BMW F31 – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW F31

BMW ma długą historię wielkich innowacji. Produkuje jedne z najlepszych samochodów na rynku i oferuje wiele różnych stylów nadwozia. BMW F31 jest jednym z najlepszych samochodów turystycznych BMW, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Ale co ma do zaoferowania BMW F31?

BMW F31 serii 3 to elegancki i pięknie zaprojektowany samochód turystyczny lub wagon. Może pomieścić do pięciu osób i oferuje dużą przestrzeń bagażową. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej praktycznych samochodów na rynku, ponieważ może być wykorzystywany do różnych celów.

Ponadto, F31 posiada wysokiej klasy wnętrze z doskonałym wykończeniem. Dzięki wyjątkowym osiągom i łatwości prowadzenia, jazda nim sprawia wiele przyjemności. Jednak utrzymanie F31 jest dość drogie, mimo że jest niezawodny.

Historia BMW F31

BMW serii 3 istnieje od 1975 roku do dziś. Obecnie seria 3 ma już siódmą generację, co jest nie lada wyczynem. Pierwsza generacja serii 3 była dostępna tylko w wersji dwudrzwiowego coupe, ale z biegiem lat to się zmieniło, ponieważ seria 3 oferuje coupe, sedany, kabriolety i wozy lub samochody turystyczne.

BMW F31 pojawiło się w siódmej generacji BMW serii 3. Jego rodzeństwo, model F30, zostało wyprodukowane w 2009 roku, natomiast BMW F31 w 2010 roku. Później BMW dodało także model F34, który jest hatchbackiem, nazywanym także Gran Turismo. Należy pamiętać, że BMW F30 to sedan.

Jednymi z najbardziej znanych modeli BMW serii 3 produkowanych pod oznaczeniem F31 są 328i, 320d i 330d. Wszystkie te modele zostały wyprodukowane w 2011 roku. Z kolei modele 320i, 316d i 318d pochodzą z 2012 roku.

Cechy BMW F31

Wygląd

Jeśli chodzi o wygląd, BMW F31 touring jest jednym z najlepiej wyglądających samochodów na rynku. Wynika to z faktu, że większość samochodów osobowych wygląda nijako, co jest normalne. Dzięki takim elementom jak średniej wielkości krata nerkowa, która jest pięknie wkomponowana pomiędzy dwa piękne reflektory diodowe.

  BMW X2 Niezawodność

Poza tym, samochód posiada duże koła, a standardowa linia bocznych przetłoczeń BMW doskonale komponuje się z resztą samochodu. Wnętrze jest nie tylko przestronne, ale również luksusowe, z drogimi materiałami i zaawansowanymi technologiami.

BMW F31 to długi i piękny samochód o rozstawie osi 110,6 cala, długości 182 cali, szerokości 71,3 cala i wysokości 56,3 cala.

Osiągi

Jeśli zależy Ci na osiągach, powinieneś rozważyć BMW F30 w wersji M, ponieważ BMW F31 nie zostało stworzone z myślą o osiągach. Mimo to, nadal ma kilka doskonałych wariantów z mocnymi silnikami i prędkością. Na przykład BMW F31 330d ma mocny silnik i może przyspieszyć od 0 do 60 km/h w 5,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mil na godzinę.

Komfort i przestrzeń bagażowa

BMW F31 to samochód turystyczny, co oznacza, że jest bardzo przestronny. W samochodzie tym może wygodnie podróżować nawet pięć osób. Posiada również dużą przestrzeń bagażową, a tylne siedzenia można złożyć, gdy nie są używane, aby zwiększyć ilość miejsca. Jest to więc bardzo praktyczny samochód i doskonały dla rodziny.

Oszczędność paliwa

Większość samochodów BMW serii 3 jest paliwooszczędna. Modele BMW F31 są również paliwooszczędne, przy czym model 316d jest najbardziej wydajny, a model 330d najmniej paliwooszczędny. Na przykład BMW 316d ma wskaźnik efektywności paliwowej 64,2 mpg, a 330d – 54,3 mpg.

