Audi Q5 – wszystko, co musisz wiedzieć

Audi Q5 jest kompaktowym i średniej wielkości luksusowym rodzinnym SUV-em, który konkuruje z takimi modelami jak Mercedes GLC i BMW X3. Obecny rynek motoryzacyjny jest szalony dla kompaktowych i średniej wielkości SUV-ów, co oznacza, że Q5 jest ważnym modelem dla Audi i dlatego obecny Q5 jest o wiele lepszy niż model 1 generacji.

Q5 jest dostępny z kilkoma różnymi silnikami i wszystkie Q5 dostać system Quattro AWD z fabryki. Jesteś w stanie wybrać pomiędzy mniejszymi silnikami 2.0L lub bardziej zorientowane na wydajność V6 w zależności od preferencji. Wszystkie silniki są gładkie, wydajne i stosunkowo wyrafinowane.

Pod względem stylistycznym Q5 jest niedopracowany, ale nie aż tak bardzo, jeśli kupisz go z pakietem S-Line. Wnętrze wygląda minimalistycznie, a jednocześnie niezwykle klasycznie i wyrafinowanie. Q5 oferuje wystarczająco dużo miejsca nawet dla dorosłej rodziny, co oznacza, że stosunek wielkości do przestrzeni jest niemal idealny dla większości ludzi.

Wartość, Q5 jest przyzwoity, jak to zachowuje wartość lepiej niż większość samochodów tam. Oferuje również wystarczająco dużo miejsca na ładunek, a jednocześnie jest wygodny i wyrafinowany na drodze. To nie jest tak naprawdę off-roader, ale Q5 może zdecydowanie trzymać swoje poza ubitą ścieżką.

Audi Q5 – Jednostka napędowa

Podstawowa wersja Q5 jest wyposażona w 2.0L 4-cylindrowy silnik turbo, który oferuje 261 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten może zwrócić około 25MPG połączone i jest on połączony z Audi przemysłu standard podwójnego sprzęgła S-Tronic 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Zakres-topping Audi SQ5 pochodzi z 3.0L supercharged 6-cylindrowy silnik, który oferuje 350 KM i 369lb-ft momentu obrotowego, który jest rzeczywiście więcej niż dużo dla Q5. Pochodzi on również z dość gładkie i wyrafinowane automatyczna skrzynia biegów, która pasuje do charakteru Q5 doskonale.

  Aiways vs Audi - co jest lepsze?

SQ5 jest stosunkowo wydajny, ponieważ powinien zwrócić około 22MPG połączone. Warto również wspomnieć, że wszystkie modele Audi Q5 pochodzą z fabryki z kultowym systemem Audi Quattro AWD, który zarówno zwiększa wydajność i bezpieczeństwo.

Można śmiało powiedzieć, że silniki i skrzynie biegów znajdujące się w Q5 są rzeczywiście godne swojego segmentu premium, ponieważ są mniej więcej takie same w całym segmencie kompaktowych luksusowych SUV-ów.

Audi Q5 – Design i podwozie

Pierwsza generacja Q5 została wprowadzona z powrotem w 2009 roku, a second-gen przyszedł prawie dekadę później. Jednak obecny post-facelift drugiej generacji Q5 wygląda jak 2022 SUV powinien, ponieważ oferuje w pełni adaptacyjne diody LED zarówno z przodu i z tyłu, które sprawiają, że Q5 wygląda nowocześnie i uderzające.

Większość modeli Audi rzeczywiście mają tendencję do korzystania z bardziej stonowanych i under-the-radar projektowania, ale mało kto może powiedzieć, że BMW X3 lub obecny GLC wyglądają lepiej niż Q5. Bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o to, jak wygląda Q5 jest poziom wyposażenia, jak barebone Q5s wyglądają biednie, podczas gdy dobrze wyposażone modele wyglądają lepiej niż X3 lub GLC.

