Audi vs Skoda – niezawodność – która jest lepsza

Zarówno Skoda jak i Audi są własnością Volkswagena, co oznacza, że dzielą wiele części, takich jak silniki, przełączniki wewnętrzne i wiele elektroniki. Można stwierdzić podobieństwa między niektórymi modelami, takimi jak Skoda Octavia i Audi A4, ponieważ mają one również podobne wymiary i wagę.

Nie oznacza to jednak, że Skoda jest na tym samym poziomie co Audi, bo tak nie jest. Skoda jest marką bardziej ekonomiczną, a ich samochody nie są tak wyrafinowane, ani luksusowe. Audi jest znane z tego, że jest silnie napędzane technologią, posiada więcej funkcji i bardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie komfortu i jazdy.

Wszystko to sprawia, że modele Audi są o wiele bardziej skomplikowane i bardziej podatne na problemy. Skoda stawia na prostotę i wygodę, co oznacza, że nie znajdziesz wszystkich technologii nowej generacji w większości modeli Skody, nawet jeśli wybierzesz top-spec w pełni wyposażone wersje.

Audi z drugiej strony są znacznie lepiej wyposażone, ponieważ są one dostępne z praktycznie wszystkim, czego można oczekiwać od współczesnych samochodów luksusowych wysokiej klasy. Co więcej, Audi oferuje większą różnorodność silników, co oznacza również bardziej zróżnicowane problemy.

Niezawodność Audi – przeciętna i w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Volkswagen Auto Group jest właścicielem Audi, Skody, VW, Seata, Porsche, Bentleya, Lamborghini i Bugatti. Pomiędzy tymi modelami istnieją widoczne rozróżnienia, ponieważ VAG nie chce, aby modele Audi utrudniały sprzedaż Skody i na odwrót.

Oznacza to, że VAG różnicuje te marki, aby objąć różne segmenty rynku, które wymagają różnych zestawów priorytetów. Audi jest prawdziwą marką luksusową wykonawczą, co oznacza, że samochody Audi muszą stawiać na pierwszym miejscu luksus, komfort, technologię, bezpieczeństwo i atrakcyjność.

  Audi RS5 niezawodność

Aby to osiągnąć, Audi jest skłonne poświęcić niezawodność z oczywistych powodów. Głównym z nich jest ogólny poziom inżynierii i złożoności technologicznej, który współczesny luksusowy samochód musi spełniać, aby być konkurencyjnym na rynku.

Ponadto, klienci Audi są skłonni wydać trochę więcej pieniędzy na luksus, technologię, status i komfort. Audi sprzedaje samochody, nawet jeśli niektóre z nich są rzeczywiście uważane za niewiarygodne.

Niezawodność Skody – między średnią a ponadprzeciętną

Jak wspomniano na początku, VAG oddzielił Audi od Skody, aby nie znajdowały się one w tym samym segmencie rynku.

Skoda skupia się na tworzeniu przystępnych cenowo, ekonomicznych i prostych samochodów, które są bardziej przystępne i bardziej dostępne w przeciwieństwie do VW, a zwłaszcza Audi. Nawet jeśli niektóre modele Skody z wyższej półki nieco wypełniają lukę między tymi dwoma różnymi filozofiami rynkowymi, ogólnie rzecz biorąc, Audi jest o krok wyżej.

Główne różnice między tymi dwoma są kontrastujące poziomy złożoności i wyrafinowania. Audi jest skłonny zatrudnić bardziej luksusową strategię, aby samochód jeździć trochę lepiej, takich jak system zawieszenia pneumatycznego. Systemy te są znane, aby spowodować więcej problemów w porównaniu do zwykłych cewek znalezionych na większości modeli Skoda, ale nie są one tak wygodne.

Różnice nie są ogromne, a niektóre modele są bardziej podobne niż inne, ale ogólnie rzecz biorąc, Skoda robi bardziej niezawodne samochody.

Wniosek – Skoda wydaje się być ogólnie bardziej niezawodną marką

Ponieważ Audi produkuje bardziej złożone samochody i ponieważ Skoda bardziej stawia na niezawodność, Skoda wydaje się być ogólnie bardziej niezawodną marką. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiele modeli Skody i Audi korzysta z tych samych części zamiennych z koncernu VAG, różnice te są niespójne.

  2022 Audi Q5 vs Volvo XC60

Niektóre modele Audi są równie niezawodne, a może nawet bardziej niezawodne niż niektóre modele Skody i odwrotnie. Niemniej jednak, aby te samochody były w ogóle niezawodne, należy je odpowiednio konserwować. Niemieckie samochody są notorycznie trudne i drogie w posiadaniu, jeśli nie wykonasz wszystkich czynności konserwacyjnych odpowiednio.

Konserwacja-ise, Audi są droższe w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli pójdziesz na większe silniki przemieszczenia. Większość Audi również pochodzą z Quattro AWD, który dodatkowo zwiększa wagę i złożoność, a tym samym sprawia, że modele Audi bardziej podatne na problemy.

Jednak Audi robi samochody wyższej jakości. Nawet najbardziej high-endowa Skoda jest zauważalnie tańsza od średniej klasy Audi. Niektórzy ludzie są skłonni wydać więcej na niezawodność i konserwację, ponieważ ma to większy sens w przypadku samochodu, który jest po prostu lepszy i ogólnie przyjemniejszy.

Sekcja FAQ

Czy Skoda jest bardziej popularna niż VW?

Audi jest bardziej pożądaną marką, ale Skoda wydaje się sprzedawać jak szalona w ciągu ostatniej dekady lub tak. Niektóre magazyny motoryzacyjne i punkty sprzedaży mówią nawet, że „Skoda jest tak dobra, że sprawia, że VW wygląda źle”. VW mocno ucierpiał w wyniku skandalu Dieselgate, a koszty prawne, które VW musi zapłacić, liczone są w dziesiątkach miliardów dolarów.

Aby temu przeciwdziałać, samochody VW są teraz gorszej jakości w porównaniu z samochodami sprzed Dieselgate, ponieważ nowy Golf Mk8 wydaje się tańszy w porównaniu z Golfem Mk7.5. Jeśli sparować, że z rosnącą popularnością i jakości Skoda wydaje się oferować te dni, to jest raczej jasne, że Skoda jest teraz konkurować z VW, mimo że VW jest właścicielem Skoda.

  Audi RS5 Sportback Niezawodność

Czy powinienem kupić Audi czy Skodę?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli jesteś kimś, kto ma tendencję do podróżowania na długich dystansach i spędzasz dużo czasu za kierownicą, Audi jest lepszym wyborem. Ponadto, jeśli kochasz samochody i jesteś w stanie wydać więcej pieniędzy, Audi zawsze będzie bardziej wyjątkowe.

Z drugiej strony, Skoda oferuje dobrze wyposażone samochody za cenę, która drastycznie podcina Audi. Skoda jest preferowanym wyborem dla tych, którzy są zorientowani na wartość, nie są do samochodów i po prostu chcą regularne aktualny codzienny kierowca.

Dlaczego Skoda nie jest sprzedawana w USA?

Po latach dyskusji i dochodzeń, Skoda w końcu zdecydował, że nie przychodzą do USA, przynajmniej nie w przewidywalnej przyszłości. VW uważa, że Skoda nie będzie sprzedawać wszystko, że dobrze w USA, ponieważ uważają, że indyjski inwazji jest lepszym wyborem w porównaniu do USA.

Rynek indyjski wydaje się wyrażać większe zapotrzebowanie na modele Skody i dlatego VW postanowił skupić się na Indiach, w przeciwieństwie do USA.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z