Aiways vs Porsche – co jest lepsze?

W ciągu ostatnich kilku lat Aiways zaczyna stawać się na wpół znaczącym producentem samochodów elektrycznych, który stara się ogarnąć niższą półkę pojazdów elektrycznych. Aiways udało się to osiągnąć dzięki modelowi U5, podstawowemu elektrycznemu SUV-owi/crossoverowi, który wydaje się oferować całkiem sporo w stosunku do ceny.

Wejście do branży motoryzacyjnej jest prawie niemożliwym zadaniem dla większości startupów, ponieważ potrzeba ogromnej wiedzy i pieniędzy, aby stworzyć konkurencyjny samochód, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wszystkie główne marki motoryzacyjne są w biznesie tworzenia samochodów od dziesięcioleci, jeśli nie nawet stuleci.

Porsche jest jednym z największych i najbardziej pożądanych producentów samochodów sportowych na świecie, co oznacza, że Porsche trafia do zupełnie innego rodzaju klientów niż Aiways. Modele Porsche kosztują 5-10 razy więcej pieniędzy w porównaniu do wszystkiego, co oferuje U5, więc porównanie tych dwóch marek jest raczej proste.

Porsche jest lepsze we wszystkim, co robi, ponieważ Porsche jest znane z jednych z najlepszych rozwiązań inżynierii motoryzacyjnej, jakie kiedykolwiek widział przemysł. Z drugiej strony Aiways dopiero drapie powierzchnię przemysłu motoryzacyjnego i nie jest prawdopodobne, aby kiedykolwiek osiągnęła podobny poziom pożądania i jakości jak Porsche.

Aiways – Przegląd marki

Aiways oferuje obecnie tylko dwa modele mainstreamowe, U5 i U6, ale wygląda na to, że wkrótce pojawi się model U7, który będzie bardziej rodzinnym, większym SUV-em. Kierunek, w którym podąża Aiways jest z pewnością obiecujący, o ile uda im się wyeliminować pewne niedociągnięcia, takie jak wątpliwe bezpieczeństwo i kiepski wygląd zewnętrzny.

Z zewnątrz U5 wygląda trochę niezdecydowanie, a szkoda, bo oferuje przyjemnie rozplanowane wnętrze. Czynniki takie jak wygląd zewnętrzny są niezwykle ważne dla początkujących marek, jeśli chcą zebrać więcej zainteresowania w przyszłości.

  Czy Aiways używa specjalnych opon?

U5 jest najbardziej popularnym modelem Aiways, ponieważ oferuje baterię o pojemności 63 kWh, która pozwala na przejechanie 250 mil wg WLTP na jednym ładowaniu za dość przystępną cenę. Wszystkie modele U5 wyposażone są w pojedynczy silnik elektryczny o mocy 150 kW (201 KM).

Ładowanie U5 od 20% do 80% zajmuje około 30 minut, jeśli natkniemy się na szybką ładowarkę DC, podczas gdy powolne ładowanie U5 zajmuje około 8-10 godzin za pomocą powolnej ładowarki AC. Aiways jest obiecującą marką, która powinna zdobyć reputację, jeśli nadal będzie oferować konkurencyjne cenowo i przyzwoicie wykonane samochody.

Porsche – Przegląd marki

To prawie niemożliwe, aby nie wiedzieć, że Porsche jest jedną z najbardziej pożądanych marek samochodowych na świecie. Niezależnie od tego, czy jest to samochód sportowy, taki jak 911, czy luksusowy SUV, taki jak Cayenne, wszystkie modele Porsche trzymają się mocno nawet w najdroższych i bardziej konkurencyjnych segmentach samochodów.

Jedynym samochodem elektrycznym oferowanym przez Porsche jest obecnie Porsche Taycan. Ten wyglądający jak z epoki kosmicznej samochód sportowy osiąga prędkość 0-60 mph w mniej niż 2,5 sekundy, ponieważ wykorzystuje parę silników elektrycznych o mocy 760 KM i 1050 Nm.

