BMW X3 – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW X3

BMW to jedna z najlepszych marek samochodowych, która oferuje szeroką gamę marek i modeli. Niezależnie od tego, BMW X3 jest jednym z najlepszych samochodów wyprodukowanych przez BMW. Jest to doskonały samochód uniwersalny, ponieważ posiada wysokiej klasy wnętrze, komfortową kabinę, silnik o dużej mocy, fantastyczne właściwości jezdne i jest niezawodny.

Ponadto BMW X3 jest najlepiej sprzedającym się SUV-em BMW na rynku. Dostępne są trzy wersje wyposażenia: sDrive30i, xDrive30i oraz M40i. Model sDrive30i jest modelem podstawowym i jest wyposażony w napęd na tylne koła. Model xDrive30i jest wyposażony w napęd na wszystkie koła, natomiast M40i to wersja wyczynowa.

Jeśli mieszkasz w zimnych regionach, BMW X3 xDrive30i jest najlepszym wyborem, ponieważ doskonale radzi sobie na śliskich nawierzchniach, takich jak zaśnieżone i oblodzone drogi. Z kolei model M40i jest lepszy dla tych, którym zależy na szybkości i mocy.

Historia BMW X3

BMW X3 to kompaktowy, luksusowy SUV typu crossover wyprodukowany przez BMW. Samochód ten został wprowadzony na rynek w 2003 roku, 4 lata po wprowadzeniu BMW X5. Poza tym, BMW X3 bazuje na platformie BMW serii 5. Od momentu wprowadzenia na rynek samochód ten doczekał się trzeciej generacji, która obejmuje jedne z najbardziej wytrzymałych modeli BMW X3 wszech czasów.

BMW X3 zostało zaprojektowane jako samochód bardziej kompaktowy niż BMW X5. Ma jednak podobne właściwości i wrażenia z jazdy. Pierwsza generacja była produkowana w latach 2003-2011, druga generacja w latach 2011-2017, a trzecia generacja od 2017 roku do chwili obecnej.

Cechy BMW X3

Wygląd

BMW X3 jest dobrze zaprojektowane, aby konkurować z innymi kompaktowymi SUV-ami w swojej klasie. Ma dużą kratę w kształcie nerek umieszczoną pomiędzy dwoma reflektorami LED. Ma także duże koła, które nadają mu sportowy wygląd. Wnętrze BMW X3 jest również najwyższej klasy i posiada jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych.

  Dlaczego kierownica BMW jest sztywna

Przy rozstawie osi wynoszącym 112,8 cala, długości 185,9 cala, szerokości 74,7 cala i wysokości 66 cali, samochód ten może pomieścić zarówno wysokie, jak i niskie osoby.

Osiągi

BMW X3 to samochód o wysokich osiągach. Co więcej, dostępne jest w trzech różnych wariantach, dzięki czemu nabywcy mogą wybrać samochód odpowiadający ich preferencjom. Pierwszy wariant to BMW sDrive30i, a drugi to BMW xDrive30i.

Trzeci wariant to BMW M40i, czyli model wyczynowy. Wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik rzędowy-6 o mocy 382 KM i momencie obrotowym 369 lb-ft. W przeciwieństwie do wersji podstawowych, które przyspieszają od 0 do 60 km/h w 6,2 sekundy, ten model potrzebuje na to tylko 4,4 sekundy. Jest więc szybszy i mocniejszy.

Komfort i przestrzeń bagażowa

Ponieważ BMW X3 jest kompaktowym SUV-em, doskonale nadaje się dla pięcioosobowej rodziny. Samochód nie jest ani za duży, ani za mały dla idealnej rodziny. Dzięki całkowitej objętości przestrzeni pasażerskiej wynoszącej 101,4 stopy sześciennej, 40,3-calowej przestrzeni na nogi z przodu i 36,4-calowej przestrzeni na nogi w drugim rzędzie. Oba samochody wyposażone są w 2,0-litrowy silnik czterocylindrowy o mocy 248 KM.

Oprócz dużej ilości miejsca dla pasażerów, samochód posiada również dużą przestrzeń bagażową, która pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie rzeczy podczas podróży. Za drugim rzędem ma 28,5 stopy sześciennej przestrzeni, a po złożeniu tylnych siedzeń – aż 62,7 stopy sześciennej.

