BMW iX3 – wszystko, co musisz wiedzieć

Jak wszyscy inni wielcy producenci samochodów, BMW również dołączyło do rywalizacji samochodów elektrycznych. W tej chwili ma w ofercie trzy różne samochody w pełni elektryczne, a jednym z nich jest BMW ix3. BMW planuje wypuścić więcej modeli, aby konkurować z Teslą, Audi, Mercedesem i Jaguarem.

BMW ix3 jest jednym z najlepiej sprzedających się w pełni elektrycznych SUV-ów na rynku. Zanim jednak zainwestujesz w tego kompaktowego, luksusowego crossovera SUV, koniecznie poznaj ten samochód w środku i na zewnątrz, abyś wiedział, w co się pakujesz.

Historia BMW ix3

BMW ix3 to w pełni elektryczny kompaktowy luksusowy crossover SUV wyprodukowany przez BMW. Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Pekinie w 2018 roku, ale do produkcji trafił w 2020 roku. Ten akumulatorowo-elektryczny SUV został zbudowany na tej samej platformie, co tradycyjne BMW X3 z kilkoma tylko zmianami.

BMW ix3 jest pierwszym elektrycznym SUV-em BMW, ale trzecim opartym na elektryczności samochodem rodzinnym BMW I. W przeciwieństwie do większości swoich konkurentów, samochód ten wyposażony jest w tylny silnik i napęd na tylne koła. Posiada również 5 drzwi, co czyni go bardzo praktycznym. Użytkownicy mają możliwość wyboru wersji Premier Edition lub Premier Edition Pro.

Features of the BMW iX3

Wygląd

BMW ix3 to jeden z najlepiej wyglądających samochodów w swojej klasie. Ten w pełni elektryczny luksusowy SUV jest pięknie zaprojektowany ze skromną kratą nerkową, standardowymi reflektorami LED, panoramicznym szklanym szyberdachem i aerodynamicznymi kołami. Ten samochód wygląda podobnie do BMW X3 z kilkoma zmianami.

Wnętrze jest również ekskluzywne i wyposażone w najlepsze funkcje, materiały i technologie. Nabywcom spodobają się wysokiej klasy fotele w skórze Vernasca, system Harman Kardon Surround, sportowe fotele i inteligentny asystent BMW.

  Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

Wydajność

BMW ix3 nie jest samochodem o najlepszych osiągach w swojej klasie. Wciąż jednak osiąga wyjątkowo dobre wyniki, ponieważ dostarcza aż 282 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Może również przyspieszyć od 0 do 60 w 6,8 sekundy i ma prędkość maksymalną do 112 mph.

Jeśli chcesz mieć w pełni elektrycznego SUV-a o lepszych osiągach, rozważ zakup Tesli Model X lub Audi e-Tron, które są mocniejsze i szybsze od BMW ix3.

Komfort i ładunek

Podobnie jak konwencjonalne BMW X3, BMW ix3 jest przestronne i idealne dla pięcioosobowej rodziny. Nawet jeśli nie jest tak przestronne jak BMW X5, samochód ten nadal ma wystarczająco dużo miejsca w porównaniu do swoich konkurentów, takich jak Mercedes EQC i Audi e-Tron.

Zasięg

Wyposażone w pakiet akumulatorów o pojemności 80 kWh BMW ix3 oferuje jeden z najlepszych zasięgów. Na jednym pełnym ładowaniu samochód ten może przejechać do 286 mil. Poza tym, w zestawie znajduje się kabel do ładowania i roczna karta BMW do ładowania. Można więc bez obaw ładować akumulatory w podróży.

Cena

BMW ix3 jest jednym z najdroższych w pełni elektrycznych SUV-ów na rynku. Z ceną bazową około 114,900 dolarów, ten samochód jest droższy niż Jaguar I-Pace, Mercedes EQC i Audi e-Tron. Wręcz przeciwnie, większość z tych samochodów jest mocniejsza i ma lepsze osiągi niż BMW ix3.

