Audi A3 Sportback e-tron niezawodność

e-tron to seria samochodów hybrydowych Audi. A3 Sportback e-tron był bardzo udanym samochodem, ale Audi zaprzestało jego produkcji w 2018 roku. Samochód jest hybrydą typu plug-in i jest to hatchback skoncentrowany na byciu samochodem rodzinnym. Nadal można kupić ten samochód w używanych za około 25 000 dolarów, co nie jest tak dużo dla niezawodnego i luksusowego samochodu.

A3 Sportback e-tron

A3 Sportback e-tron to hatchback PHEV napędzany silnikiem 1,4 L z turbodoładowaniem. System hybrydowy miał dużą baterię 8,8 kWh i może dać czysto elektryczne 31 mil. Ponadto, samochód jest bardzo paliwooszczędny z nim oszczędność paliwa 2,8 gal / 100 mil. Jak na hybrydę, samochód nie jest również zbyt mocny i może przejść od 0 do 60 mph w zaledwie 6,5 sekundy.

Niezawodność

Jako elektryczny samochód hybrydowy, ma dobre oceny niezawodności. Otrzymał ponadprzeciętną ocenę niezawodności od Edmunds. Właściciele byli również bardzo zadowoleni z jakości i przyznali samochodowi 4 z 5 gwiazdek. Jednak samochód napotkał pewne problemy z awariami mechanicznymi, ale nie poważnymi.
Dobrą rzeczą jest to, że A3 Sportback e-tron nie napotkał żadnych poważnych usterek lub wycofania. Możesz łatwo dostać model, który byłby nadal w gwarancji. Gwarancja na ten samochód wynosi 4 lata/50,000 mil, co jest wystarczająco dobre tylko na drobne problemy.

Konserwacja

Luksusowe samochody, takie jak Audi, mają pewne problemy z drogim utrzymaniem. Model A3 z tej serii ma bardzo drogie koszty utrzymania i większe szanse na poważne naprawy. Jednak wersja hybrydowa jest dość niezawodna w porównaniu do A3.

  Audi RS5 Sportback Niezawodność

A3 Sportback e-tron – hybrydowy samochód rodzinny

Model hybrydowy z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Samochód jest niebiański do jazdy w mieście, a turbodoładowany silnik potrafi dać niezłą jazdę na autostradach. Ekonomiczny system hybrydowy w połączeniu z luksusem Audi i jakością klasy premium to z pewnością dobry zakup.

FAQ

Czy Audi A3 Sportback e-tron to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Audi A3 Sportback e-tron to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Audi A3 Sportback e-tron?

Audi A3 Sportback e-tron to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Ile koni mechanicznych ma Audi A3 Sportback e-tron i czy ma turbo?

Audi A3 Sportback e-tron ma 204 KM mocy i 258 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Gas/Electric I-4 o pojemności skokowej 1,4 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Audi A3 Sportback e-tron ma aluminiowe koła przednie 17 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 17 X 7,5 cala.

Czy Audi A3 e-tron jest nadal dostępne?

Audi podjęło decyzję o zaprzestaniu produkcji modelu A3 Sportback E-Tron w 2018 roku, ale nadal jest dostępny do kupienia na rynku używanym.

Jaki jest zasięg Audi A3 e-tron?

Audi A3 E-Tron może osiągnąć prędkość maksymalną 130 km/h (80,78 mph), a jego maksymalny zasięg wynosi 50 km (31,1 mil).

  Audi Q8 Niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z