Audi vs BMW – niezawodność – która jest lepsza

Każdy wie, że niemieckie trio luksusowe, Mercedes, Audi i BMW nie są najbardziej niezawodnymi markami na rynku, ale istnieje kilka zrozumiałych powodów, dlaczego tak jest i kilka raczej wątpliwych.

Prawdą jest, że czyniąc luksusowy samochód wymaga dużo więcej badań i rozwoju pieniądze, które są wydawane na wszelkiego rodzaju technologii, które obejmuje zestaw bezpieczeństwa, niekończące się wygody i luksusowe gadżety, zaawansowane A / C, niezliczone funkcje siedzenia i regulacji, drogie systemy informacyjno-rozrywkowe, wyrafinowane elementy zawieszenia i tak dalej.

Audi i BMW koncentrują się na tworzeniu innowacyjnych, napędzanych technologią luksusowych samochodów, co oznacza, że często oferują funkcje, które nigdy wcześniej nie były widziane. To z natury czyni je niezwykle skomplikowanymi, co również sprawia, że są bardziej podatne na problemy, zwłaszcza jeśli nie są odpowiednio utrzymywane.

Z drugiej strony, Lexus jest również prawdziwie luksusową marką, więc jest raczej oczywiste, że luksusowy samochód może być również niezawodny. Tak czy inaczej, Audi i BMW są niewiarygodnie podobne, jeśli chodzi o niezawodność, różnice są tak marginalne, że trudno wybrać zwycięzcę.

Niezawodność Audi – w najlepszym wypadku średnia, ale w dużej mierze zależy od właściwej konserwacji

Według kilku wiarygodnych źródeł internetowych, takich jak Consumer Reports, J.D. Power i What Car, Audi jest marką o przeciętnej niezawodności w większości przypadków. Raporty konsumenckie umieścił Audi na 14 miejscu z 30 marek, J.D. i WhatCar również uznać Audi jako przeciętny marki w najlepszym czasie.

Najbardziej niezawodne modele Audi to Audi A3, Audi A4 i Audi A5. Wynika to głównie z faktu, że wszystkie trzy z nich były stosunkowo stare modele w czasie, gdy te badania zostały przeprowadzone, ponieważ większość generacji luksusowych modeli samochodów ma tendencję do stopniowego stawania się coraz lepszymi, gdy zbliżają się do końca produkcji.

  BMW ix3 VS Volvo XC40 - które lepsze?

Najmniej niezawodnym modelem Audi jest Audi Q7, ponieważ jest on najbardziej podatny na problemy. Nie pomaga to, że naprawa Q7 kosztuje dość dużo pieniędzy, jak również. Podsumowując, Audi nie jest najbardziej niezawodną marką na świecie, ponieważ tylko kilka modeli Audi może zaoferować ponadprzeciętne wyniki niezawodności.

Jednakże, jeśli utrzymasz swoje Audi zgodnie z zaleceniami producenta i będziesz dbał o nie na co dzień, powinieneś być w stanie używać i jeździć nim przez setki tysięcy mil.

Niezawodność BMW – w najlepszym wypadku średnia, ale również w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

BMW jest mniej więcej identyczne z Audi, ponieważ te dwie marki mają tendencję do walki ze sobą w wielu segmentach, które obejmują również konserwację i niezawodność. Warto wspomnieć, że większość ankiet ma tendencję do faworyzowania modeli BMW nad modelami Audi, ale kiedy modele BMW się psują, naprawa zwykle kosztuje więcej pieniędzy.

W związku z tym, te dwa modele są naprawdę podobne. BMW X1 jest najwyżej ocenianym modelem BMW, jeśli chodzi o niezawodność z mniej więcej tych samych powodów. BMW X1 jest bardziej niezawodne niż najbardziej niezawodny model Audi, Audi A4.

