Audi Q5 vs Q3 – który model jest lepszy?

Audi Q3 to podstawowy model subkompaktowego SUV-a/crossovera Audi, który ma zadowolić tych, którzy chcą cieszyć się podwyższoną pozycją za kierownicą bez konieczności posiadania prawdziwego SUV-a. Z drugiej strony, Q5 jest znacznie większe i sprawia wrażenie prawdziwego SUV-a.

Zarówno Q3 jak i Q5 oferowane są jako zwykłe SUV-y lub jako SUV-y coupe Sportback. Można śmiało powiedzieć, że oba z nich są jednymi z najbardziej popularnych modeli Audi, które można kupić już teraz, a wiele osób chętnie porównuje je, ponieważ są one stosunkowo podobne.

Q3 jest tańszy, bardziej poręczny, bardziej przyjazny dla miasta, podczas gdy Q5 jest lepiej izolowany, wykorzystuje materiały wyższej jakości i jest o wiele bardziej przestronny, zarówno pod względem siedzeń, jak i ładunku. Q3 jest entry-level Audi SUV rodziny, podczas gdy Q5 jest prawdopodobnie najlepszym SUV Audi rodziny tam.

W sumie, oba z nich są więcej niż wystarczająco dla 99% ludzi, ponieważ są luksusowe, wygodne, pożądane i wyrafinowane. Jeśli jednak postawimy je łeb w łeb, Q5 wyjdzie na wierzch jako bardziej kompletny pakiet.

Audi Q3 – Podstawowy SUV Audi

Ceny Audi Q3 zaczynają się od 34 900 dolarów i dostępne jest ono w dwóch różnych wariantach napędowych. Podstawowy 40 TFSI dostaje 2.0L turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o mocy 184 KM, podczas gdy hybrydowy 45 TFSI e oferuje 228 KM z podobnego silnika i silnika elektrycznego. Wszystkie modele Q3 wyposażone są w system Audi Quattro AWD, co oznacza, że Q3 oferuje wiodący w swojej klasie system AWD.

Pakietowo, Q3 można mieć w trzech różnych pakietach o nazwie pakiet Premium, pakiet Premium Plus i pakiet Prestige, który kosztuje ponad 40.000 dolarów. Pod względem stylistycznym nowe Q3 wygląda o wiele lepiej niż stare, zwłaszcza w wersji Sportback. Jeśli chcesz mieć najlepiej wyglądające Q3 będziesz musiał zdecydować się na pakiet S-Line.

  2022 Mercedes GLA vs Audi Q5

Wnętrze, Q3 wygląda i czuje się stosunkowo wysokiej jakości, ponieważ wykorzystuje minimalistyczny design z naciskiem na technologię, ergonomię i łatwość obsługi. Przestrzeń, Q3 jest przyzwoita, ale wyższe osoby dorosłe mogą walczyć o przestrzeń dla głowy i nóg w drugim rzędzie siedzeń.

Podsumowując, Q3 to miły SUV Audi, który jest głównie dostosowany do młodszych osób. Zakres-topping Audi RS Q3 oferuje niesamowite 5-cylindrowy silnik, który jest najlepszy silnik można dostać. Nawet SQ5’s V6 nie może równać się z 5-cylindrowym silnikiem znalezionym w RS Q3.

Audi Q5 – Średni poziom Audi SUV

Podstawowy model 45 TFSI Audi Q5 zaczyna się od 43,300 dolarów, podczas gdy mocniejszy 55 TFSI e Hybrid zaczyna się od 54,600 dolarów. Model bazowy dostaje 248 KM, podczas gdy 55 TFSI e hybrid dostaje 362 KM. Wszystkie tryby Q5 są również wyposażone w system Audi Quattro AWD i wyrafinowaną dwusprzęgłową skrzynię biegów Audi S-Tronic.