Taycan kosztuje kilka razy więcej niż U5, ponieważ oferuje 10 razy więcej niż to, co może zaoferować U5. Taycan jest jednym z najszybszych, najlepiej prowadzących się, najbardziej luksusowych, najbardziej pożądanych, najbardziej wydajnych samochodów elektrycznych na świecie, a jednocześnie imponująco utrzymuje swoją wartość.

  Porsche vs. BMW: Niezawodność

Oznacza to, że klienci są skłonni zapłacić 6 cyfr za taki samochód i jest to coś, z czym Aiways raczej nigdy nie będzie w stanie się równać. Porsche jest po prostu inaczej zbudowane i nie ma żadnego aspektu, w którym Aiways może konkurować z Porsche.

Różnice w lokowaniu produktu pomiędzy Porsche a Aiways

Jak już wcześniej wspomniano, Aiways stara się robić samochody dla mas, podczas gdy Porsche robi samochody dla entuzjastów. W związku z tym niektóre modele Porsche, jak np. 911, mają swoich kultowych zwolenników, a tego nie może zaoferować większość obecnych marek motoryzacyjnych.

Sukces w sprzedaży luksusowych samochodów z wyższej półki jest prawie niemożliwy, jeśli jest się początkującą marką, ponieważ samochody te kupuje się ze względu na atrakcyjność marki. Porsche cieszy się reputacją jednego z najbardziej zaawansowanych producentów samochodów na świecie, ponieważ samochody Porsche mają tendencję do pokonywania konkurencji w prawie każdym segmencie.

Aiways chce zadowolić najniższy szczebel potencjalnych klientów samochodów elektrycznych, podczas gdy Porsche celuje w najwyższy szczebel. Osiągnięcie sukcesu w każdej z tych kategorii jest dość trudne, ale bycie liderem w wyższej klasie jest czymś, czego Aiways nigdy nie osiągnie.

Sekcja FAQ

Dlaczego ludzie kupują Porsche?

Ludzie kupują Porsche, ponieważ Porsche są warte swojej ceny. Poziom amortyzacji współczesnych modeli Porsche jest minimalny, a to coś, czym większość marek nie może się pochwalić.

Procentowo zakup Porsche ma większy sens niż zakup Audi czy Mercedesa. Te samochody rzeczywiście kosztują ogromne pieniądze, ale są też pod większością względów wiodące w swojej klasie. Na przykład model 911 jest najbardziej kultowym modelem Porsche wszech czasów i jest to najlepszy samochód sportowy na świecie, nawet jeśli jest znacznie tańszy niż niektóre z jego konkurentów.

  Czy Porsche Boxster to dobry kierowca na co dzień?

Dlaczego ludzie kupują Aiways?

Ludzie kupują samochody Aiways z tych samych powodów, dla których kupują tanie chińskie telefony z Androidem. To dlatego, że są w stanie cieszyć się przyzwoitym produktem XXI wieku ze wszystkimi niezbędnymi dzwonkami i gwizdkami bez konieczności płacenia pieniędzy na poziomie Samsunga.

Odznaka kosztuje dużo pieniędzy i jest to oczywiste w momencie, gdy weźmie się pod uwagę, że Porsche zarabia na każdym samochodzie najwyższą marżę zysku w porównaniu z każdą inną marką samochodową na świecie. Oznacza to, że modele Porsche są Iphone’ami przemysłu motoryzacyjnego.

Czy powinienem kupić Aiways U5?

Jeśli chcesz wypróbować wody z samochodem elektrycznym, U5 jest dość przyzwoitym wyborem, ponieważ oferuje wiele wartości za pieniądze. Rzeczywiście, może nie jest to najbezpieczniejszy samochód elektryczny na świecie, ale nowsze modele Aiways U5 mają to zmienić.

Kiedy to zrobią, powinieneś kupić U5, ponieważ żaden inny samochód elektryczny nie może zaoferować podobnej wartości za te pieniądze. U5 to przestronny i dobrze skonstruowany elektryczny SUV/Crossover, który zasługuje na swoje miejsce na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z