BMW 225xe – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW 225xe

Nie każdy lubi duże samochody. Niektórzy wolą małe, ale wydajne i sprawne samochody, takie jak BMW 225xe active tourer z napędem hybrydowym plug-in.

W przeciwieństwie do większości samochodów MPV, BMW 225xe zapewnia wyjątkowe osiągi, prowadzenie i jest jednym z najszybszych samochodów. Oferuje również dużo miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej, mimo że pozostawiono w nim trochę miejsca na silnik hybrydowy typu plug-in. W rezultacie standardowy, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra połączono z niewielkim silnikiem elektrycznym.

Połączenie silnika elektrycznego i benzynowego nie tylko zwiększa moc samochodu, ale także zapewnia mu większy zasięg, większą wydajność i oszczędność. Ponadto, ponieważ zużywa mniej paliwa, emituje mniej gazów do atmosfery, co czyni go opcją przyjazną dla środowiska.

Historia BMW 225xe

BMW active tourer to samochód hybrydowy typu plug-in, wyposażony w 1,5-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy turbo wywodzący się z silników sześciocylindrowych oraz synchroniczny silnik elektryczny. Jest on również wyposażony w akumulator litowo-jonowy i pod względem mechanicznym jest spokrewniony z MINI Countryman.

BMW 225xe active tourer PHEV jest produkowane od 2015 r. do chwili obecnej. Jest on również produkowany w Lipsku w Niemczech i jest spokrewniony z BMW X1, BMW X2 i Mini Clubman. Dzięki połączeniu silnika elektrycznego z silnikiem, samochód ten zapewnia wyjątkową moc i może pokonać dłuższy dystans niż BMW 225i.

Cechy BMW 225xe

Wygląd

BMW 225xe PHEV to piękny, aktywny samochód turystyczny o krótkiej i wysokiej sylwetce. Jest to jeden z najmniejszych samochodów MPV na rynku, ale jest elegancko zaprojektowany. Ponadto posiada piękne i luksusowe wnętrze, w którym można poczuć się jak w BMW. Ma również pięcioro drzwi i wiele fantastycznych funkcji.

  BMW serii 4 Gran Coupe Niezawodność

Osiągi

Co zadziwiające, BMW 225xe jest wyposażone w ten sam silnik elektryczny i zestaw akumulatorów, co BMW i8. Silnik zapewnia moc 134 KM i moment obrotowy 164 lb-ft. Z kolei silnik elektryczny dostarcza 87 KM mocy i 122 lb-ft momentu obrotowego.

Jednak połączenie tych dwóch jednostek daje wyjątkowe 221 KM i 284 lb-ft momentu obrotowego. W rezultacie samochód przyspiesza od 0 do 60 km/h w zaledwie 6,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 126 mil na godzinę. To szybciej niż większość jego konkurentów, takich jak Skoda Yeti czy Toyota Prius+.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jak wspomniano wcześniej, BMW 225xe może pomieścić do pięciu osób. Mimo że silnik hybrydowy plug-in zajął trochę miejsca, samochód nadal jest bardzo wygodny. To zasługa 56,7-calowej przestrzeni na biodra z przodu i z tyłu samochodu.

Oprócz przestronnej kabiny, samochód oferuje również dużą przestrzeń ładunkową, która jest nawet większa niż w BMW i3. Za tylną kanapą mieści się 400 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy – 1350 litrów. W bagażniku można więc przechowywać bagaże.

Efektywność paliwowa

BMW 225xe to samochód bardzo oszczędny i wydajny pod względem zużycia paliwa. Dzięki połączeniu trzycylindrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego. Oszczędność paliwa wynosi 142 KM, co jest doskonałym wynikiem. Mpg, co jest doskonałym wynikiem. Oznacza to, że zaoszczędzisz sporo na paliwie i mniej zanieczyścisz środowisko.

Cena

Porównując BMW 225xe z jego konkurentami, takimi jak Skoda Yeti i Seat Alhambra, można zauważyć, że jest ono dość drogie. Posiada jednak bardziej zaawansowane funkcje niż jego rywale. Podstawowa wersja BMW 225xe kosztuje około 45 000 USD. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na wersję M Sport, będziesz musiał zapłacić więcej.

  Aiways vs BMW - co jest lepsze?

FAQ

Czy warto kupić BMW 225xe?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz hybrydowego MPV typu plug-in o dużej wydajności, mniejszej emisji spalin, wyjątkowych osiągach i doskonałym zasięgu, BMW 225xe jest świetnym wyborem. Ale jeśli chcesz większego samochodu turystycznego, który jest również bardziej niezawodny i łatwiejszy w utrzymaniu, 225xe nie jest samochodem dla Ciebie.

Jakie są najczęstsze problemy związane z BMW 225xe?

Zanim zainwestujesz w używane BMW 225xe, ważne jest, aby zwrócić uwagę na niektóre problemy, które prawdopodobnie napotkasz po drodze. Niektóre z nich to problemy z pokrywą klapy paliwa, wysokie napięcie akumulatora, zwarcia, problemy elektryczne, słaby akumulator i problemy z systemem EVAP.

Czy utrzymanie BMW 225xe jest tanie?

Nie, utrzymanie BMW 225xe jest dość kosztowne. Wynika to z faktu, że w tym modelu występuje więcej problemów niż w innych samochodach tej klasy. Ponadto części BMW są jednymi z najdroższych, co zwiększa koszty utrzymania. Co więcej, centra serwisowe i technicy BMW pobierają wysokie opłaty, co również zwiększa koszty utrzymania.

Jak działa BMW 225xe?

BMW 225xe działa na zasadzie zasilania bateryjnego, benzynowego lub kombinowanego. Ponieważ jest to samochód hybrydowy typu plug-in, jest wyposażony w napęd BMW eDrive oraz 1,5-litrowy trzycylindrowy silnik TwinPower Turbo, który zapewnia wydajność i większy zasięg. Wystarczy przełączyć się na preferowaną moc w zależności od potrzeb samochodu.

Jak długo trwa ładowanie BMW 225xe?

Średnio ładowanie trwa 2,5 godziny. Jeśli jednak dysponujesz szybszą ładowarką, akumulator o pojemności 7,7 kWh naładuje się w mniej niż 2 godziny. Jeśli posiadasz złącze typu 2, możesz ładować samochód w domu lub w pracy. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ niektóre hybrydowe samochody typu plug-in potrzebują ponad 4 godzin, aby naładować się do pełna.

  2022 BMW M4 vs Mercedes C63 AMG

Wniosek

Podsumowując, BMW 225xe to niezły hybrydowy MPV typu plug-in active tourer, ponieważ jest przestronny, wydajny, mocny i bardzo ekonomiczny. Niemniej jednak ma też kilka problemów, z którymi należy się liczyć, takich jak słaby akumulator, problemy z elektryką, układem napędowym i pokrywą klapy paliwa.

Jeśli chcesz ograniczyć zanieczyszczenie środowiska i zaoszczędzić trochę pieniędzy na paliwie, BMW 225xe PHEV Ci w tym pomoże. Poza tym jest to samochód kompaktowy i łatwy w prowadzeniu po mieście. A jeśli jesteś członkiem rodziny, ten samochód jest również praktyczny i świetnie nadaje się na pikniki, ponieważ ma dużo miejsca na ładunek.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z