Jednak BMW serii 7 jest najbardziej zawodnym modelem BMW, a żadne inne BMW ani Audi nie może się do niego zbliżyć, nawet Q7. Nigdy nie można przecenić, że utrzymanie luksusowych samochodów, takich jak te, nie jest czymś, co chcesz zignorować, jak potrzebują dużo więcej konserwacji w porównaniu do zwykłych samochodów.

  Czy powinienem zabezpieczyć moje BMW przed rdzą?

W istocie, zarówno z tych są tak blisko dopasowane, że nie jest możliwe, aby wybrać wyraźnego zwycięzcę. W niektórych segmentach lepsze są Audisy, a w innych BMW.

Dlaczego samochody luksusowe są tak zawodne i jak Lexusowi udaje się oferować niezawodne samochody luksusowe?

Jest to pytanie, które wywołuje duże zainteresowanie w głowach większości entuzjastów samochodów luksusowych, ponieważ Lexus wydaje się dominować w świecie samochodów luksusowych, jeśli chodzi o niezawodność. Powodem, dla którego samochody luksusowe są zawodne jest to, że są one złożone, oferują wiele innowacji i złe wyniki niezawodności nie utrudniają sprzedaży nowych samochodów.

Złożoność sprawia, że wszystko jest bardziej podatne na problemy i samochody nie są inne. Im więcej części złożysz razem, tym więcej rzeczy może potencjalnie pójść nie tak. Po drugie, marki te chcą, aby ich samochody były wypełnione innowacyjną technologią, która również utrudnia niezawodność.

Po trzecie, właściciele nowych samochodów po prostu nie dbają o niezawodność tak bardzo, ponieważ wszystkie nowe samochody mają 3-5-letnie gwarancje. Nawet jeśli Audi i BMW nie są tak niezawodne jak Lexus, większość ludzi woli Audi i BMW od Lexusa.

Powody, dla których Lexus produkuje niezawodne samochody luksusowe, są takie, że nie są one tak innowacyjne, nie są tak napędzane technologią, nie są tak skomplikowane i mają tendencję do doskonalenia pewnych aspektów, zanim staną się powszechnie dostępne.

Sekcja FAQ

Jaka jest różnica między silnikami Lexusa a silnikami Audi, BMW?

Lexus jest własnością Toyoty, a Toyota koncentruje się na sprzedaży niezawodnych samochodów. Niezawodność jest o wiele ważniejsza, jeśli chodzi o samochody do masowego użytku, takie jak Toyoty, Hondy czy Jeepy. Lexus wykorzystuje silniki, które są zwykle starsze i dużo mniej skomplikowane.

  Niezawodność BMW VS Ferrari - co jest lepsze?

Podczas gdy niektóre marki oferują technologię mild-hybrydową, turbodoładowanie, doładowanie i wszelkiego rodzaju inżynieryjne sztuczki, Lexus stara się tworzyć proste silniki, które są z natury bardziej wytrzymałe.

Dlaczego klienci luksusowych samochodów nie dbają o niezawodność?

Klienci samochodów luksusowych dbają o niezawodność, ale nie tak bardzo, jak klienci samochodów ekonomicznych. Samochody wyższej klasy są kupowane od nowości i większość właścicieli ma tendencję do posiadania ich przez około kilka lat. Oznacza to, że gdy są one prowadzone przez ich pierwotnych właścicieli, mają tendencję do bycia najbardziej niezawodnymi.

Co więcej, większość samochodów posiada obszerne gwarancje, co oznacza, że jeśli coś pójdzie nie tak, prawdopodobnie nie będziesz tym, który zapłaci rachunki.

Czy BMW jest droższe w utrzymaniu i naprawie niż Audi?

BMW jest rzeczywiście nieco droższe w utrzymaniu i naprawie w porównaniu do Audi, ponieważ BMW używa części i silników specyficznych dla BMW. Silniki Audi są również używane w całej Grupie Volkswagen, co oznacza, że jest więcej części.

Pod względem obsługi technicznej są one bardzo podobne, do tego stopnia, że nie ma sensu ich porównywać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z