BMW X1 – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW X1 to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów klasy premium, jakimi można jeździć. Jest również praktyczne, paliwooszczędne i tańsze w utrzymaniu niż większość samochodów w tej klasie.

BMW X1 to luksusowy crossover SUV klasy subkompaktowej o stylowym wyglądzie zewnętrznym, luksusowym wnętrzu i wyjątkowych osiągach. Mimo że jest bardzo praktyczny, utrzymanie tego samochodu jest kosztowne, podobnie jak w przypadku wielu BMW. Ogólnie rzecz biorąc, jest to miły kompaktowy SUV do codziennej jazdy.

Historia BMW X1

Zaskakująco, BMW X1 jest jednym z pierwszych kompaktowych SUV-ów typu crossover na rynku. Samochód ten został wprowadzony w 2009 roku, a jego pierwsza generacja bazowała na BMW E90 serii 3. BMW X1 pierwszej generacji standardowo wyposażone jest w napęd na tylne koła. W BMW X1 drugiej generacji zmieniono jednak napęd na przedni.

Kiedy BMW X1 zostało wprowadzone na rynek przez BMW, było najmniejszym SUV-em w linii BMW, ustępującym BMW X3. W przeciwieństwie do większych SUV-ów BMW, X1 jest mały, oszczędny w zużyciu paliwa i tańszy w utrzymaniu. Po wprowadzeniu BMW X2, X1 jest obecnie drugim najmniejszym SUV-em BMW na rynku.

Cechy BMW X1

Wygląd

BMW X1 nie jest może najlepiej wyglądającym samochodem w swojej klasie, ale ma elegancki wygląd, który przyciąga spojrzenia, gdy samochód jedzie ulicą. Jest to możliwe dzięki 18-calowym dwukolorowym obręczom kół Y-Spoke, chromowanym matowym elementom wykończenia nadwozia, relingom dachowym z satynowanego aluminium oraz niemetalizowanemu lakierowi. Co więcej, chromowana krata chłodnicy nadaje samochodowi zwinny wygląd.

Pod względem wykończenia wnętrza BMW X1 jest nadal bardzo dobrze wykonane z najwyższej klasy materiałów i wykończenia. Jednak niektóre materiały są wybrakowane, co sprawia, że jest ono mniej pożądane niż jego więksi bracia, tacy jak X3 czy X5, którzy są wyposażeni w materiały wysokiej klasy.

  Czy BMW X6 to crossover?

Niektóre z godnych uwagi elementów wnętrza to tapicerka SensaTec, dywaniki podłogowe, antracytowa podsufitka, czarne wykończenie wnętrza o wysokim połysku z chromowanymi akcentami o perłowym połysku, elegancki zestaw wskaźników oraz delikatne drzwiczki schowka na rękawiczki.

Ogólnie rzecz biorąc, X1 to przyjemny samochód dla osób, które chcą mieć niezawodnego, kompaktowego, luksusowego i zaawansowanego SUV-a. Jego rozstaw osi wynosi 105,1 cala, długość 175,5 cala, szerokość 71,7 cala, a wysokość 62,9 cala.

Osiągi

BMW X1 pierwszej generacji standardowo wyposażone jest w napęd na tylne koła, natomiast model drugiej generacji standardowo wyposażony jest w napęd na przednie koła. Niezależnie od tego, BMW X1 oferowane jest tylko z jedną opcją silnikową. Jest ono wyposażone w silnik rzędowy o pojemności 2,0 litra.

BMW X1 posiada tylko jeden silnik, ale jest on wystarczająco mocny, aby zapewnić mocną i płynną jazdę. Ponadto, ze względu na swoją masę, jest łatwe w prowadzeniu i świetnie radzi sobie na zakrętach. Silnik osiąga moc 228 KM i moment obrotowy 258 lb-ft. Może również przyspieszyć od 0 do 60 km/h w zaledwie 6,3 sekundy.

BMW X1 z 2022 roku dostępne jest w dwóch opcjach: BMW X1 sDrive28i lub xDrive28i. Należy pamiętać, że model sDrive28i jest modelem podstawowym i jest wyposażony w napęd na przednie koła, natomiast xDrive28i posiada napęd na wszystkie koła. Poza tym BMW X1 z napędem xDrive jest nieco droższe.