Cena

Ponieważ BMW zaprzestało produkcji linii F31 w 2019 roku, na rynku można znaleźć tylko wysokiej jakości używane BMW F31. Większość z nich mieści się w przedziale od 10 000 do 30 000 dolarów. Przy zakupie samochodów używanych, zwłaszcza od osób prywatnych lub prywatnych dealerów, zawsze należy przeprowadzić dokładną kontrolę.

  Czy używane BMW są niezawodne?

FAQ

Czy BMW F31 jest niezawodne?

Tak, BMW F31 jest bardzo niezawodne. Wiele agencji zajmujących się niezawodnością przyznało mu ocenę nieco powyżej średniej, co jest dobrym wynikiem. Jednak koszty utrzymania tego samochodu są nadal wysokie i dlatego nie plasuje się on tak wysoko, jak powinien w rankingach niezawodności.

Jakie są najczęstsze problemy związane z BMW F31?

BMW F31 to wyjątkowy, luksusowy samochód, który wiele osób chciałoby mieć. Niemniej jednak, samochód ten ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy lub użytkownicy powinni wiedzieć. Niektóre z problemów występujących w BMW F31 to przegrzewanie się silnika, problemy z łańcuchem rozrządu, wadliwe poduszki powietrzne, wadliwy czujnik wału korbowego i wiele innych.

Mimo że w modelu F31 występuje wiele problemów, nie wszystkie występują w jednym samochodzie. Niektóre problemy występują tylko w poszczególnych latach modelowych. Ponadto, aby z łatwością rozwiązać powyższe problemy, można udać się do serwisu BMW lub certyfikowanego technika.

Jak szybkie jest BMW F31?

BMW F31 Touring Wagon nie jest zbudowane z myślą o szybkości. Jednak mimo to zachowuje się wyjątkowo dobrze i jest szybsze niż większość samochodów w swojej klasie. Na przykład, najlepiej radzącym sobie samochodem w tej linii jest BMW F31 330d.
BMW F31 330d M Sport jest wyposażone w silnik o pojemności 3,0 litrów z pojedynczym turbodoładowaniem i prostą szóstką. Ten potężny silnik osiąga moc 254 KM i moment obrotowy 413 lb-ft. Przyspiesza od 0 do 60 km/h w zaledwie 5,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 km/h.

  Czy SUV BMW to dobry samochód?

Jak długa jest żywotność BMW F31?

Ten samochód turystyczny jest wyposażony w jeden z najbardziej niezawodnych silników BMW. Dlatego, jeśli samochód ten jest odpowiednio konserwowany, może przejechać ponad 250 000 mil. Jeśli jednak nie jest dobrze utrzymany, może nie przejechać nawet 150 000 mil.

Czy BMW F31 jest łatwe do naprawienia?

BMW są nie tylko wyposażone w zaawansowaną technologię, ale także często się psują. A kiedy już się zepsują, większość problemów wymaga specjalistycznego sprzętu do ich naprawy. Mimo że BMW są trudne do naprawienia, naprawa BMW F31 nie jest tak trudna, o ile ma się odpowiednie narzędzia.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, BMW serii 3 Touring F31 to doskonały samochód z wieloma funkcjami do zaoferowania. Ten samochód jest niezawodny, wygodny, luksusowy, przestronny, elegancki i bezpieczny. Niemniej jednak, ma również kilka problemów, takich jak wycieki oleju, przegrzewanie się silnika, problemy z łańcuchem rozrządu i wiele innych.

Jednak przy odpowiedniej konserwacji BMW F31 nie będzie miało większości z tych problemów. Jedynym wyzwaniem będą koszty utrzymania, które są dość wysokie. Niezależnie od tego jest to doskonały, luksusowy samochód, który jest bardzo niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z