BMW E90 problemy z elektryką

BMW E90 to kompaktowy samochód wykonawczy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym. Była to pierwsza seria 3, która miała opony run-flat i system operacyjny iDrive. Ale jak większość modeli BMW serii 3, ten samochód pochodzi z wielu problemów jednym z nich są problemy elektryczne. Jakie są więc typowe problemy elektryczne BMW E90?

Najczęstsze problemy elektryczne z BMW E90 to problemy z baterią, wadliwe okablowanie, samochód dłużej się rozkręca, przepalony bezpiecznik, wadliwy regulator szyb, wycieraczki, problemy ze światłami ksenonowymi i zły alternator. Większość z tych problemów elektrycznych może być uniknięta dzięki odpowiedniej opiece i konserwacji samochodu.

Jakie są częste problemy elektryczne w BMW E90?

Problemy z akumulatorem

Pierwszym i najczęstszym problemem elektrycznym w BMW serii 3 i E90 są problemy z baterią. Jeśli masz umierający lub martwy akumulator w swoim samochodzie, spodziewaj się wielu problemów elektrycznych. Rzeczy takie jak uruchomienie samochodu będzie problematyczne i kierownica będzie blokować. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić baterię.

Kiedy masz martwy lub umierający akumulator samochodowy, twój samochód będzie miał niską moc, która nie może zasilać większości urządzeń elektrycznych na pokładzie. Co więcej, posiadanie wadliwego akumulatora ze skorodowanymi zaciskami i złączami może prowadzić do niespójnej i niepewnej mocy. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wyczyścić skorodowane zaciski i złącza.

Światła ksenonowe

Światła ksenonowe BMW są znane z tego, że są jaśniejsze i bardziej trwałe niż żarówki halogenowe. Ponadto zużywają mniej prądu, co czyni je jeszcze lepszymi. Jednak po pokonaniu ponad 2500 świateł, żarówki te mogą umrzeć lub zacząć być mało wydajne. A ponieważ na rynku istnieją zmodernizowane żarówki ksenonowe, ich wymiana na najnowsze żarówki może tylko spowodować więcej problemów.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Zły alternator

Regulator w BMW E90 jest istotną częścią układu elektrycznego pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że przetwarza on energię, która ładuje akumulator samochodu, gdy samochód jest w ruchu. Jeśli alternator w Twoim BMW E90 jest uszkodzony, zauważysz takie rzeczy jak niedziałające radio, przyciemnione światła wewnętrzne i niedziałające elektryczne szyby.

Wadliwe okablowanie

Innym częstym problemem elektrycznym, na który skarżą się użytkownicy BMW E90 jest wadliwe okablowanie. Jeśli akumulator, alternator i bezpiecznik są w porządku, to należy sprawdzić okablowanie i kable w samochodzie. Jeśli okablowanie jest uszkodzone lub źle wykonane, niektóre elementy elektryczne nie otrzymają zasilania lub wystarczającej mocy, aby działać płynnie. Zleć mechanikowi naprawę tego problemu.

Wadliwy regulator szyb

Jest to częsty problem w większości modeli BMW. Niemniej jednak, jest on bardziej rozpowszechniony w starych modelach BMW niż w nowszych. Problem ten występuje, ponieważ kable wewnątrz systemu regulatora okna ulegają odłączeniu. System ten składa się z kół pasowych, które z czasem odrywają się, sprawiając, że regulator nie działa. Aby rozwiązać ten problem, będziesz potrzebował mechanika, aby połączyć oderwane przewody.

Samochód dłużej się uruchamia

Jak stwierdzono wcześniej, główne problemy elektryczne BMW E90 są związane z akumulatorem. Tak więc, jeśli bateria pakuje wystarczająco dużo mocy lub jeśli umiera, sprawi, że samochód zajmie dłużej, aby rozpocząć. Będziesz musiał sprawdzić stan akumulatora i zmienić go, jeśli to możliwe.

