Audi vs Tesla – niezawodność – co jest lepsze

Można by się spodziewać, że porównanie niezawodności Audi vs Tesla będzie wypełnione superlatywami i pierwszymi na świecie, ale tak nie jest, jeśli chodzi o niezawodność. Ani Audi, ani Tesla nie są nigdzie w pobliżu czołówki, jeśli chodzi o niezawodność, zwłaszcza jeśli mówimy tylko o samochodach elektrycznych.

Prawdą jest, że samochody elektryczne mają tendencję do bycia bardziej niezawodne z natury, ponieważ są one proste w budowie i oferują mniej ruchomych części, ale nawet to nie jest w stanie uczynić Tesla bardziej niezawodne niż Audi, ponieważ Tesla jest nadal skrobanie dno beczki niezawodności na dużą skalę.

Audi z drugiej strony jest przyzwoity, jeśli chodzi o samochody ICE, ale e-Tron SUV jest rzeczywiście tak źle, jak większość samochodów Tesla są. Tesla Model 3 jest o wiele lepszy w porównaniu do 1. gen Tesla Model S, a zwłaszcza Tesla Model X, podczas gdy zupełnie nowy Tesla Model Y nie jest tak dobry jak Model 3.

Najbardziej niezawodny samochód Audi to Audi A4, a najbardziej niezawodny Audi EV to e-Tron GT, który wydaje się być jednym z najbardziej niezawodnych luksusowych EV na rynku. Podsumowując, Audi wydaje się przewyższać Teslę w większej liczbie segmentów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Audi produkuje również samochody z silnikami spalinowymi.

Niezawodność Audi – w najlepszym wypadku średnia, ale w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Według wiodących w branży rankingów niezawodności i konkursów prowadzonych przez J.D. Power, Consumer Reports i WhatCar, Audi jest przeciętne. Audi A4 jest najbardziej niezawodnym obecnym modelem Audi, ponieważ wykorzystuje dość starą platformę, która z biegiem czasu stawała się coraz lepsza.

  Audi vs BMW - niezawodność - która jest lepsza

Najgorsze Audi, jeśli chodzi o niezawodność jest Q7, zwłaszcza, że to również kosztuje dużo, aby naprawić. Audi EV są również przeciętne, podczas gdy e-Tron SUV wydaje się być najmniej niezawodny jeden z grupy. To dlatego, że e-Tron został zaprojektowany na samodzielnym podwoziu, które nie było w przypadku reszty linii Audi EV.

Audi Q4 e-Tron dzieli swoje fundamenty z linią VW ID, podczas gdy e-Tron GT dzieli swoją platformę z Porsche Taycan. Jaguar I Pace jest prawdopodobnie najmniej wiarygodne EV na rynku z tych samych powodów, jak w przypadku Jaguar I Pace SUV.

W sumie, Audi mają tendencję do cierpienia z powodu bardziej powszechnych cech samochodów luksusowych, co oznacza, że często jesteś świadomy tego, co może pójść nie tak z Audi.

Niezawodność Tesli – wszystko na opak

Tesla to marka, która oferuje po prostu chaotyczne wyniki niezawodności, ponieważ niektóre z ich modeli, takie jak Model 3, wydają się niezwykle niezawodne, podczas gdy inne, takie jak Model X, wydają się być kompletnym bałaganem, zwłaszcza po kilku latach użytkowania. Model 3 jest jednym z najbardziej niezawodnych wykonawczych EV na rynku, podczas gdy Model X to zbiór problemów, które tylko czekają, aby się wydarzyć.

Wiele wiodących w branży rankingów niezawodności i organizacji uznaje samochody Tesli za jedne z najgorszych samochodów na rynku. Warto jednak wspomnieć, że Tesla robi wiele, aby ich samochody były bardziej niezawodne i wygląda na to, że udało im się to zrobić z Modelem 3.

Nie oznacza to jednak, że Model 3 jest bez wad, bo tak nie jest. Każdy samochód ma wady, ale w porównaniu do reszty branży, Model 3 jest przyzwoity. Ogromnym problemem z Teslą jest to, że nigdy nie jesteś świadomy tego, co może pójść źle, ponieważ jest tak wiele komponentów, które mają tendencję do psucia się.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Conclusion: Audi jest bardziej niezawodne

Audi jest w biznesie tworzenia samochodów od dziesięcioleci, podczas gdy Tesla tylko wybuchła na scenie nie tak dawno temu. To pozwoliło Audi być nieco ciągły, jeśli chodzi o wyniki niezawodności i wszystkie potencjalne problemy, które mogą pójść źle.

Tesla jest wszędzie, ponieważ nigdy nie jesteś w pełni świadomy tego, co się zepsuje, lub kiedy. Starsze modele Tesli są niewiarygodnie trudne do utrzymania w ruchu i są podatne na wszelkiego rodzaju problemy, zarówno te powierzchowne, jak i te niezwykle kosztowne.

Jeśli utrzymasz Audi prawidłowo, prawdopodobnie będziesz cieszyć się nim dłużej. Z drugiej strony, nigdy nie jesteś zbyt pewny, jeśli chodzi o Tesle, nawet jeśli utrzymasz je najlepiej jak to możliwe. Nowsze modele Tesli, z wyjątkiem Modelu Y, są bardziej porównywalne z modelami Audi.

Sekcja FAQ

Czy Tesla jest tego warta?

Wiele osób zdaje się zapominać, że Tesla to przede wszystkim firma produkująca oprogramowanie i to właśnie odróżnia ją od większości branży motoryzacyjnej. Samochody Tesla oferują wiodące w swojej klasie właściwości, jeśli chodzi o autonomiczną jazdę, systemy informacyjno-rozrywkowe i mnóstwo funkcji technologicznych na miarę XXI wieku.

W związku z tym, jeśli chcesz wydajny EV, który oferuje wiodący w swojej klasie zasięg i niezrównany poziom wygody ładowania, Tesla może być idealnym wyborem. Na rynku jest obecnie wiele wspaniałych pojazdów elektrycznych, ale Tesla jest najłatwiejsza w obsłudze.

Czy Audi jest tego warte?

Audi jest jedną z wiodących marek luksusowych samochodów wykonawczych, które mają tendencję do oferowania innowacyjnych, klasycznych i dobrze zbudowanych samochodów, które oferują wiele luksusowych funkcji. Audi oferuje mnóstwo modeli i prawie wszystkie z nich są na samym szczycie swoich segmentów. Jako takie, znalezienie odpowiedniego Audi dla Ciebie jest dość łatwe.

  Audi A3 Niezawodność

Rzeczywiście, samochody Audi nie są najbardziej niezawodne, nie są najtańsze i nie są najbardziej ekscytujące w prowadzeniu, ale emanują klasą i są niewiarygodnie pluszowym sposobem na codzienne dojazdy. Co więcej, doskonale sprawdzają się podczas jazdy autostradą.

Dlaczego luksusowe samochody są zawodne?

Luksusowe samochody nie są tak niezawodne jak bardziej masowe, ponieważ nabywcy luksusowych samochodów nie są zainteresowani niezawodnością, a także dlatego, że luksusowe samochody są innowacyjne i niezwykle skomplikowane w budowie. Luksusowe samochody oferują więcej części, więcej funkcji i więcej wszystkiego, co ostatecznie oznacza, że więcej rzeczy może pójść źle.

Ponadto, większość luksusowych samochodów pochodzą z długotrwałych gwarancji, co oznacza, że kupujący z nowych nie będą czuć się tępy w każdym razie. Te typy nabywców mają tendencję do sprzedawania swoich samochodów, gdy gwarancja się skończy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z