BMW ix3 VS Tesla Model Y – który jest lepszy?

Jeśli szukasz w pełni elektrycznego SUV-a, istnieje duża szansa, że natkniesz się na Teslę Model Y lub BMW ix3. Oba te samochody mają znakomite osiągi, są luksusowe i wydajne w działaniu. Ale który samochód jest lepszy od drugiego?

Tesla Model Y jest nieco lepsza od BMW ix3. Dzieje się tak, ponieważ ma lepsze osiągi, jest bardziej praktyczny, szybszy, bardziej niezawodny i ma lepszy zasięg niż BMW ix3. Niemniej jednak BMW ix3 jest bardziej wydajne i ma ładniejszy wygląd niż Tesla Model Y.

Tak więc ostateczny wybór będzie zależał od tego, czego szukasz w pełni elektrycznym SUV-ie. Pomimo tego, że BMW ix3 jest droższe od Tesli Model Y, ten ostatni jest siedmiomiejscowym samochodem z bardziej zaawansowaną i mocniejszą baterią.

Który samochód jest lepszy – BMW ix3 VS Tesla Model Y?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Jeśli piękno jest tym, czego szukasz w całkowicie elektrycznym SUV-ie, BMW ix3 bierze dzień. Ta niemiecka maszyna wygląda bardziej zwinnie niż Tesla Model Y. Niektóre z cech, które sprawiają, że wygląda spektakularnie, to nerkowaty grill, trójwymiarowe światła tylne, ostra linia ramion i podwójne okrągłe reflektory.

Z drugiej strony, Tesla Model Y jest dość brakujące z jego ust bez centrum i ok. projekt. Jedyną atrakcyjną rzeczą w Tesli Model Y jest tył, który nadaje jej bardziej sportowy wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, BMW ix3 wygląda pięknie i zwinnie.

Jednak wnętrze Tesli Model Y jest przestronne i ma więcej miejsca na nogi niż BMW ix3. Mimo, że oba te samochody są 5-miejscowe, Tesla Model Y może pomieścić do 7 pasażerów, co jest wyjątkowe. BMW ix3 może pomieścić tylko 5 pasażerów.

Jeśli chodzi o ogólny komfort, BMW ix3 jest bardziej komfortowe niż Tesla Model Y. BMW ix3 jest wyposażone w sportowe fotele ze skóry Vernasca, podczas gdy Tesla Model Y posiada fotele ze skóry syntetycznej. Co więcej, wygląd zewnętrzny BMW jest bardziej zaawansowany niż Tesli, mimo że oba modele posiadają zaawansowane technologicznie elementy.

  Która Tesla jest najlepsza dla właścicieli psów?

Wydajność

Pod względem wydajności, Tesla Model Y jest jednym z najlepiej radzących sobie SUV-ów na rynku. Wyposażony w pakiet akumulatorów 75-kWh, samochód dostarcza do 351 koni mechanicznych i 389 lb-ft momentu obrotowego. Z kolei 80-kWh pakiet akumulatorów w BMW ix3 zapewnia moc 282 KM i moment obrotowy 295 lb-ft.

Dodatkowo, BMW ix3 ma prędkość maksymalną 112 mph, podczas gdy Tesla Model Y ma prędkość maksymalną 155 mph. Poza tym, Tesla Model Y Long Range również przyspiesza szybciej niż ix3, ponieważ potrzebuje 4,8 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 60 mph. Z kolei BMW potrzebuje 6,8 sekundy, co jest jednym z najwolniejszych wśród wszystkich elektrycznych SUV-ów.

Zasięg

Tesla może pochwalić się jedną z najlepszych technologii akumulatorów na rynku. W rezultacie ich baterie wystarczają na dłużej. Tesla Model Y ma doskonały zasięg 330 mil, podczas gdy BMW ix3 może pokonać tylko 285 mil. Nawet mocniejszy wariant Tesla Model Y Performance ma zasięg 303 mil.

