i dlatego to R8 wygrywa między tymi dwoma samochodami.

R8 wygląda też ładniej i bardziej wyjątkowo, ponieważ jest supersamochodem z silnikiem pośrodku, podczas gdy AMG GT wykorzystuje bardziej zwyczajną platformę supersamochodu z silnikiem przednim i napędem na tylne koła. AMG GT brzmi świetnie, ale R8 brzmi jeszcze lepiej.

R8 oferuje więcej miejsca we wnętrzu, a jednocześnie ma bardziej liniowy zakres mocy, co sprawia, że jest przewidywalny i pewnie inspiruje zarówno na torze, jak i na krętej drodze. Trudno jest wybrać zwycięzcę, ponieważ oba te modele są niesamowite, ale V10 w R8 zasługuje na całą chwałę.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes AMG GT jest droższy od Audi R8?

Podstawowy model AMG GT kosztuje około 100 000 dolarów, podczas gdy podstawowy model R8 kosztuje 143 000 dolarów. Audi R8 Performance cabrio kosztuje 209 000 dolarów, a AMG GT Black Series 325 000 dolarów.

Jest więc oczywiste, że AMG GT jest droższym samochodem, ponieważ AMG GT Black Series to limitowana seria samochodów torowych, zaprojektowanych i zbudowanych tak, aby spędzać czas na legendarnym torze Nurburgring.

  Najlepszy używany Mercedes Hatchback

Czy Audi zamierza wkrótce zaoferować nowe R8?

Audi nie jest już w stanie zaoferować wolnossącego silnika V10, ponieważ przepisy dotyczące emisji spalin po prostu na to nie pozwalają. Jednak Audi twierdzi, że rzeczywiście zamierza zaoferować następcę R8, ale takiego, który będzie w 100% elektryczny.

Wywołało to ból w piersiach wielu entuzjastów Audi Sport, ale rzeczywistość, w której projektuje się R8 z silnikiem 6- lub nawet 4-cylindrowym, tylko zniszczy dziedzictwo R8. Elektryczne układy napędowe to przyszłość, a Audi planuje wykorzystać nazwę R8 dzięki parze silników elektrycznych.

Czy nowy Mercedes SL jest lepszy od AMG GT?

Nowy Mercedes SL to prawdziwy Mercedes nowej generacji, ponieważ oferuje kolejny krok w dziedzinie osiągów AMG. Nie jestem jednak przekonany do SL, ponieważ jest to raczej grand tourer niż samochód o wysokich osiągach.

Wierzę, że AMG planuje w końcu zaprezentować prawdziwego następcę AMG GT i SLS AMG, ponieważ Mercedesowi tak bardzo zależy na rywalizacji z 911, a powiedzmy sobie szczerze, dwuosobowy grand tourer z miękkim dachem, jakim jest SL, nie jest w stanie tego dokonać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z