Audi Q7 – wszystko, co musisz wiedzieć

Audi Q7

Audi Q7 to największy rodzinny SUV Audi, który może pomieścić jednocześnie do siedmiu osób. Oznacza to, że model Q7 jest przeznaczony przede wszystkim do użytku rodzinnego. Q7 nie jest jednak tak duże jak BMW X7 czy Mercedes GLS, Q7 przypomina raczej GLE i X5, ale z możliwością konfiguracji siedmiomiejscowej.

Model Q7 jest dostępny z kilkoma różnymi silnikami, w tym kilkoma hybrydowymi. Wszystkie modele Q7 są wyposażone w system napędowy Audi Quattro AWD, 8-stopniową skrzynię biegów Tiptronic oraz bogate wyposażenie standardowe. Q7 jest rzeczywiście jednym z najlepszych SUV-ów Audi, jakie można kupić, a jedynym SUV-em Audi, który jest w stanie rywalizować z Q7 jest Q8.

Pod względem stylistycznym Q7 pierwszej generacji wygląda ładnie, a Q7 pierwszej generacji po faceliftingu jest prawdopodobnie najlepiej wyglądającym Audi Q7 do tej pory. Nowe Audi Q7 nie jest piękne, ale model 2. generacji po faceliftingu sprawia, że ta luksusowa barka wygląda ładniej. Jeśli chodzi o wnętrze, Q7 pierwszej generacji ma już swoje lata, a obecna generacja również zaczyna się nieco starzeć.

Q7 to przyzwoicie niezawodny samochód, zwłaszcza obecna generacja Q7, która pod względem niezawodności zdaje się przewyższać większość rywali. Pod względem praktyczności Q7 jest tak dobry jak inne samochody – ma siedem miejsc siedzących i mnóstwo przestrzeni bagażowej, która nie ogranicza widoczności dookoła.

Audi Q7 – układ napędowy

Pierwsza generacja Q7 jest dostępna z kilkoma różnymi silnikami, począwszy od 6-cylindrowego 3.0L TFSI o mocy 272 KM lub 333 KM. Na niektórych rynkach dostępny jest także model Q7 z silnikiem 3,6 l o mocy 280 KM, a jedynym modelem z silnikiem 8-cylindrowym jest model 4,2 l V8 o mocy 350 KM. Pierwsza generacja Q7 jest również oferowana z niezliczoną liczbą silników wysokoprężnych, a silnik V12 6.0L o mocy 500 KM jest najbardziej szalonym silnikiem Audi wszechczasów.

  2022 BMW X5 VS Audi Q7 - które jest lepsze?

Nowa gama Audi Q7 również rozpoczyna się od silnika 3.0L V6, ale o mocy 333 KM w standardzie. W modelu po modernizacji moc ta wzrasta do 340 KM, natomiast w topowym SQ7 montowany jest silnik 4,0 l twin-turbo V8 o mocy 507 KM. Obecne Q7 jest również dostępne z kilkoma silnikami wysokoprężnymi oraz z dwoma silnikami hybrydowymi 3,0 l V6.

Jak wspomniano na początku, pierwsza generacja Q7 wykorzystuje 8-biegową skrzynię Tiptronic, natomiast nowsze modele również wykorzystują 8-biegową skrzynię Tiptronic, ale jest ona lepsza i bardziej zaawansowana. Wszystkie modele Q7 są wyposażone w napęd Audi Quattro AWD i wszystkie mogą jeździć w terenie.

Jeśli chodzi o wydajność, Q7 jest dużym SUV-em, co oznacza, że nie jest najbardziej wydajny. Najmniej wydajny w Q7 jest silnik 4.2L V8, podczas gdy nowszy silnik hybrydowy 3.0L jest najbardziej wydajny, osiągając maksymalne MPG do 84MPG.

