2022 Mercedes SL vs Porsche 911

Mercedes wypuścił właśnie zupełnie nowego Mercedesa SL, który ma na celu podebranie klientów z działu Porsche 911. SL jest teraz dostępny wyłącznie w wersji AMG, co oznacza, że jest pozycjonowany jako samochód sportowy, a nie luksusowy roadster, mimo że nie brakuje mu luksusowych cech.

Porsche 911 jest prawdopodobnie najlepszym istniejącym samochodem sportowym, ponieważ opiera się na dziesięcioletnim dziedzictwie imponującej świetności tylnego silnika. Porsche jest w stanie stale zapewniać doskonałe osiągi z płaskim silnikiem sześciocylindrowym, oferując jednocześnie wiele luksusu.

Mercedes SL sprawia wrażenie bardziej luksusowego i występuje wyłącznie w formie roadstera. Oferuje więcej imponujących luksusowych funkcji, jest bardziej komfortowy i oferuje większe i bardziej ekscytujące silniki. 911 oferuje wyłącznie silniki 6-cylindrowe, ale 911 GT oferuje najlepsze silniki w postaci wolnossących płaskich szóstek.

911 jest nadal bardziej zwinnym i lepiej prowadzącym się samochodem, ponieważ waży znacznie mniej. 911 można kupić jako coupe, Targa i kabriolet. SL jest bardziej luksusowy, wygodniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie, ale odznaka Porsche ma o wiele większą wartość.

2022 Mercedes SL AMG – Nowy okręt flagowy AMG

Mercedes Benz AMG GT zaprzestał produkcji wraz z groźnym modelem Black Series, więc AMG skupia się teraz na SL. SL powinien zaczynać się od około 100,000 dolarów za podstawową wersję 55 AMG, która posiada 4.0L Bi-Turbo V8 o mocy 469 KM, podczas gdy topowy SL 63 oferuje 577 KM i powinien kosztować znacznie więcej.

Wszystkie modele Mercedes SL są wyposażone w chowany soft-top, który można wybrać w kolorze czarnym, szarym lub czerwonym. Największą zaletą SL w porównaniu do 911 jest wnętrze, które jest zgodne z najbardziej luksusowymi modelami Mercedesa, takimi jak Klasa S.

  Gdzie mogę dokonać wymiany oleju w moim Mercedesie?

SL oferuje dynamiczne wrażenia z jazdy dzięki świetnie brzmiącemu V8, ale nie może równać się z 911, jeśli chodzi o zwinność. Pod względem przestrzeni SL jest mniej więcej identyczny z 911, ponieważ oba te modele nie są przeznaczone do praktycznych zastosowań.

Pod względem stylistycznym jest to ścisła rywalizacja pomiędzy tymi dwoma modelami, ponieważ oba wyglądają oszałamiająco. SL powinien być w stanie osiągnąć 60mph z postoju w nieco ponad 3 sekundy. Fabrycznie wyposażony jest w napęd AWD z adaptacyjnymi amortyzatorami i trybami jazdy AMG DYNAMIC SELECT.

2022 Porsche 992 911 – Ikona samochodów sportowych

Mało który samochód ma tak ikoniczny status jak Porsche 911. Klasyczny przepis na płaski silnik sześciocylindrowy umieszczony z tyłu i napęd na tylne koła sprawiają, że 911 jest prawdziwą rozkoszą. Model 911 może być nadal wyposażony w manualną skrzynię biegów, podczas gdy SL jest w pełni automatyczny.

Ceny 911 zaczynają się od 101 000 dolarów za standardowy model 911, podczas gdy topowy model Turbo S kosztuje 171 300 dolarów. Torowy, wolnossący GT3 zaczyna się od 161 100 dolarów, a średni poziom GTS od 136 700 dolarów.

911 oferuje bardziej ekscytującą jazdę, ponieważ waży mniej i oferuje manualną skrzynię biegów. Podstawowa wersja 911 ma moc 379 KM, natomiast Turbo S oferuje 640 KM. Turbo S może osiągnąć 60mph z miejsca w zawrotnie szybkim czasie 2,6 sekundy, co czyni go jednym z najszybszych samochodów na rynku.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

Model 911 nie jest tak luksusowy jak SL, ale oferuje przyjemnie rozplanowane wnętrze z wysokiej jakości materiałami. SL jest dużo większy i ma większy promień skrętu, co oznacza, że 911 jest bardziej zwrotny w mieście.

Conclusion – The 911 is still king, but the new SL is impressive

Trudno jest porównywać jakikolwiek model Mercedesa z Porsche, ponieważ atrakcyjność plakietki Porsche jest znacznie wyższa niż Mercedesa. 911 to najlepszy samochód sportowy w historii, a każda generacja 911 jest wyjątkowa z wielu powodów.

911 lepiej utrzymuje swoją wartość i prawdopodobnie będzie o wiele bardziej niezawodne. 911 jest bardziej zwinne, lepiej się prowadzi i jest szybsze w swojej najwyższej wersji. 911 GT3 oferuje najlepszy wybór silnika z grupy i nawet większy V8 SL nie może równać się z wolnossącym płaskim sześciocylindrowcem znalezionym w GT3.

Jeśli chcesz krążownik, który może zrobić wiele mil i nie są w 100% koncentruje się na obsłudze, SL może być lepszym wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej sprawny samochód, który oferuje podobny poziom luksusu i komfortu, 911 jest nadal królem.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes SL jest dostępny jako coupe?

Nowy Mercedes SL jest oferowany wyłącznie jako roadster z miękkim dachem, co oznacza, że nie można już kupić coupe z twardym dachem. Mercedes zrobił to, ponieważ miękki top waży mniej, kosztuje mniej pieniędzy na rozwój i jest w stanie zwinąć się szybciej, a jednocześnie zajmuje mniej miejsca.

Z drugiej strony, 911 jest dostępne jako coupe z hardtopem, stylowa Targa lub standardowy kabriolet. Istnieje również limitowana edycja Speedster 911, która w dzisiejszych czasach nie jest ani powszechna, ani łatwa do zdobycia.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Czy Mercedes SL jest bardziej niezawodny niż Porsche 911?

Mercedes SL nie wyjechał jeszcze na drogi, co oznacza, że nie możemy poprawnie ocenić, jak bardzo będzie niezawodny. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że 911 jest jednym z, jeśli nie najbardziej niezawodnych samochodów sportowych, są szanse, że SL nie będzie w stanie mu dorównać.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ale sądząc po wstępnych raportach, 911 powinno nadal zachować lepsze wyniki niezawodności.

Czy Mercedes SL jest bardziej komfortowy niż 911?

Mercedes SL jest fizycznie większym samochodem, co oznacza, że na drodze sprawia wrażenie bardziej masywnego. Pozwoliło to Mercedesowi na zwiększenie ogólnej przestrzeni we wnętrzu modelu SL, dzięki czemu jest on nieco bardziej przestronny niż 911.

Zarówno SL, jak i Mercedes oferują stosunkowo mało użyteczne tylne siedzenia, ale jeśli zdecydujesz się na komfortowe fotele, SL powinien być wygodniejszy niż 911. Tak czy inaczej, jeśli chcesz mieć wygodny, duży kabriolet, lepiej zdecydować się na BMW serii 8 Convertible lub Bentleya Continentala GTC.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z