5 powodów, aby kupić Hyundai Ioniq 5 i jeden powód, aby nie kupić

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Hyundai Ioniq 5 jest jednym z najbardziej ekscytujących pojazdów elektrycznych w sprzedaży dzisiaj. Jest już od roku lub dwóch i wydaje się, że wciąż tyka, ponieważ Hyundai nie może zrobić wystarczająco dużo z nich. Istnieje wiele powodów, dla których Ioniq 5 jest tak dobry samochód, ale w tym artykule, mamy zamiar wymienić 5 powodów, aby kupić Hyundai Ioniq 5 i jeden powód, aby nie.

To zaoferuje Ci lepsze zrozumienie, jak konkurencyjny Ioniq 5 naprawdę jest i co dostajesz za swoje pieniądze w porównaniu do innych EV na rynku. Pierwszy powód to cena, ponieważ Ioniq 5 oferuje wiele funkcji za cenę, która nie jest zbyt trudna do przełknięcia. Kolejnym powodem jest praktyczność, ponieważ Ioniq 5 oferuje dużo miejsca dla Ciebie, Twoich przyjaciół i Twojego ładunku.

Trzecim powodem jest zasięg, ponieważ otrzymujesz go w dużej ilości. Czwartym powodem, dla którego powinieneś zdecydować się na Ioniqa 5 jest technologia, ponieważ Ioniq 5 oferuje całkiem sporo wszystkiego, czego mógłbyś oczekiwać od najnowocześniejszego EV. Piątym i ostatnim powodem, dla którego powinieneś zdecydować się na Hyundai Ioniq 5 jest jego kompleksowa gwarancja i wielka niezawodność.

Jednak nie wszystko jest tak doskonałe, jak byś chciał, ponieważ Ioniq 5 nie jest jedynym imponującym samochodem elektrycznym na tej liście. To będzie powód, dla którego wykonalne jest pominięcie Ioniq 5 i przejście na jednego z jego zaciekłych konkurentów.

Powód 1, aby kupić Ioniq 5 – Cena

Hyundai Ioniq 5 jest dostępny w czterech różnych poziomach wykończenia. Podstawowy model SE Standard Range kosztuje 40 000 dolarów i posiada baterię o pojemności 58kWh. SE, SEL i Limited trims wszystkie dostać większy akumulator 77kWh z 225 KM zamiast raczej marne 168 KM w modelu SE. Można również wybrać model z napędem AWD o mocy 320 KM, który kosztuje około 57 000 dolarów.

  Hyundai Ioniq hybrid Niezawodność

Aby uzyskać pewien kontekst, Ioniq 5 jest tańszy niż Ford Mustang EV i Kia EV6, ale jest droższy niż VW ID.4.

Powód 2, aby kupić Ioniq 5 – Praktyczność

Hyundai Ioniq 5 został zaprojektowany jako samochód rodzinny, co oznacza, że powinien oferować mnóstwo miejsca. Na szczęście Ioniq 5 jest jednym z najbardziej praktycznych samochodów w swoim segmencie, ponieważ oferuje mnóstwo miejsca do siedzenia i przestrzeni ładunkowej, a cztery dorosłe osoby nie będą miały absolutnie żadnych problemów podczas długodystansowych podróży.

Ioniq 5 może wydawać się na zdjęciach hatchbackiem, ale w rzeczywistości jest dłuższy niż 4-drzwiowy Ford Bronco i tylko 15 milimetrów krótszy niż Chevy Equinox. Maksymalna przestrzeń ładunkowa jest oceniana na 27,2 stóp sześciennych, które można rozszerzyć do prawie 60 stóp sześciennych po złożeniu tylnych siedzeń. Co więcej, otrzymuje również przedni bagażnik.

Powód 3, aby kupić Ioniq 5 – Zasięg

Prawdopodobnie najbardziej niepokojącym aspektem posiadania samochodu elektrycznego jest niepokój o zasięg. Ponieważ większość z tych samochodów nie oferuje takiego samego zasięgu jak podobne modele z silnikiem spalinowym, ludzie przechodzący na EV mogą czuć się nieco zaniepokojeni. Na szczęście Ioniq 5 oferuje zasięg do 303 mil, jeśli zdecydujesz się na model z pojedynczym silnikiem o dużej pojemności 77kWh.

