BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

BMW i Mercedes to dwaj najbardziej kultowi niemieccy producenci samochodów luksusowych, którzy od dziesięcioleci toczą nieustanną wojnę o rynek samochodów luksusowych. BMW jest marką znaną z bardziej młodzieżowego podejścia, ponieważ koncentruje się przede wszystkim na dynamice jazdy, technologii i futurystycznej stylistyce.

Mercedes jest marką bardziej klasyczną, a większość modeli Mercedesa znana jest z nieokiełznanej elegancji, najwyższego poziomu komfortu i odznaki. Porównanie tych dwóch marek to jak porównanie Samsunga z Apple, ponieważ są one głównymi konkurentami, dominują na rynku samochodów luksusowych i istnieją od dłuższego czasu.

BMW jest Samsungiem, bardziej śmiałą i pomysłową marką, która nie jest tak błyszcząca jak Mercedes, czyli Apple. Jeśli chodzi o entuzjastów, to zawsze będą oni wybierać BMW, ponieważ BMW to wybór dla kierowcy, natomiast ogół społeczeństwa prawdopodobnie woli Mercedesa ze względu na to, czym jest.

Mercedes jest marką odnoszącą większe sukcesy, ponieważ sprzedaje znacznie więcej samochodów niż BMW i zaczął oferować samochody na większą skalę na długo przed BMW. Od dłuższego czasu obie te marki idą łeb w łeb, ale my oddzielimy fakty od fikcji i powiemy, dlaczego jedna z nich jest lepsza od drugiej.

BMW – wybór kierowcy

BMW zostało założone w 1916 roku w Monachium w Niemczech, a kilka dekad temu stało się znaczącą marką motoryzacyjną. Obecnie BMW sprzedaje ponad 2,2 miliona samochodów rocznie, osiągając przychód w wysokości 112,24 miliarda euro. Najpopularniejsze modele BMW to BMW serii 3, BMW X1, BMW serii 5, BMW X5 i BMW serii 7.

Firma BMW zajmuje się nie tylko produkcją samochodów, ponieważ kiedyś była jednym z głównych graczy w przemyśle silników lotniczych, zwłaszcza podczas II wojny światowej. BMW produkuje również motocykle, a w 1937 roku należał do nich rekord świata w kategorii najszybszego motocykla na świecie, kiedy to BMW na dwóch kołach osiągnęło prędkość 174 mil na godzinę.

  BMW N47 - wszystko, co musisz wiedzieć

Warto również wspomnieć, że w latach 40. i 50. firma BMW prawie zbankrutowała i została niemal pożarta przez Mercedesa. Jednak BMW udało się uniknąć pożarcia przez Mercedesa, ponieważ w ostatniej chwili do akcji wkroczył bogaty prywatny inwestor.

Obecnie BMW jest odnoszącą sukcesy firmą produkującą luksusowe samochody klasy premium, koncentrującą się na luksusie i technologii. Być może nie jest już spartańską marką samochodów wyczynowych, którą było kiedyś, ponieważ ludzie pragną luksusu bardziej niż prędkości.

Mercedes – „THE” luksusowa marka samochodowa

Dziesięć lat po założeniu BMW, Mercedes powstał dzięki kilku zamożnym osobom, które chciały produkować najlepsze samochody, jakie kiedykolwiek widział świat. Licząc ponad 2 miliony samochodów sprzedawanych każdego roku, marce Mercedes udało się uzyskać przychód w wysokości 167,69 miliarda euro, co sprawiło, że jest to marka, która odniosła większy sukces niż BMW, przynajmniej w 2021 roku.

Najpopularniejsze modele Mercedesa to Mercedes Benz Klasy C, GLA, GLC, Klasa E i potężna Klasa S. Karl Benz, ojciec marki, jest wynalazcą pierwszego samochodu w 1886 r., a także pierwszą osobą, która kiedykolwiek miała prawo jazdy.