Interior-wise, Q5 jest minimalistyczny i bardzo skuteczne, ponieważ wygląda zarówno space-age i elegancki. Audi jest znany, aby niektóre wysokiej jakości i dobrze wyglądające wnętrza i Q5 jest dokładnie to. Zawieszenie i podwozie, Q5 prowadzi się jak kompaktowy luksusowy SUV powinien.

Oznacza to, że nie jest to wszystko, że dynamiczny lub skłonny do szybkiego, to jest w najlepszym wydaniu podczas chrupania przez autostrady mil. W sumie, Q5 jest ciche, wyrafinowane i wygodne.

  BMW ix3 VS Audi e-Tron - co jest lepsze?

Audi Q5 – Potencjalne problemy i niezawodność

Obecne Audi Q5 jest o wiele lepsze niż jego poprzednie wersje, ponieważ nie jest prawie tak problematyczne. Jednak żaden samochód nie jest wolny od potencjalnych usterek, a najczęstsze z Q5 są związane z elektryką, układem paliwowym, a potencjalnie nawet z napinaczem rozrządu silnika.

Są one również znane z tego, że zużywają dużo oleju, zwłaszcza modele o większym przebiegu, więc pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę, jeśli chodzi o konserwację.

Audi Q5 – Wartość i praktyczność

2022 Audi Q5 zaczyna się w połowie segmentu 40k $, co oznacza, że konkuruje bezpośrednio z X3 i GLC. Dobrą rzeczą jest to, że wszystkie trzy z nich mają tendencję do utrzymywania wartości lepiej niż ich większych SUV-ów średniej wielkości, ale nadal nie wszystko, co dobre.

Praktyczność, Q5 jest więcej niż zdolny do transportu 5 dorosłych osób, nawet na dłuższe podróże. Pudełkowaty kształt SUV-a zapewnia dużo miejsca nad głową, a stosunkowo szerokie nadwozie gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na ramiona i nogi dla trzech pasażerów z tyłu. Wreszcie, przestrzeń ładunkowa jest niemal wiodąca w swojej klasie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi Q5?

Powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup Q5, jeśli szukasz dobrze przemyślanego i stosunkowo pożądanego luksusowego rodzinnego SUV-a. Q5 nie jest tak duże jak gargantuiczne Q7, co oznacza, że jest o wiele łatwiejsze w prowadzeniu i życiu. Oferuje świetne, przyjazne dla środowiska silniki, a także wiele luksusowych funkcji.

  Jaki jest najlepszy samochód z silnikiem Diesla produkowany przez Audi?

Moim zdaniem, jest to najlepszy z obecnych BMW X3 i Mercedes GLC, ale biorąc pod uwagę fakt, że obecna Klasa C absolutnie dominuje w segmencie kompaktowych sedanów, jest bardziej niż prawdopodobne, że nadchodzący GLC będzie również, że w segmencie kompaktowych SUV ostatecznie.

Czy Audi Q5 jest bezpiecznym samochodem?

Audi Q5 to samochód z 5-gwiazdkową oceną, co oznacza, że oferuje bardzo wysoki poziom standardów bezpieczeństwa. Aby samochód był 5-gwiazdkowy, musi wyróżniać się zarówno oprogramowaniem, jak i sprzętowymi funkcjami bezpieczeństwa, a to można osiągnąć tylko w przypadku nowoczesnych samochodów.

Jeśli więc bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem, to GLC, X3 lub Q5 są dla Ciebie najlepszym wyborem.

Czy Audi SQ5 to dobry zakup?

Audi SQ5 jest nieco trudniejsze do sprzedania, ponieważ kosztuje 55 600 dolarów za poziom wykończenia Premium, 59 800 dolarów za Premium Plus i 65 000 dolarów za pakiet Prestige. Podsumowując, nie oczekuj, że SQ5 będzie prawdziwym sportowym samochodem Audi, ponieważ nie jest na tym samym poziomie, co powiedzmy Audi S5 lub S4.

Jednak SQ5 oferuje miłą mieszankę między względną wydajność i obfitość luksusu, a jeśli to jest to, czego szukasz, SQ5 jest rzeczywiście dobry zakup.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z