FAQ

Czy BMW Ix3 to dobra inwestycja?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz praktycznego, luksusowego, niezawodnego i przyjaznego dla środowiska kompaktowego luksusowego SUV-a crossovera, BMW ix3 jest fantastyczną inwestycją. Jest również przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zużywa paliwa.

  Najlepszy płyn chłodzący dla BMW

Jeśli jednak chcesz mieć niezawodny samochód, którym możesz jeździć na długie trasy, trzymaj się z dala od BMW ix3. Dodatkowo, BMW ix3 jest jednym z najgorzej radzących sobie samochodów w swojej klasie, ponieważ nie jest ani mocny, ani szybki.

Czy BMW iX3 to niezawodny samochód?

Oczywiście, że tak. Będąc w pełni elektrycznym SUV-em, BMW ix3 jest bardzo niezawodne. Jest bardziej niezawodny niż jego konkurenci, tacy jak Jaguar I-Pace, Volvo XC60 i Mercedes EQC. Poza tym, jest również bardziej niezawodny niż jego odpowiednik na gaz, BMW X3. Dzięki potężnemu akumulatorowi o pojemności 80 kWh, który zapewnia do 285 mil na pełnym naładowaniu.

Czym jest wysoki przebieg w BMW iX3?

Nie ma nic takiego jak wysoki przebieg w BMW ix3. Wynika to z faktu, że samochód jest wciąż nowy na rynku i nie można go oceniać na podstawie kilku lat istnienia. Niemniej jednak, większość elektrycznych SUV-ów ma przebieg ponad 100 000 mil. Jeśli więc planujesz zakup używanego BMW ix3, pamiętaj o tym.

Czy BMW iX3 to dobry kierowca na co dzień?

Tak, BMW ix3 może być dobrym kierowcą codziennym. Dzieje się tak dlatego, że jest tańsze w utrzymaniu w porównaniu do swoich konkurentów. Co więcej, nie zanieczyszcza środowiska tak jak jego odpowiedniki napędzane benzyną, co oznacza, że zachowasz warstwę ozonową.

Co więcej, BMW ix3 ma doskonały zasięg 285 mil, który wystarczy, aby przejechać kilka kilometrów po mieście przed naładowaniem samochodu. A ponieważ jest praktyczny, można go również używać do codziennego odwożenia dzieci do szkoły bez obawy o komfort.

  BMW serii 4 Niezawodność

Jakie są najczęstsze problemy BMW iX3?

Pomimo tego, że jest to w pełni elektryczny samochód z mniejszą liczbą problemów niż samochody zasilane gazem, BMW ix3 nadal ma swój udział w problemach. Niektóre z najczęstszych problemów z BMW ix3 to awaria akumulatora, uszkodzenie skrzyni biegów, włączona kontrolka awarii silnika, awaria hamulców i usterki elektryczne.

Dobrą wiadomością jest to, że BMW wycofało swój samochód i większość z tych problemów została naprawiona. Tak więc, przed zainwestowaniem w używane BMW ix3, ważne jest, aby dowiedzieć się, czy samochód został naprawiony, aby nie musieć radzić sobie z tymi samymi problemami w kółko.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, BMW ix3 to doskonały samochód w pełni elektryczny, który pozwoli Ci zaoszczędzić koszty operacyjne. Wynika to z faktu, że ładowanie jest tańsze niż tankowanie samochodu na stacji benzynowej. Niemniej jednak, BMW ix3 jest również wygodne, luksusowe, przestronne i niezawodne.

Niemniej jednak, samochód ma również kilka problemów, o których musisz wiedzieć, takich jak awaria zasilania akumulatora, awaria hamulców, uszkodzenie skrzyni biegów i inne problemy. Dodatkowo, brakuje mu mocy i prędkości jego konkurentów, takich jak Jaguar I-Pace i Audi e-Tron.

Niezależnie od tego, BMW ix3 to wciąż dobrze wyglądający i wyróżniający się samochód. Jest dobry do codziennej jazdy i bardzo praktyczny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z