Audi vs Honda – niezawodność – co jest lepsze

Audi to niemiecka marka samochodów luksusowych, która oferuje luksusowe samochody na poziomie wykonawczym, które mogą być zarówno świetną zabawą w prowadzeniu, jak i zapewnić Ci komfort podczas długodystansowych podróży. Z drugiej strony Honda to japońska marka samochodów ekonomicznych, której celem jest oferowanie standardowych samochodów klasy konsumenckiej, które są przeznaczone głównie dla przeciętnego nabywcy.

Taki, który nie jest zainteresowany luksusem lub technologią, ale raczej niezawodnością i łatwością obsługi. Jako takie, te dwie marki różnią się również, jeśli chodzi o niezawodność, ponieważ Audi są o wiele bardziej złożone, więc są bardziej prawdopodobne, aby doświadczyć problemów, zarówno od nowego, jak i po kilku latach użytkowania.

Honda są zazwyczaj w stanie trwać dłużej bez konieczności wydawania niebotycznych kwot pieniędzy na konserwację i naprawy. Mają tendencję do tworzenia prostszych samochodów z prostszymi silnikami, które są znane do wykonania pracy bez żadnego zamieszania. Audi chce, aby ich produkty były bardziej wyrafinowane, co oznacza, że są one skłonne poświęcić niezawodność, aby to osiągnąć.

Podsumowując, Honda jest bardziej niezawodną marką bez cienia wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że Audi produkuje zawodne samochody, ponieważ większość ich obecnej linii jest o wiele bardziej wytrzymała w porównaniu do starszych modeli Audi.

Niezawodność Audi – mierna i w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Jak wspomniano na początku, Audi skupia się na produkcji luksusowych samochodów, co oznacza, że niezawodność nie jest głównym priorytetem. Wynika to z faktu, że o wiele trudniej jest stworzyć niezawodny samochód, który jest jednocześnie wyposażony we wszystkie najnowsze i najwspanialsze technologie.

  Audi A3 Sportback e-tron niezawodność

Jest to wykonalne, ale prawdopodobnie spowodowałoby to zbyt duży wzrost kosztów rozwoju i testowania. Oznacza to, że Audi musi wybrać, na co chce wydać pieniądze podczas opracowywania nowego modelu, ponieważ wyrafinowanie, komfort, luksus, bezpieczeństwo, technologia i design są ważniejsze niż wiodąca w klasie niezawodność.

To dlatego Mercedes, BMW i Audi wydają się oferować stosunkowo porównywalne wyniki. Po drugie, klienci Audi również nie szukają wiodącej w swojej klasie niezawodności, ponieważ są zainteresowani kupnem produktów wysokiej jakości, które mają więcej wszystkiego.

Podsumowując, Audi produkuje samochody, które oferują przeciętne przewidywane wyniki niezawodności, które w dużym stopniu zależą od konserwacji i właściwej opieki. J.D. Power, Consumer Reports, and WhatCar all list Audi as average when it comes to reliability.

Niezawodność Hondy – bardzo dobra, najczęściej w pierwszej trójce rankingów niezawodności samochodów

Honda i Toyota rezydują na tym samym rynku i stale konkurują ze sobą w taki sam sposób jak BMW i Audi. Honda i Toyota są zarówno w bardzo górnej części wszystkich wykresów niezawodności i badań i to nie jest prawdopodobne, że wkrótce się zmieni.

Honda’s są kupowane przez ludzi, którzy są zainteresowani w przystępnych cenach, niezawodne i wydajne samochody, które nie wyróżniają się, jeśli chodzi o luksus, technologia i ogólne pożądanie. Są one kupowane przez klientów, którzy chcą najnowszy run-of-the-mill samochód, który może zrobić wszystko.

To dlatego Honda CR-V jest tak popularnym samochodem, ponieważ jest stosunkowo niedrogi, praktyczny, przestronny, bezpieczny i wydajny. Są to wszystkie znaki udanej produkcji masowej samochodów i to jest powód, dla którego wiele osób kupić CR-V’s.

  Jaki jest najlepszy kolor dla Audi?

To powiedziawszy, wyraźne zalety niezawodności są również widoczne w momencie, gdy spojrzysz na badania przeprowadzone przez J.D. Power, Consumer Reports i WhatCar, ponieważ wszystkie trzy z tych wiodących badań niezawodności dają wyraźną przewagę Hondzie.

Wniosek – Honda jest o wiele lepsza

Dość łatwo jest dojść do wniosku, że Honda produkuje bardziej niezawodne samochody niż Audi, zarówno dlatego, że większość internetowych ankiet dotyczących niezawodności tak twierdzi, jak i dlatego, że większość właścicieli również tak uważa. W rzeczywistości ludzie, którzy kupują japońskie samochody ekonomiczne, znacznie bardziej cenią sobie niezawodność.

Dlatego też japońskie marki ekonomiczne wydają mnóstwo pieniędzy na niezawodność. Z drugiej strony, większość klientów Audi kupuje Audi, ponieważ dobrze wyglądają, są luksusowe, wygodne i pełne technologii.

Samochód zbudowany według tych priorytetów będzie prawdopodobnie bardziej skomplikowany, a więc i bardziej problematyczny. Prawdą jest, że niektóre marki, takie jak Lexus, oferują wysokiej klasy niezawodne samochody, ale nie są one tak innowacyjne i aktualne, jak większość modeli Audi.

Sekcja FAQ

Czy Audi jest tego warte?

To zależy od tego, kogo pytasz, ponieważ wielu ludzi chce mieć Audi, ale tylko wybrana garstka jest skłonna je kupić. Mają one tendencję do kosztowania więcej pieniędzy na zakup, utrzymanie i naprawę, a niektórzy ludzie po prostu nie widzą sensu tego, podczas gdy inni są gotowi zapłacić więcej, aby cieszyć się bardziej uprzywilejowanym doświadczeniem.

  Najlepszy olej dla Audi A4 B7 i B8

To nieprawda, że Audi nie są warte swojej ceny tagów, ponieważ są. Są one bardziej technologicznie napędzany, bardziej komfortowe, bardziej luksusowe, a oni mają tendencję do sprawiają, że czujesz się bardziej wyjątkowy.

Czy Honda jest tego warta?

Jest o wiele łatwiej przekonać kogoś do zakupu Hondy niż do zakupu Audi. Modele Hondy są nieustannie chwalone za ich niezawodność, przystępność cenową i wygodę, co czyni je idealnymi dla ludzi, którzy po prostu chcą mieć samochód do wielu różnych celów.

Jeśli kupisz Hondę, nie będziesz rozczarowany, ponieważ wszystkie modele Hondy są w stanie wykonać swoją pracę bez żadnych problemów. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy luksusowych samochodów, doświadczysz znacznego obniżenia klasy, jeśli chodzi o wiele materiałów budowlanych i ogólne wyrafinowanie, ale zapłacisz mniej pieniędzy.

Czy Audi jest droższe w utrzymaniu niż Honda?

Audi są znacznie droższe w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli pójdziesz na wyższej klasy model Audi. Najtańsze modele Audi do utrzymania zazwyczaj pochodzą z 2.0L 4-cylindrowy silnik i są wyposażone w system napędu na przednie koła. Wyższej klasy Audi, zwłaszcza te z większymi silnikami są o wiele droższe niż nawet najdroższe modele Hondy.

Jest to raczej oczekiwane, jak technologicznie napędzany luksusowej marki jest zawsze będzie droższe do uruchomienia w porównaniu do produktu klasy konsumenckiej. Niektórzy ludzie są gotowi zapłacić za to, podczas gdy inni nie są.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z