BMW i3 Niezawodność

Elektryfikacja przemysłu transportowego jest koniecznością, ponieważ zmierzamy w kierunku przerażającego globalnego ocieplenia. BMW ogłosiło swój własny samochód elektryczny, i3, w 2013 roku, aby walczyć z tym problemem. Samochód jest hatchbackiem, ale zapewnia bardzo dobry zasięg, a wrażenia z jazdy również nie są pogorszone.

Przegląd

i3 to elektryczny pojazd, który ma zastąpić samochody z silnikami spalinowymi. Posiada on silnik elektryczny prądu zmiennego sparowany z baterią litowo-jonową 42 V. Szacowany zasięg tego samochodu może być zwiększony z 81 mil do prawie 153 mil. Samochód może jechać od 0 do 60 mph w 7.2, a jego prędkość maksymalna wynosi 93 mph.

Niezawodność

Samochody elektryczne są uważane za najbardziej niezawodne samochody, ponieważ nie mają one żadnych ruchomych części. Samochody te nie potrzebują również dużo oleju, więc jest to również oszczędność czasu. Jednak nie jest to do końca prawda i te samochody mogą być dość zawodne, jeśli zbudowany nie jest do znaku.
i3 jest niezawodnym samochodem, a większość organizacji ocenia go na 4 z 5 gwiazdek. Jakość budowy jest bardzo przyzwoita i nie ma wielu problemów. Jednak nadal nie jest kuloodporny i może kosztować Cię pieniądze w konserwacji i innych wymianach części.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo samochodów jest ważną rzeczą do omówienia. Model i3 został oceniony przez Euro NCAP na 4 z 5 gwiazdek. Nie jest to najlepszy wynik BMW, ale i tak jest lepszy od wielu. Bezpieczeństwo pasażerów jest bardzo dobre, ale będąc bardzo małym samochodem, bezpieczeństwo zderzenia ma pewne minusy. Poza tym, jest to bardzo bezpieczny samochód do jazdy.

  BMW serii 4 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Samochody elektryczne nie mają wielu ruchomych części, ale nadal wymagają pewnej konserwacji i oliwienia. Jeśli chcesz, aby Twój i3 pozostał taki, jaki był za pierwszym razem, powinieneś wydać trochę pieniędzy na jego konserwację. Będzie cię to kosztować około 500 do 1000 dolarów rocznie za takie rzeczy jak olej silnikowy, płyn hamulcowy, świece zapłonowe itp.

FAQ

Czy BMW i3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

BMW i3 to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w BMW i3?

BMW i3 to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact Cars

Jaka jest moc BMW i3 i czy ma ono turbo?

BMW i3 ma 181 KM i 199 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Electric/Gas o pojemności skokowej 0,65 Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI (wtrysk).

Jaki typ kół posiada?

BMW i3 ma przednie koła 20 X 5,5 cala z kutego aluminium i tylne koła 20 X 6 cala z kutego aluminium.

Czy BMW i3 ma jakieś problemy?

Według niektórych właścicieli, wada konstrukcyjna powoduje nagły spadek prędkości pojazdu, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej pewnego poziomu. Niektórzy właściciele doświadczyli również utraty świateł hamowania, co może powodować nagły spadek prędkości.

Jak długo wytrzyma BMW i3?

Akumulator w i3 objęty jest 8-letnią gwarancją na 100 000 mil. Jest to standard dla tak małych samochodów elektrycznych. Nie było żadnych doniesień o wyczerpaniu się baterii w i3. Samochody z początku 2013 roku nadal istnieją i są wysoko cenione na rynku samochodów używanych.

  Najgorsze BMW do kupienia używane

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z