Obecnie Mercedes koncentruje się na tworzeniu luksusowych, eleganckich i z klasą samochodów przeznaczonych dla tych, którzy chcą być zauważeni, ale także chcą cieszyć się najwyższym komfortem jazdy. Mercedes był zdecydowanie najbardziej pomysłową marką samochodową na świecie, ponieważ stare modele Klasy S były pionierami większości funkcji, które dziś spotykamy w samochodach luksusowych.

  BMW serii 4 Gran Coupe Niezawodność

W Mercedesa mocno uderzył też koniec II wojny światowej, ale firmie udało się przetrwać dzięki wspaniałym samochodom z okresu po II wojnie światowej, takim jak Mercedes 300SL.

Podsumowanie

Mercedes jest marką, która odniosła większy sukces i cieszy się większym uznaniem w branży. BMW nie pozostaje daleko w tyle, ale po prostu nie jest w stanie w pełni konkurować z Mercedesem. Mercedes zazwyczaj wygrywa, jeśli chodzi o samochody dynamiczne i te, które są bliższe segmentowi „entry-level”.

Z drugiej strony, Mercedes zazwyczaj cieszy się znacznie lepszym przyjęciem na rynku samochodów z wyższej półki, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że Mercedesowi udaje się sprzedać dwie Klasy S na każde sprzedane BMW serii 7. BMW produkuje bardziej ekscytujące i młodzieżowe samochody, ale to Mercedes jest tym, który zgarnia laury, jeśli chodzi o statystyki i fakty.

Sekcja FAQ

Kto produkuje lepsze samochody BMW vs Mercedes?

Jeśli chodzi o to, kto produkuje lepsze samochody, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Najbliżej prostej odpowiedzi byłoby stwierdzenie, że BMW jest lepsze od Mercedesa w niektórych segmentach, a Mercedes jest lepszy od BMW w innych. Na przykład BMW X7 jest pod większością względów lepsze od Mercedesa Benza GLS, ale Mercedes Benz GLA jest pod większością względów lepszy od obecnego BMW X1.

Oznacza to, że te dwie marki są w stanie wymieniać się ciosami przez wiele dni, a w rzeczywistości nowszy model zazwyczaj wygrywa ze starszym. Oznacza to, że ten, kto produkuje nowsze porównywalne modele, jest tym, który produkuje lepszy samochód w każdej kategorii, z wyjątkiem kategorii high-end.

  BMW F11 - wszystko, co musisz wiedzieć

Kto produkuje bardziej niezawodne samochody BMW vs Mercedes?

Porównywanie marek pod względem niezawodności jest trudne, ponieważ zwykle oznacza konieczność wzięcia pod uwagę niezawodności milionów samochodów, a jednocześnie porównania ich między sobą. Większość źródeł internetowych podaje jednak, że BMW produkuje ogólnie bardziej niezawodne samochody, ale różnice są raczej marginalne.

Tak czy inaczej, można jedynie przypomnieć, że BMW produkuje bardziej niezawodne samochody, ale to nie wystarczy, aby wybrać BMW zamiast Mercedesa. Koszty utrzymania są drogie w przypadku obu marek i to samo dotyczy części zamiennych i kosztów serwisu.

Kto produkuje lepsze samochody sportowe BMW vs Mercedes?

Jeśli chodzi o produkcję samochodów sportowych, najlepszym wyborem jest BMW, ponieważ modele BMW cieszą się większym zainteresowaniem kierowców w każdym segmencie. Niektóre modele, takie jak BMW M3, zawsze będą cieszyły się większym uznaniem niż porównywalny model Mercedesa, C63. Jest to jeszcze bardziej widoczne teraz, gdy Mercedes zdecydował się na 4-cylindrowy silnik w C63.

Podsumowując, BMW robi lepsze samochody sportowe, ale Mercedes robi lepsze samochody sportowe i supersamochody klasy wyższej. Mercedes ma ogromne doświadczenie w dominacji w F1, ale ma to znaczenie tylko w przypadku takich samochodów, jak Mercedes Project 1, hipersamochodu wartego wiele milionów dolarów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z