BMW 318d – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW 318d

Wprowadzenie BMW serii 3 do oferty BMW było ogromnym przełomem dla marki i jej sukcesu. BMW serii 3 stało się nie tylko najlepszym modelem BMW, ale także twarzą marki. Jednym z najbardziej godnych uwagi modeli BMW serii 3 jest BMW 318d.

BMW 318d to sedan mieszczący pięć osób. Charakteryzuje się również przyzwoitą przestrzenią ładunkową, fajnym wnętrzem i pięknym wyglądem zewnętrznym. W momencie wprowadzenia na rynek w 2005 roku był to jeden z najlepszych sedanów średniej wielkości w tamtych czasach. Dzięki doskonałej niezawodności, bezpieczeństwu, komfortowi i osiągom.

Historia BMW 318d

Od momentu wprowadzenia w 1975 r. BMW serii 3 stało się najlepiej sprzedającą się serią BMW. Uosabia ducha BMW i dlatego wielu miłośników BMW woli ją od innych serii. BMW 318d zostało wprowadzone w piątej generacji i nigdy nie zawiodło.

BMW 318d było produkowane w latach 2005-2012. Podobnie jak inne BMW serii 3, BMW 31d miało również swoją benzynową wersję – BMW 318i, która była bardziej niezawodna. Jednak w przeciwieństwie do modelu 318i, w którym wprowadzono tylko dwie zmiany w tym okresie, w modelu 318d wprowadzono trzy zmiany, zanim zaprzestano jego produkcji.

Obecnie BMW 318d pozostaje jednym z najbardziej niezawodnych i najczęściej poszukiwanych używanych samochodów BMW serii 3 sedan na rynku. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji BMW 318d jest nadal samochodem, z którym należy się liczyć.
Cechy BMW 318d

Wygląd

To, co wyróżnia modele BMW serii 3, to ich prosta, ale pełna klasy stylistyka. BMW 318d nie jest wyjątkiem, ponieważ nawet do dziś wygląda znakomicie. Cechy zewnętrzne, takie jak linia przetłoczeń wzdłuż karoserii, grill nerkowy umieszczony pomiędzy dwoma reflektorami LED oraz duże 18-calowe felgi sprawiają, że wygląda spektakularnie.

  BMW Z4 VS Jaguar F Type - co jest lepsze?

Co więcej, wnętrze jest doskonale wykończone materiałami i materiałami najwyższej klasy. Ma na przykład aluminiowe listwy ozdobne, skórzaną tapicerkę, skórzaną kierownicę i wiele innych elementów. Samochód może się również poszczycić takimi elementami bezpieczeństwa, jak poduszki powietrzne, elektroniczne wspomaganie hamowania, blokady bezpieczeństwa dzieci, zabezpieczenie przed skutkami uderzenia w głowę i wiele innych.

Osiągi

BMW 318 ma dobre osiągi, ale nie oszałamiające. Dostępne są dwie wersje silnikowe: jedna dla roczników 2005-2007, a druga dla roczników 2007-2012. Pierwszy silnik to 4-cylindrowy M47D20TU2. Jego moc maksymalna wynosi 121 KM, a moment obrotowy 210 lb-ft.

Drugi silnik to czterocylindrowy silnik prosty N47D20, który był stosowany w latach 2007-2012. Silnik ten osiąga maksymalną moc 141 KM i moment obrotowy 240 lb-ft. W czasach swojej premiery silniki te były bardzo mocne, ale zostały przyćmione przez dzisiejsze, lepsze silniki.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeśli należysz do rodziny lub po prostu chcesz mieć ładny samochód do codziennej jazdy, BMW 318d jest dla Ciebie idealnym wyborem. Samochód ten może pomieścić do pięciu osób i ma dużą przestrzeń ładunkową. W 480 litrach przestrzeni ładunkowej można zmieścić prawie wszystko, co potrzebne na piknik.