Oszczędność paliwa

W przeciwieństwie do większości samochodów w swojej klasie, BMW X3 jest bardzo oszczędne. Według danych EPA osiąga 21 mpg w mieście, 28 mpg na autostradzie i łącznie 24 mpg. Jego emisja CO2 jest również niska i wynosi 7,3 tony rocznie.

  BMW M6 Gran Coupe niezawodność

Cena

BMW X3 ma przystępną cenę, biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, w jakie jest wyposażone. Cena bazowa BMW sDrive30i wynosi 44 600 USD, xDrive30i kosztuje około 44 600 USD, a BMW M40i około 58 700 USD. Jeśli więc chcesz mieć bardziej sportowy wygląd i większą moc, możesz dopłacić do modelu M40i.

FAQ

Czy BMW X3 jest niezawodne?

W porównaniu z innymi seriami BMW, X3 jest bardzo niezawodnym samochodem. Jednak jeśli porównamy go z innymi samochodami w tej klasie, nie jest on już tak niezawodny. Wynika to z faktu, że w samochodzie występuje kilka problemów, których usunięcie jest dość kosztowne. W rezultacie nie jest on bardzo niezawodny, ale plasuje się nieco powyżej średniej.

Jakie są niektóre z typowych problemów związanych z BMW X3?

BMW X3 to doskonały kompaktowy SUV o najwyższej jakości i zaawansowanych funkcjach. Jednak z samochodem tym wiążą się również pewne problemy, o których należy wiedzieć, aby być przygotowanym na ich rozwiązanie. Niektóre z tych problemów to wyciek oleju, grzechotanie i przeciekanie szyberdachu, ciężki układ kierowniczy, utrata siły hamowania i wiele innych.

Co to jest wysoki przebieg w BMW X3?

BMW X3 to znakomity kompaktowy SUV o wyjątkowych właściwościach. Niemniej jednak, jeśli zamierzasz kupić wysokiej jakości używane BMW X3, wiedza na temat przebiegu jest niezbędna. Wynika to z faktu, że BMW X3 z przebiegiem ponad 100 tys. mil wiąże się z większą liczbą problemów niż BMW X3 z przebiegiem poniżej 100 tys. mil.

  BMW X1 Niezawodność

Czy BMW X3 to dobry samochód?

Tak, BMW X3 jest dobrym samochodem, jeśli chcesz mieć kompaktowego SUV-a, który jest łatwy w prowadzeniu po mieście, ale także wygodny, przestronny, ma doskonałe osiągi i jest praktyczny. Wysokiej klasy wnętrze emanuje luksusem, a wysoce zaawansowane funkcje technologiczne sprawiają, że jazda jest bezpieczna i przyjemna.

Czy BMW X3 jest tanie w utrzymaniu?

Nie, BMW X3 nie jest tanie w utrzymaniu. Wynika to z różnych problemów, z jakimi boryka się ten samochód, zwłaszcza po przejechaniu ponad 100 000 mil. Poza tym koszt części zamiennych jest wysoki, co oznacza więcej pieniędzy do wydania. A biorąc pod uwagę drogie usługi serwisowe BMW, utrzymanie tego samochodu w ruchu może Cię sporo kosztować.

Podsumowanie

BMW X3 to doskonały, wszechstronny kompaktowy SUV. Wyróżnia się komfortową i ekskluzywną kabiną, mocnym silnikiem, zwinnym prowadzeniem, elegancką stylistyką, funkcjami bezpieczeństwa i dużą przestrzenią bagażową. Niemniej jednak ma on również pewne problemy, takie jak wycieki oleju, utrata siły hamowania, przegrzewanie się silnika i wiele innych.

Co więcej, BMW X3 jest sprzedawane w wyjątkowej cenie i w zależności od potrzeb można wybrać napęd na tylne lub wszystkie koła. Wariant AWD jest dobry dla osób poruszających się po suchych obszarach, ale nie na obszarach zimnych, gdzie pada śnieg. Podsumowując, jest to ładny samochód o doskonałej ekonomice zużycia paliwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z