Q5 można również mieć z Premium, Premium Plus, lub Prestige pakiet i jeśli chcesz najlepiej wyglądającą wersję Q5 trzeba będzie również uzyskać pakiet S-Line. Q5 wygląda, czuje się i jest większy i bardziej znaczący, co również sprawia, że czuje się jak produkt wyższej klasy w porównaniu do Q3.

Wnętrze-wise, Q5 nie oferuje wyższej jakości materiałów, więcej funkcjonalności, więcej miejsca i więcej uwagi na szczegóły. Q5 jest lepiej izolowane, oferuje wygodniejszą jazdę i jest ogólnie bardziej zdolny samochód bez względu na teren.

  Audi Q8 Niezawodność

W Q5 nie będziesz musiał walczyć o miejsce, ponieważ jest ono o wiele bardziej przestronne niż Q3. Szczytowy model SQ5 nie jest tak ekscytujący ani zdolny jak rasowy RS Q3, ale Q5 nigdy nie miał być niczym innym poza wygodnym rodzinnym SUV-em.

Conclusion – The Q5 is a better car

Q5 kosztuje o wiele więcej pieniędzy, ale różnica w cenie jest widoczna od razu po wejściu do środka. Wszystko, co widzisz i czego dotykasz, jest znacznie wyższej jakości, a Q5 faktycznie sprawia wrażenie prawdziwego Audi, podczas gdy Q3 jest dziwnie podobny do VW.

Q5 jest bardziej pożądane, bardziej przestronne, bardziej komfortowe, bardziej luksusowe i bardziej zdolny off-road. Q3 robi najlepsze Audi, jeśli chodzi o zużycie paliwa, ponad łatwość użytkowania, i oczywiście cena. Jeśli jesteś młodszy i chcesz samochód, który może zrobić zarówno jazdy wydajności i cruising, RSQ3 jest jeden, aby uzyskać.

Jednak to w zasadzie jedyny model Q3, który można porównać z Q5, i to tylko dlatego, że wykorzystuje kultowy silnik Audi.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q3 jest bardziej wydajne niż Audi Q5?

Q3 jest rzeczywiście bardziej wydajnym samochodem, ale różnice są w najlepszym wypadku marginalne. Ponieważ te dwa samochody używają podobnych silników, wyniki MPG są podobne, ale sposób prowadzenia tych samochodów będzie miał duży wpływ na wyniki MPG.

To powiedziawszy, Q3 jest bardziej wydajny, ale różnice są tak marginalne, że prawie nie robi różnicy. Oba te samochody są dostępne jako hybrydy, więc podobieństwa wydajności również rozciągają się na hybrydowe układy napędowe, jak również.

  Audi RS5 Sportback Niezawodność

Czy Audi Q5 jest lepszym samochodem rodzinnym niż Audi Q3?

Audi Q5 jest rzeczywiście lepszym samochodem rodzinnym, ponieważ jest większe, cichsze, bardziej komfortowe i dużo bardziej przestronne. Q5 jest o wiele bardziej schłodzony do jazdy, co oznacza, że twoje dzieci będą prawdopodobnie wolą Q5, zwłaszcza jeśli chodzi o czas snu.

Zarówno Q5 jak i Q3 oferują łatwo dostępne punkty IsoFix, ale zamontowanie dużego fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy jest znacznie łatwiejsze w Q5. Q5 jest rzeczywiście lepszym samochodem rodzinnym, ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie, zdecydowanie powinien nim być.

Czy Audi Q5 jest bezpieczniejsze od Audi Q3?

Oba te luksusowe SUV-y klasy premium są bezpieczne, ale Q5 jest bezpieczniejsze, po prostu dlatego, że ma więcej wszystkiego. Nie znaczy to, że Q3 nie jest bezpiecznym samochodem, ponieważ oba oferują 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa.

Q5 jest większy i bardziej znaczący w każdym aspekcie, co oznacza, że powinien lepiej radzić sobie w przypadku kolizji. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno z nich są bezpieczne i nie należy martwić się o bezpieczeństwo z jednym z nich.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z