Oszczędność paliwa

Mimo że BMW 318d to stary model, jest on nadal oszczędny, nawet jak na dzisiejsze standardy. W wersji z manualną skrzynią biegów 318d osiąga wydajność od 55,4 do 58,9 mpg. Natomiast w wersji z automatyczną skrzynią biegów osiąga od 52,3 do 55,4 mpg.

  Najczęstsze problemy z BMW 318d

Cena

Zakres cen BMW 318d mieści się w przedziale od 21 000 do 40 000 USD. Jest to uczciwa cena, biorąc pod uwagę, że samochód jest bardzo niezawodny, wygodny, przestronny i wyposażony w wysokiej klasy elementy. Niemniej jednak, przed zakupem tego samochodu od osoby prywatnej, należy koniecznie przeprowadzić badanie due diligence. Należy także sprawdzić przebieg, chyba że chcemy spędzić więcej czasu w garażu.

FAQ

Czy BMW 318d jest niezawodne?

Tak, BMW 318d jest bardzo niezawodnym samochodem, ale koszty jego naprawy i konserwacji sprawiają, że jest uważany za mniej niezawodny. Ponadto koszt nabycia części BMW jest znacznie wyższy niż u większości konkurentów, co ogólnie czyni ten samochód mniej niezawodnym.

Jaki jest wysoki przebieg dla BMW 318d?

BMW 318d należy do serii 3. Oznacza to, że przy odpowiedniej konserwacji może przejechać bardzo dużo kilometrów. Niektórzy właściciele mówią o przebiegach przekraczających 300 tys. mil. Niemniej jednak, gdy BMW 318d osiągnie przebieg 150 000 mil, jest to uważane za duży przebieg i samochód zaczyna mieć poważne i kosztowne problemy.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW 318d?

BMW 318d to luksusowy sedan o wysokich osiągach i doskonałej przestrzeni w kabinie i przestrzeni ładunkowej. Samochód ten ma jednak kilka problemów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć w miarę jego starzenia się. Niektóre z typowych problemów to awaria łańcucha rozrządu, wyciek płynu chłodzącego, problemy elektryczne, uszkodzona turbosprężarka, problemy z układem EGR i wiele innych.

  BMW F30 - wszystko, co musisz wiedzieć

Ponadto warto wiedzieć, że im starszy jest samochód, tym więcej problemów się pojawia i tym wyższe są koszty jego utrzymania.

Jak mogę przedłużyć żywotność BMW 318d?

Najlepszym sposobem na przedłużenie żywotności BMW jest przestrzeganie zalecanych przez producenta planowych przeglądów serwisowych. Po drugie, dbać o prawidłowe nawyki jazdy. Po trzecie, obserwuj deskę rozdzielczą i wsłuchuj się w pracę silnika. Co więcej, uzupełniaj płyny w razie potrzeby i udaj się na przegląd, jeśli coś podejrzewasz.

Jak szybkie jest BMW 318d?

BMW 318d nie należy do najszybszych samochodów w swojej klasie. Na przykład BMW 318d z 2012 roku jest wyposażone w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny 16v w układzie rzędowym 4, który osiąga maksymalną moc 141 KM. Ponadto przyspiesza od 0 do 60 km/h w 9,0 s, co jest wynikiem świetnym, ale nie imponującym. Jego prędkość maksymalna wynosi 132 mph.

Podsumowanie

BMW 31d to samochód marzeń dla wielu osób. Oprócz komfortowego i luksusowego wnętrza, sedan ten może pochwalić się zaawansowaną technologią, najwyższej klasy zabezpieczeniami i doskonałym prowadzeniem. Niemniej jednak, ma on również wiele problemów, z którymi użytkownicy muszą sobie radzić, takich jak problemy z łańcuchem rozrządu, wycieki płynu chłodzącego, problemy z silnikiem itp.

Pomimo wielu problemów, właściwa pielęgnacja i konserwacja samochodu pozwala utrzymać go w dobrym stanie i sprawnie funkcjonować. Należy jednak być gotowym na wydatki, ponieważ utrzymanie BMW nie jest tanie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z