Audi Q8 Niezawodność

Q8 to średniej wielkości SUV wprowadzony na rynek w 2018 roku. SUV jest w pełni luksusowym pojazdem ze wszystkimi funkcjami premium Audi. Ma 2 rzędy, które są wystarczająco przestronne, aby przewozić 5 osób, a także ma duży bagażnik o pojemności 605 litrów. Q8 został stworzony, aby konkurować z innymi niemieckimi samochodami, takimi jak BMW X6 czy Mercedes-Benz GLE-Class.

Audi Q8

Q8 występuje zarówno z silnikami benzynowymi jak i wysokoprężnymi. Mocny silnik benzynowy to 3.0 L V6 z turbodoładowaniem, który produkuje 335 koni mechanicznych. Wszystkie modele Q8 posiadają słynny dla Audi system napędu na wszystkie koła. System AWD w samochodzie sprawia, że jest on jeszcze bardziej przyczepny na śliskich powierzchniach. Istnieje również model S tego samochodu, który posiada jeszcze szybszy silnik V8.

Niezawodność

Średniej wielkości i kompaktowe SUV-y są ostatnio naprawdę sławne ze względu na ich kształt i praktyczność. Q8 ma przyzwoitą ocenę niezawodności 79 na 100, co czyni go lepszym od wielu innych SUV-ów w swojej kategorii. Samochód ma również mniej znanych usterek, a inne drobne problemy mogą być objęte gwarancją. Jakość części jest również znana z tego, że jest o wiele lepsza niż w wielu innych SUV-ach.

Konserwacja

Konserwacja SUV-ów jest zazwyczaj większa niż innych sedanów czy sedanów. Powodem jest to, że części są droższe, a samochód wymaga więcej zaplanowanych przeglądów. Ze względu na szacunki, Q8 będzie kosztować około 12.000 dolarów w ciągu pierwszych 10 lat. To sprawia, że około 1200 dolarów rocznie, co nie jest tak dużo patrząc na innych konkurentów.

  Najlepszy olej dla Audi A4 B7 i B8

Audi Q8 – okazały luksusowy pojazd

Q8 to niezwykle ładny samochód, z mocnym silnikiem i doskonałą trakcją na drodze. Samochód ma wiele do zaoferowania od wyglądu zewnętrznego po wnętrze. Wnętrze ma 3 naprawdę użyteczne i wspaniałe wyświetlacze. Niezawodność jest również dobra z innymi doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa. Q8 jest więc bardzo przyzwoitym, przestronnym, luksusowym pojazdem.

FAQ

Ile miejsc jest w Audi Q8?

Audi Q8 to samochód z 5 miejscami. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na wszystkie koła

Jaka jest moc Audi Q8 i czy ma turbo?

Audi Q8 ma 335 koni mechanicznych i 369 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Gas/Electric V-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży prześwit ma Audi Q8?

5,8 cala ( 14,73 cm )

Jaki typ kół posiada?

Audi Q8 ma 20 X 9-calowe aluminiowe koła przednie i 20 X 9-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy jest standardowo wyposażone w klimatyzację?

Tak, jest standardowo wyposażony w klimatyzację.

Czy Audi Q8 jest drogie w utrzymaniu?

Dla konserwacji i napraw, Audi Q8 będzie uruchomić około 12.500 dolarów w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania. Jest to o $2,900 więcej niż średnia branżowa dla luksusowych SUV-ów. Istnieje 36,25% szans, że Q8 będzie wymagać poważnych napraw w tym czasie. Jest to o 3,31% więcej niż w przypadku porównywalnych pojazdów w tym segmencie.

Który jest lepszy Q7 czy Q8?

Q8 jest również najpotężniejsze pod względem holowania i mocy koni mechanicznych. Audi Q7 2020 jest bardziej przystępną opcją, jeśli kierowcy porównują samochody pod względem finansowym. Q8 jest droższe, ale ma niesamowite funkcje techniczne, które mogą być tego warte.

  Porsche vs. Audi reliability - Which is better?

Ile kosztuje Audi Q8?

Według Edmunds, cena nowego 2019 Audi Q8 zaczyna się od około 53 600 $. Jeśli chcesz jeden teraz, spodziewaj się zapłacić między $ 55,400-$ 63,700. Jednak te ceny mogą się zmienić nawet o 3,100 dolarów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czy Audi Q8 ma podwójne turbo?

Audi Q8 to samochód z podwójnym turbo. Podwójnie turbodoładowany 4,0-litrowy silnik V-8 produkuje 591 koni mechanicznych, 590 lbft momentu obrotowego i 590 lb.ft. Silnik może być sparowany z systemem napędu na wszystkie koła Quattro, ośmiobiegową skrzynią automatyczną i 48-woltowym systemem hybrydowym dla lepszej wydajności paliwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z