Audi S8 Niezawodność

S8 jest jeszcze bardziej luksusową wersją pełnowymiarowego samochodu luksusowego A8. Modele S są stworzone do ciężkich osiągów i są określane jako „samochody sportowe”. Model S8 został wprowadzony na rynek w 2020 roku i posiada jeszcze szybszy silnik.

Audi S8

S8 posiada silnik 4.0 L twin-turbo V8 Quattro, który produkuje potężną moc 563 koni mechanicznych. Silnik wytwarza moment obrotowy o wartości około 800 Nm, przy 4,500 obr/min. Daje to autu porywające przyspieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie mgnieniu oka 3,8 sekundy. Wszystko to sprawia, że S8 jest prawdziwym samochodem sportowym.

Niezawodność

S8 to sportowy model A8, który jest przyzwoicie niezawodnym samochodem. Jednak silnik V8 w tym samochodzie jest jeszcze szybszy niż silnik V6 w A8. Ciężki silnik w samochodzie skłania kierowców do jeszcze szybszej jazdy, co może powodować pewne problemy. Jednak samochód okazał się być wystarczająco niezawodny z oceną 3,5 na 5,0.

Konserwacja

Samochody Audis wymagają wysokich kosztów utrzymania, aby udźwignąć całą tę moc silnika. Jeśli konserwacja jest zaniedbana, to samochód jest bardziej podatny na problemy z przegrzaniem, które mogą powodować pożary silnika lub awarie silnika. Konserwacja obejmuje wymianę świec zapłonowych, płynu hamulcowego, silnika i filtra oleju, i kosztuje około więcej niż 1000 dolarów rocznie.
Gwarancja na samochód może obejmować większość problemów, ale jeśli masz zamiar kupić używany S8, to może kosztować dużo. Istnieją pewne problemy z S8 jak wyciek oleju przy pewnym przebiegu, przegrzanie, lub nagromadzenie węgla w silniku. Większość z tych problemów może być pokryta, jeśli kupisz gwarancję aftermarket.

  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Niezawodność

Audi S8 – moc i luksus

S8 jest naprawdę potężne i jest również wystarczająco niezawodne, aby jeździć nim na co dzień. Ekscytująca jazda tym samochodem przyprawi Cię o dreszczyk emocji. W samochodzie są również bardzo dobre funkcje bezpieczeństwa. Dlatego jest to trwały samochód, który warto kupić.

FAQ

Czy Audi S8 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Audi S8 to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Audi S8?

Audi S8 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Duże samochody

Jaka jest moc Audi S8 i czy ma turbo?

Audi S8 ma 563 KM i 590 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Gas/Electric V-8 o pojemności skokowej 4.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Audi S8?

12,5 stopy sześciennej ( 0,354 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Audi S8 ma 21 X 9 calowe aluminiowe koła przednie i 21 X 9 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Audi S8 jest standardowo wyposażone w hamulce ABS?

Tak, Audi S8 jest standardowo wyposażone w hamulce z systemem ABS.

Który rok był najlepszy dla Audi S8?

Audi S8 z 2012 roku należało do najmocniejszych A8 w gamie. Audi postanowiło zastąpić silnik V10 z Lamborghini silnikiem V8 twin-turbo. Audi S8 z 2012 roku było mocniejsze i szybsze dzięki ogromnym pracom badawczo-rozwojowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z