Audi Q7 – Design i podwozie

Pierwsza generacja Q7 jest już dość starym samochodem, co jest tego dowodem. Jednak Q7 pierwszej generacji po liftingu, z najważniejszymi światłami LED, jest moim zdaniem najlepiej wyglądającym SUV-em Audi. Druga generacja Q7 zadebiutowała z dużo bardziej kanciastą stylistyką, która nie wypadła najlepiej, podczas gdy obecnie zmodernizowana druga generacja Q7 wygląda dużo lepiej.

Pod względem wnętrza wszystkie modele Q7 pierwszej generacji wyglądają teraz na przestarzałe, ponieważ projekt wnętrza bazuje na Audi A6 C6. Audi Q7 drugiej generacji wygląda ładnie, zwłaszcza jeśli jest bogato wyposażone. Jednak Q7 po liftingu wygląda zdecydowanie najbardziej futurystycznie i najlepiej.

  Audi RS5 Sportback Niezawodność

Jeśli chodzi o zestrojenie podwozia i zawieszenia, Q7 kładzie wyraźny nacisk na komfort i subtelność. To duży SUV i jest to raczej oczywiste zza kierownicy, bez względu na to, czy zdecydujesz się na SQ7, czy nie.

Niezawodność Audi Q7 i typowe problemy

Pierwsza generacja Q7 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem, zwłaszcza, że jego utrzymanie kosztuje mnóstwo pieniędzy. Wczesne modele drugiej generacji również nie były godne podziwu, ale Audi Q7 po faceliftingu (obecne) jest znacznie lepsze. Do tego stopnia, że bije na głowę większość swoich rywali pod względem niezawodności.

Najczęstsze problemy występujące w Q7 są związane z ciśnieniem w zbiorniku paliwa, czujnikiem spalania stukowego, cewkami zapłonowymi i świecami zapłonowymi, problemami z łańcuchem rozrządu i zużytymi osłonami przegubów homokinetycznych. Większość z tych problemów jest rzeczywiście natury mechanicznej, ale nie występują one tak często w obecnym modelu Q7, jak kiedyś.

Wartość i praktyczność Audi Q7

Audi Q7 kosztuje zazwyczaj od 15 000 do 90 000 dolarów, w zależności od modelu, stanu technicznego i przebiegu. Q7 oferuje całkiem sporo funkcji i jest prawdziwie luksusowym SUV-em. Pod względem praktyczności Q7 jest tak dobry jak samochody, ponieważ jest zarówno przestronny w środku, jak i oferuje ogromną przestrzeń ładunkową.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi Q7?

To zależy od tego, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od samochodu. Jeśli lubisz samochody z wyższej półki i nie masz nic przeciwko wydawaniu dodatkowych pieniędzy, obecna generacja Q7 jest jednym z najlepszych średnio- i wielkopowierzchniowych luksusowych SUV-ów, jakie można obecnie kupić.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

Jeśli zależy Ci tylko na przestrzeni i komforcie bez wydawania ogromnych sum pieniędzy, używane Q7 jest również dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że samochody tego typu szybko tracą na wartości, a ich utrzymanie kosztuje sporo pieniędzy.

Czy Audi Q7 jest bezpieczne?

Audi Q7 otrzymało 5 gwiazdek w rankingu bezpieczeństwa od każdej wiarygodnej organizacji, co oznacza, że jest naprawdę bezpieczne. Warto wspomnieć, że jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, musisz wydać więcej na różne opcje.

Oznacza to, że Q7 nie jest standardowo wyposażone we wszystkie elementy bezpieczeństwa, a te również kosztują sporo pieniędzy.

Czy Audi Q7 jest dobre w terenie?

Audi Q7 jest pozycjonowane jako luksusowy rodzinny SUV, co oznacza, że nie jest to Jeep Wrangler. Nie oznacza to, że Q7 nie jest w stanie poradzić sobie z trudnym terenem, ale raczej, że w tym przedziale cenowym można znaleźć lepsze opcje.

Jeśli chcesz po prostu mieć samochód, który potrafi wszystko na drodze, a jednocześnie jest w stanie poradzić sobie z lekkim lub średnim off-roadingiem, Q7 jest naprawdę dobrym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z