Audi vs Range Rover – niezawodność – który jest lepszy

Audi to niemiecka marka luksusowych samochodów, która koncentruje się na produkcji samochodów premium, które wyróżniają się w takich obszarach jak komfort, technologia, bezpieczeństwo i atrakcyjność. Możesz wybierać spośród niezliczonej ilości różnych modeli, wśród których znajdują się sedany, SUV-y, kombi, hatchbacki, crossovery, samochody sportowe, supersamochody oraz pełnowymiarowe luksusowe limuzyny.

Range Rover jest submarką Land Rovera, która skupia się na produkcji luksusowych SUV-ów, takich jak Range Rover Vogue, Range Rover Sport oraz Range Rover Velar. Te trzy modele są jedynymi dostępnymi obecnie modelami Range Rovera, przy czym Range Rover Vogue jest najnowszym i najlepszym z nich.

Z tak wielkim luksusem wiąże się kilka zastrzeżeń, takich jak zwiększona złożoność, wiele innowacji i wiele problemów, które czekają, aby się wydarzyć. Pomiędzy tymi dwoma markami, Audi jest tą, która stale produkuje bardziej niezawodne samochody, nie dlatego, że Audi jest liderem w swojej klasie, ale raczej dlatego, że Range Rover jest znacznie poniżej średniej.

Obie te marki są przeciętne w najlepszym wypadku, ale wydaje się, że produkty Range Rovera są jednymi z najbardziej zawodnych samochodów luksusowych na rynku. Jedynym sposobem na to, jak można sprawić, aby te trwały długo, jest zawsze utrzymywać je prawidłowo i zawsze robić wszystko, co jest konieczne, aby utrzymać je działa optymalnie.

Audi – mierna niezawodność, w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Istnieje kilka wyraźnych powodów, dlaczego Audi wyróżniają się w niektórych działach i dlaczego mają tendencję do porażki w innych. Wyróżniają się, jeśli chodzi o technologię, atrakcyjność rynkową, komfort, luksus i bezpieczeństwo, ponieważ są to główne punkty sprzedaży, na których koncentruje się Audi.

  Audi A3 Sportback e-tron niezawodność

Oznacza to, że firma jest skłonna wydać ogromne ilości pieniędzy na upewnienie się, że wymagania są spełnione, jeśli chodzi o te czynniki. Oznacza to, że Audi musi poświęcić inne, prawdopodobnie nawet ważniejsze czynniki, takie jak utrzymanie wartości, niezawodność i prostota konstrukcji.

Najbardziej niezawodnym modelem Audi jest A4 obecnej generacji, ponieważ wykorzystuje on dość starą platformę, która była stopniowo aktualizowana przez lata. Najmniej niezawodne modele Audi to 10-20-letnie flagowe sedany, takie jak A8, zwłaszcza jeśli są wyposażone w silniki o dużej pojemności skokowej.

Wiodące na świecie rankingi niezawodności i badania takie jak J.D. Power, Consumer Reports i What Car uznają Audi za przeciętne w najlepszym wypadku, ale wciąż lepsze od Range Rovera.

Range Rover – niezawodność poniżej średniej, a także w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Powszechnie wiadomo, że produkty Land Rovera i Jaguara nie są najbardziej niezawodnymi markami na świecie. Mimo że obie te marki stale się doskonalą, nadal są znacznie poniżej standardów branżowych, zwłaszcza po kilku latach użytkowania.

Range Rover produkty są znane mieć wiele problemów związanych z zawieszeniem pneumatycznym, wszelkiego rodzaju elektroniki, wycieki, problemy z silnikiem, problemy z nadwoziem, i tak dalej. Mogą one czasami zrujnować całe doświadczenie związane z posiadaniem Range Rovera, zwłaszcza jeśli kupisz go od nowości.

Dzieje się tak, ponieważ Range Rovery są niezwykle skomplikowane i często skupiają się na stylu, a nie na treści. Każdy wie, że Range Rover jest symbolem statusu, co oznacza, że Range Rover jest w stanie poświęcić niezawodność, ponieważ wie, że Range Rovery nadal będą sprzedawać się jak szalone.

  Jakie są najlepsze produkty do mycia samochodów dla Audi?

Jeśli jesteś kimś, kto kupuje Range Rovera od nowości, nie obchodzi Cię, co stanie się z samochodem, gdy skończy się gwarancja, ponieważ prawdopodobnie sprzedasz go, zanim to nastąpi. Podsumowując, o ile Audi jest przeciętne, o tyle Range Rover jest jeszcze gorszy.

Wniosek – Audi nie jest tak niewiarygodne jak Range Rover

Nawet jeśli te dwie marki celują w podobne rynki, Audi jest wciąż większą marką, która obejmuje kilka bardziej przystępnych segmentów samochodów, takich jak segment hatchback lub segment crossover. Wiele samochodów Audi dzieli swoje części z takimi firmami jak VW, Seat, Škoda, Bentley i Porsche, co oznacza, że części te są lepsze niż większość.

Jednakże, ponieważ samochody są budowane z myślą o kilkudziesięciu tysiącach części, zawsze jest coś, co w końcu pójdzie nie tak. To jest rzeczywistość wszyscy właściciele samochodów muszą zaakceptować, ale różnica tutaj jest to, że luksusowe marki, takie jak Audi i Range Rover są o wiele gorsze w porównaniu do marek takich jak Toyota, Honda, lub Lexus.

Mimo to, nadal istnieje duża różnica pomiędzy Audi i Range Roverem, jeśli chodzi o niezawodność, ponieważ Range Rovery są nieustannie okrzyknięte jednymi z najbardziej zawodnych samochodów na świecie.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Audi?

To zależy od tego, jakim typem osoby jesteś. Jeśli jesteś kimś, kto nie przywiązuje dużej wagi do samochodów i nie przejeżdżasz codziennie zbyt wielu kilometrów, lepiej wybrać bardziej przystępny i ekonomiczny samochód, co oznacza, że prawdopodobnie uważasz, że kupno Audi nie jest tego warte.

  Jaki jest najlepszy wydech do Audi TT?

Z drugiej strony, jeśli cenisz sobie odrobinę luksusu, samochód, który będzie Cię bawił podczas dłuższych podróży i taki, który sprawi, że poczujesz się świeżo nawet po setkach kilometrów za kierownicą, Audi jest rzeczywiście tego warte.

Czy warto kupić Range Rovera?

Odpowiedź na to pytanie jest jeszcze trudniejsza, ponieważ Range Rovery kosztują dużo pieniędzy, są oferowane wyłącznie w formie SUV-a i znane są z częstszych problemów. Jednakże, są one również niezwykle pożądane, do tego stopnia, że wiele osób uważa Range Rovera za najlepszy SUV na świecie.

Jednakże, jeśli nie jesteś po krzykliwym stylu życia i chcesz niezawodny samochód z przyzwoitym poziomem komfortu i luksusu, należy pominąć zakup Range Rovera. Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś gotów poświęcić pieniądze, wygodę i subtelność na rzecz SUV-a, który sprawi, że poczujesz się wyjątkowo, Range Rover jest tym, którego powinieneś kupić.

Czy Range Rovery są droższe w utrzymaniu niż Audi?

Tak, są. Mimo że Audi są stosunkowo drogie w utrzymaniu w porównaniu z innymi luksusowymi markami, Range Rovery to zupełnie inna liga. Ponieważ są one bardziej podatne na problemy i nie ma ich zbyt wiele, ich utrzymanie kosztuje o wiele więcej niż większości Audi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z