Komfort i przestrzeń bagażowa

BMW X1 to pięknie zbudowany samochód z dużą kabiną i obszerną przestrzenią bagażową. Mimo że samochód ten nie jest tak duży jak BMW X3, pasażerowie nadal będą czuć się komfortowo, ponieważ jest dobrze skonstruowany i ma wygodne fotele. Ma 40,4-calową przestrzeń na nogi z przodu i 37-calową przestrzeń na nogi w drugim rzędzie.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

Ponadto, przestrzeń nad głowami pasażerów wynosi 41,9 cala z przodu i 39,4 cala w drugim rzędzie. Przy całkowitej przestrzeni pasażerskiej wynoszącej 101,2 stopy sześciennej, Twoi przyjaciele lub dzieci zmieszczą się wygodnie w samochodzie. Ten SUV ma aż 58,7 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej za przednim rzędem, co jest wyjątkowe.

Oszczędność paliwa

Ponieważ BMW X1 jest wyposażone w mniejszy silnik niż BMW X3, X5 i X6, zużywa mniej paliwa, co oznacza, że jest bardziej ekonomiczne. Według danych EPA osiąga 23 mpg w mieście, 31 mpg na autostradzie i łącznie 26 mpg.

Przy takim zużyciu paliwa samochód ten pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, ponieważ wydasz mniej pieniędzy na paliwo w porównaniu z innymi samochodami w tej klasie. Mimo to jest on nadal praktyczny, ponieważ może przewieźć do pięciu pasażerów i ma dużą przestrzeń ładunkową.

Cena

Podobnie jak większość SUV-ów BMW, BMW X1 może być tańsze, ale wciąż droższe w porównaniu z samochodami klasy średniej. A jeśli dodać do tego koszty utrzymania, okaże się, że posiadanie tego samochodu może być w ostatecznym rozrachunku dość kosztowne. Początkowa cena BMW X1 wynosi około 36 200 USD.

FAQ

Czy BMW X1 jest niezawodne

Jeśli porównasz BMW X1 z innymi samochodami w swojej klasie, możesz być zaskoczony, że jest ono całkiem niezawodne. Co więcej, jest to drugi najbardziej niezawodny model BMW po BMW serii 3. Jeśli więc niezawodność jest tym, czego szukasz w kompaktowym, luksusowym SUV-ie, BMW X1 jest doskonałym wyborem.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X1?

Zanim zainwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze w BMW X1, ważne jest, abyś poznał niektóre z wyzwań, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Najczęstsze problemy z BMW X1 to problemy z dolnymi wahaczami/tulejami, przedwczesne zużycie klocków hamulcowych, nadmierny hałas powodowany przez wiatr w tylnej szybie drzwi, uszkodzenie gałki zmiany biegów, problemy z łańcuchem rozrządu, wyciek oleju i problemy z zawieszeniem.

  2022 BMW X6 vs Mercedes GLE

Należy pamiętać, że większość z tych problemów pojawia się po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Co więcej, niektóre problemy są wspólne dla poszczególnych modeli BMW X1. Jednak dzięki odpowiedniej konserwacji i naprawom niektóre z tych problemów mogą nie wystąpić.

Czy BMW X1 jest drogie w utrzymaniu?

Jeśli chodzi o koszty utrzymania samochodów luksusowych, BMW jest jednym z najdroższych. Dotyczy to również BMW X1. Utrzymanie tego samochodu jest nieco droższe w porównaniu z innymi samochodami w tej klasie. Poza tym, koszt części zamiennych i serwisu jest również wysoki, co zwiększa ogólny koszt utrzymania.

Wniosek końcowy

BMW X1 to luksusowy crossover SUV klasy subkompaktowej produkowany od 2009 roku do chwili obecnej. Ten mały, ale mocny samochód jest wygodny, luksusowy, paliwooszczędny i bardzo przystępny cenowo. Jest również bardzo praktyczny, ponieważ może pomieścić do 5 pasażerów i ma dużo miejsca na ładunek.

Niemniej jednak, podobnie jak wiele SUV-ów BMW, również ten samochód ma kilka problemów, w tym przedwczesne zużycie klocków hamulcowych, defekt gałki dźwigni zmiany biegów, problem z dolnym wahaczem/tuleją, nadmierny hałas powodowany przez wiatr w tylnej szybie drzwi, problemy z zawieszeniem, problemy z łańcuchem rozrządu i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, jest to ładny samochód i bardziej niezawodny niż jego większe rodzeństwo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z