Podstawowy model Ioniq 5 może przejechać około 220 mil, co jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę cenę samochodu.

Powód 4, aby kupić Ioniq 5 – Technologia

Współczesne samochody elektryczne muszą być wypełnione technologią po brzegi, w przeciwnym razie nie będą tak ekscytujące, jak mogą być. Na szczęście, Ioniq 5 oferuje wiele inteligentnych sztuczek, które podniosą Twój komfort i sprawią, że jazda stanie się o wiele bardziej zabawna. Najwyższa wersja wyposażenia Limited oferuje w pełni odchylany fotel kierowcy, architekturę 800 V, maksymalne tempo szybkiego ładowania 350 kW DC oraz ładowanie V2L.

  Hyundai Veloster Niezawodność

Ponadto, Ioniq 5 otrzymuje również zaawansowany HUD, zdalny system wspomagania parkowania, ciekawe dźwięki relaksacyjne natury, szybki i czuły ekran infotainment oraz fajnie wyglądający pikselowy design zewnętrzny.

Powód 5, aby kupić Ioniq 5 – Gwarancja

Jako potencjalny klient, możesz docenić tę część artykułu najbardziej, ponieważ Ioniq 5 jest wyposażony w 10-letnią gwarancję na układ napędowy, która jest ulepszona w stosunku do 8-letniej gwarancji, którą można znaleźć w większości EV w dzisiejszych czasach. Podstawowa gwarancja na Ioniq 5 to 5 lat/60k mil, co również jest lepsze niż większość EV.

Powód, dla którego nie warto kupować Ioniq 5 – Konkurencja

Jeśli Ioniq 5 miałby istnieć w świecie, w którym Tesla Model 3 nie istnieje, poleciłbym jego zakup w mgnieniu oka. Jednak Model 3 jest szybszy, bardziej zwinny, lepiej się prowadzi, jest bardziej pożądany, ma bardziej zaawansowany adaptacyjny tempomat, jest wyposażony w więcej technologii i umożliwia korzystanie z sieci superchargerów Tesli.

Chociaż Ioniq 5 jest prawdopodobnie wygodniejszy i ma więcej miejsca, Tesla Model 3 jest ogólnie dużo łatwiejsza do życia.

Sekcja FAQ.

Jak długo czeka się na Hyundai Ioniq 5?

Wspomnieliśmy już, że Ioniq 5 jest ogromnie popularnym samochodem, co oznacza, że dostępność może nie być tak dobra, jak byś chciał. Według renomowanych źródeł, lista oczekujących na fabrycznie nowego Ioniqa 5 wynosi około 8-12 miesięcy, ale w niektórych sytuacjach może się wydłużyć do 18 miesięcy.

To długi czas oczekiwania na samochód, który obiecuje high-endową technologię, ponieważ wiele nadchodzących EV w ciągu najbliższego półtora roku prawdopodobnie będzie lepszych.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veloster

Jaki jest najlepszy model Hyundai Ioniq 5 do kupienia?

Najlepszym modelem Hyundai Ioniq 5 jest prawdopodobnie mid-spec SEL z większą baterią 77kWh i konfiguracją pojedynczego silnika, który zaoferuje Ci maksymalnie 303 mile na pełnym naładowaniu. Idąc na podwójny silnik Ioniq 5 daje więcej mocy, ale to będzie kosztować dużo więcej pieniędzy i będzie skrócić swój maksymalny zasięg.

Czy Hyundai Ioniq 5 jest tego wart?

Tak, jest. Hyundai Ioniq 5 to naprawdę konkurencyjny samochód, ponieważ oferuje wspaniałe wszechstronne doświadczenie zarówno dla rodzin, jak i osób prywatnych. Dzięki świetnie wyglądającemu nadwoziu, dużemu zasięgowi i świetnej technologii, Ioniq 5 z pewnością jest tego wart.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z