Pojemność akumulatora

Pakiet akumulatorów BMW ix3 ma większą pojemność niż pakiet akumulatorów Tesli Model Y. BMW ix3 jest wyposażone w pakiet akumulatorów o pojemności 80 kWh, podczas gdy Tesla Model Y posiada pakiet akumulatorów o pojemności 75 kWh. Niemniej jednak, akumulator Tesli jest wyposażony w lepszą technologię niż akumulator BMW ix3.

FAQ

Czy Tesla Model Y jest warta zakupu?

Tak, Tesla Model Y jest warta nabycia. Ten crossover SUV jest pięknie zaprojektowany i bardzo wygodny. Co więcej, ma świetne osiągi i doskonały zasięg w porównaniu z konkurencją. Jednak jego jazda i obsługa nie są zbyt atrakcyjne, ale jego ogólna dynamika jazdy jest wyjątkowa.

  BMW ix3 VS Polestar 2 - co jest lepsze?

Tak więc, jeśli szukasz inwestycji w niezawodny i wysoce zaawansowany w pełni elektryczny SUV, Tesla Model Y jest dobrą opcją.

Który w pełni elektryczny SUV jest szybszy – BMW ix3 czy Tesla Model Y?

Tesla Model Y jest szybsza niż BMW ix3. Dzieje się tak dlatego, że przyspiesza od 0 do 60 w zaledwie 4,8 sekundy. Poza tym, Tesla Model Y Performance Version jest jeszcze szybsza, ponieważ potrzebuje tylko 3,5 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 60 mil na godzinę. Z kolei BMW ix3 potrzebuje 6,8 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 60.

Dlatego Tesla Model Y jest znacznie szybsza od BMW ix3. Co więcej, podczas gdy BMW ix3 ma prędkość maksymalną 112 mph, model podstawowy Tesla Model Y ma prędkość maksymalną 155 mph.

Który samochód jest bardziej wydajny – Tesla Model Y czy BMW ix3?

Spośród wszystkich obecnych na rynku w pełni elektrycznych SUV-ów BMW ix3 jest najbardziej wydajnym i ekonomicznym SUV-em. Ten crossover SUV jest nawet bardziej wydajny niż Tesla Model Y w wariancie Long Range. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na kosztach eksploatacji, BMW ix3 może być najlepszym w pełni elektrycznym SUV-em do nabycia.

Jaki samochód jest łatwiejszy w utrzymaniu – BMW ix3 czy Tesla Model Y?

BMW ix3 i Tesla Model Y są drogie w utrzymaniu, ponieważ oba są luksusowymi samochodami. Nawet jeśli Tesla Model Y ma problemy z nadwoziem, utrzymanie tego samochodu jest znacznie tańsze na dłuższą metę niż BMW ix3. Dzieje się tak dlatego, że części BMW ix3 są droższe niż części Tesla Model Y.
Jednak zabranie swojej Tesli do centrum serwisowego Tesli w celu naprawy i konserwacji to duży ból głowy. Dzieje się tak dlatego, że istnieje mniej centrów serwisowych Tesli, a Ty możesz być zmuszony czekać miesiącami na naprawę swojego samochodu.

  Ile lat wytrzyma Tesla?

Który samochód wytrzymuje dłużej – Tesla Model Y czy BMW ix3?

Średnio Tesla Model Y powinna wystarczyć na co najmniej 120 000 mil. Z drugiej strony, BMW ix3 powinno wystarczyć na co najmniej 100 000 mil. W związku z tym, z tymi danymi, Tesla Model Y jest bardziej trwałym samochodem i ma lepszą gwarancję. Dzięki znakomitej technologii akumulatorów Tesli.

Podsumowanie

W tym porównaniu Tesla Model Y jest zdecydowanym zwycięzcą, ponieważ Tesla ma wiele do zaoferowania w porównaniu do BMW ix3. Przede wszystkim, Tesla Model Y jest szybsza niż BMW ix3. Co więcej, jest mocniejsza i ma lepszy zasięg. Z drugiej strony, BMW ix3 wygląda bardziej atrakcyjnie i jest również bardziej wydajny.

Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach eksploatacji i mieć ładnie wyglądający samochód, BMW ix3 jest lepszym samochodem. Ale jeśli chcesz wyjątkowej wydajności, doskonałego zasięgu i prędkości, to Tesla Model Y jest najlepszym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z