Przepalony bezpiecznik

Bezpiecznik Twojego samochodu jest bardzo ważny, ponieważ chroni inne części elektryczne Twojego samochodu. Jeśli więc Twój bezpiecznik jest wadliwy lub przepalony, jest to poważny problem. Bezpieczniki w BMW E90 zwykle wybuchają z powodu zbyt dużego poboru prądu z obwodu. Zawsze wymieniaj przepalone bezpieczniki, aby upewnić się, że Twoje części elektryczne nie są zagrożone w przypadku zbyt dużej mocy.

  BMW X6 VS Jaguar F Pace - który jest lepszy?

Problemy z zapłonem

Wyłącznik zapłonu jest ważnym elementem samochodu, ponieważ uruchamia go. Dlatego, jeśli jest uszkodzony lub wadliwy, należy go wymienić, zanim wpłynie na inne części samochodu.

Wycieraczka przedniej szyby wyłącza się

Innym problemem elektrycznym, który zgłosili użytkownicy BMW E90, jest posiadanie wadliwych wycieraczek przedniej szyby. W innych przypadkach wycieraczki same się włączyły. Jest to znak, że masz problemy z okablowaniem, takie jak luźne lub uszkodzone przewody. Poza tym, przełącznik wycieraczek może również ulec awarii i powodować utrzymywanie się tego problemu.

FAQ

Co robią drzwi łączące BMW?

Praca drzwi łączeniowych BMW polega na identyfikacji następujących sygnałów i ich prezentacji innym użytkownikom magistrali; Przełącznik szyby elektrycznej – prawe tylne drzwi, Przełącznik szyby elektrycznej – przednie drzwi pasażera oraz Przełącznik szyby elektrycznej – tylne drzwi po stronie kierowcy.

Czy BMW E90 jest samochodem niezawodnym?

Tak, BMW E90 może nie jest samochodem o dużej mocy, ale jest samochodem bardzo niezawodnym. Dzieje się tak, ponieważ większość agencji niezawodności przyznaje mu ponadprzeciętną ocenę niezawodności i rejestruje mniej problemów niż większość modeli BMW w swojej klasie. Jest również tańszy w utrzymaniu niż większość modeli BMW serii 3.

Jakie są częste problemy elektryczne w modelach BMW?

Większość modeli BMW przychodzi z problemami elektrycznymi. Jednak są to najczęstsze problemy elektryczne zgłaszane przez użytkowników BMW; problemy z akumulatorem, problemy z zapłonem, zły lub wadliwy alternator, przepalony bezpiecznik, problemy z okablowaniem i uszkodzone kable. Tak więc, jeśli planujesz zakup nowego lub używanego modelu BMW, spodziewaj się, że przez lata będziesz miał jeden z tych problemów elektrycznych.

  Jak działa hybryda plug-in BMW?

Jakie inne problemy ma BMW E90 poza kwestiami elektrycznymi?

BMW E90 może być niezawodnym sedanem, ale przychodzi też z toną problemów, z którymi trzeba sobie poradzić. Oprócz problemów elektrycznych, ten samochód również doświadcza wycieków oleju, awarii turbo, problemów z cewką zapłonową, nagromadzenia węgla, problemów z cewką VANOS, awarii wtryskiwaczy paliwa i wiele innych.

Pomimo wielu problemów, BMW E90 może przejechać ponad 250 000 mil, jeśli jest dobrze utrzymane.

Bottom line

Jak większość BMW, BMW E90 ma kilka problemów z elektryką, które powinny być rozwiązane w odpowiednim czasie, aby uniknąć eskalacji problemu. Niemniej jednak, najlepszym sposobem na uniknięcie większości problemów elektrycznych jest zapewnienie sobie niezawodnego i mocnego akumulatora w samochodzie. Ponadto, weź swój samochód do konserwacji tak, że problemy, takie jak problemy z okablowaniem i bezpieczników dmuchane są podejmowane w odpowiednim czasie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z