2024 Mercedes-Benz EQG – na co warto zwrócić uwagę

2024 Mercedes-Benz EQG

Mercedes Benz G-Class, lub jak powszechnie wiadomo – G Wagon, już niedługo doczeka się swojego elektrycznego kuzyna w postaci Mercedesa Benz EQG. EQG będzie kontynuacją całkiem sporej ilości elektrycznych SUV-ów Mercedesa, które są już dostępne. EQG będzie prawdziwym Mercedesem G Wagon, ale z bateriami zamiast benzyny.

Klasa G została najpierw zamówiona jako pojazd klasy wojskowej, ale później została przyjęta na drogę, ponieważ Mercedes zobaczył potencjał tego, co klasa G może się stać. To samo można powiedzieć o Land Roverze Defenderze, który również został upubliczniony i stał się niesamowicie popularny wśród właścicieli pojazdów użytkowych. Klasa G poszła jednak o krok dalej i stała się znana jako luksusowy samochód Mercedes-Benz dla bogatych.

Tym właśnie chce się głównie stać EQQ i jest to widoczne w momencie, gdy położymy na niego oczy. Mercedes zapowiedział jednak, że EQG również pozostanie wierny swoim korzeniom, ponieważ będzie zarówno off-roaderem, jak i luksusowym SUV-em.

W tym artykule opowiemy Wam wszystko o Mercedes-Benz EQS z 2023 roku – czego się spodziewać i na co zwrócić uwagę. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się więcej o Mercedesie „Elektrycznym Inteligentnym Geländewagenem”, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

2024 Mercedes-Benz EQG – Układ napędowy

Obecnie nie mamy informacji o żadnych danych dotyczących układu napędowego, ponieważ te prawdopodobnie pojawią się pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Możemy jednak powiedzieć, że EQG prawdopodobnie nie będzie wyposażony w znaną baterię 108kWh, którą znajdziemy w EQS, ponieważ EQS jest po prostu zdecydowanie za krótki, aby ją pomieścić. Mercedes mógłby zmienić strukturę baterii, ale to raczej nie nastąpi.

  2022 Mercedes AMG EQS vs Tesla vs Audi

Szanse są takie, że EQG użyje albo mniejszej baterii 90kWh albo Mercedes wyjdzie z nową baterią dla EQG i wielu innych przyszłych samochodów Mercedes EQ. Widzieliśmy kilka zdjęć, w których Mercedes pokazał EQG z 75% baterią (196 mil pozostało) na desce rozdzielczej, co może wskazywać, że EQG będzie oferować więcej niż 260 mil w przypadku tego konkretnego modelu.

Pojawiły się jednak rozmowy o tym, że w EQG zastosowano zupełnie nową baterię, która opiera się na chemii anody krzemowej, co mogłoby sprawić, że będzie ona bardziej gęsta energetycznie, nie czyniąc przy tym niebezpiecznym. Chyba będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy rzeczywiście tak będzie w przypadku EQG. Jakkolwiek by nie było, Mercedes na pewno nie zamierza skąpić na ukochanym G Wagon.

2024 Mercedes-Benz EQG – Design

Jeśli chodzi o design, to Mercedes-Benz EQG oczywiście przypomina zwykłego Mercedesa Klasy G, co wcale nie jest złą rzeczą. Chociaż widzieliśmy tylko koncept, są szanse, że wersja produkcyjna nie zmieni się aż tak drastycznie, ponieważ EQG nie planuje wymyślać na nowo designu Klasy G, a raczej go uzupełniać.

Duże koła w stylu monobloków można również zobaczyć w samochodzie koncepcyjnym, co jest oczekiwane, ponieważ wyglądają one aerodynamicznie. Dzięki dodanym światłom LED z przodu i kratce LED, samochód produkowany seryjnie przyjmie jakąś formę dodatkowego oświetlenia z przodu, ponieważ jest to w pewnym sensie cecha charakterystyczna wszystkich samochodów serii EQ.

  Mercedes AMG GLC Klasa Coupe Niezawodność

Wnętrze nie jest planowane, aby zmienić dramatycznie z tylko małe akcenty tu i tam. Można się też spodziewać bardziej trwałych materiałów na siedzenia i resztę tapicerki. Mercedes pokazał również EQG z dużą tylną oponą zapasową LED, która rzeczywiście wygląda fajnie i miejmy nadzieję, że będzie dostępna w wersji produkcyjnej.

2024 Mercedes-Benz EQG – Platforma i jazda terenowa

Najnowsze plotki sugerują, że EQG będzie korzystał z platformy, na której rezyduje już Klasa G. Jest to zarówno dobra, jak i zła rzecz, ponieważ EV oparte na platformach samochodów z silnikami spalinowymi często są mniej praktyczne i wydajne, ponieważ nie potrafią lepiej zagospodarować przestrzeni z taką platformą w przeciwieństwie do zupełnie nowej platformy.

Dobrą rzeczą jest jednak to, że EQG zachowa wszystkie sprawności terenowe, które są już dostępne w istniejącej Klasie G. Oznacza to również, że EQG jest prawdopodobne, aby sport Klasy słynnego trzy blokowania różnic. W związku z tym EQG będzie prawdopodobnie jednym z najsprawniejszych terenowych EV na rynku.

FAQ Section

Kiedy Mercedes EQG trafi do sprzedaży?

Mercedes EQG prawdopodobnie trafi na rynek w 2024 roku, ale niektórzy twierdzą, że EQG nie będzie dostępny przed 2025 rokiem. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ponieważ obecnie jest sporo sprzecznych danych na temat EQG, przynajmniej jeśli chodzi o datę premiery.

Musimy jednak pamiętać, że większość producentów samochodów w dzisiejszych czasach ma problemy z utrzymaniem się na ścieżce z powodu niedoborów mikroprocesorów i zakłóconych łańcuchów dostaw.

  Czy Mercedes AMG EQS 2022 to samochód dla wysokich osób?

Jakie SUV-y konkurują z Mercedesem EQG?

Mercedes EQG będzie prawdopodobnie konkurować z takimi jak Ford Bronco EV, Jeep Recon EV, a potencjalnie nawet elektryczny Range Rover. EQG ma wielu konkurentów w wielu segmentach, ale w rzeczywistości EQG zmierza na rynek luksusowych elektrycznych SUV-ów, do których należą Range Rover, nowy Defender, Lexus LX, a nawet Benteyga.

Ile kosztuje Mercedes-Benz EQG?

Cena w USA ma wynosić około 150 000 dolarów przed podatkami, ale to potencjalnie trochę za mało jak na elektryczną Klasę G. Biorąc pod uwagę fakt, że podstawowy G550 zazwyczaj kończy się kosztując mniej więcej tyle samo od nowości, nie zdziwiłbym się, gdyby cena startowa EQG zaczęła zbliżać się do 200 000 dolarów.

Ceny stale idą w górę i Mercedes prawdopodobnie będzie podążał za tym trendem. Jeśli EQG pojawi się za rok lub dwa, nie będzie tak tani, jak większość przewiduje dzisiaj.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z