BMW X5 VS BMW X3 – co jest lepsze?

Wiele osób woli SUV-a od sedana ze względu na jego ogólny komfort i bezpieczeństwo. Luksusowe marki, takie jak BMW, oferują różnorodne SUV-y, które sprawiają, że kupującym trudno jest wybrać najlepszy samochód dla swoich potrzeb i wymagań. Niezależnie od tego, który SUV BMW jest lepszy – BMW X5 czy X3?

BMW X5 jest znacznie większe, mocniejsze i bardziej komfortowe niż BMW X5. Z kolei BMW X3 jest tańsze, bardziej kompaktowe i bardziej niezawodne niż BMW X5. Dlatego ostateczny wybór zależy od tego, czego szukasz.

Oba samochody oferują komfortowe wnętrza, wyjątkowe osiągi, zaawansowane technologie i bezpieczeństwo. Jednak BMW X5 jest bardziej praktyczne niż BMW X3 ze względu na swoje rozmiary. Z drugiej strony, BMW X3 jest idealnym kierowcą na co dzień, ponieważ jest bardziej kompaktowe i łatwiejsze do zapakowania po mieście.

Który samochód jest lepszy – BMW X5 czy BMW X3?

Wygląd

Oba SUV-y wyglądają elegancko na zewnątrz i jest to tylko kwestia gustu i preferencji. Niemniej jednak, BMW X5 ma lekką przewagę, ponieważ wygląda bardziej luksusowo niż BMW X3. Poza tym, jest również większe i bardziej onieśmielające niż X3.

BMW X5 posiada dużą kratę nerkową z przodu, adaptacyjne reflektory FULL-LED Icon, światła przeciwmgielne LED, panoramiczny szyberdach, adaptacyjne światła hamowania z tyłu oraz 19-calowe felgi aluminiowe z logo BMW.

Z drugiej strony, BMW X3 również posiada skromniejszą kratę nerkową, reflektory LED z funkcją doświetlania zakrętów, światła przeciwmgielne LED, relingi dachowe z satynowanego aluminium, chromowane końcówki układu wydechowego oraz 18-calowe obręcze kół Y-spoke z logo BMW. Niektórzy mogą przedkładać wygląd BMW X3 nad wygląd BMW X5.

  Czy Lexus jest tańszy w utrzymaniu niż BMW

Jeśli chodzi o wnętrze, oba SUV-y wyglądają klasycznie i posiadają skórzane fotele Vernasca oraz skórzaną deskę rozdzielczą. Mimo, że samochody te posiadają większość elementów wyposażenia wnętrza, BMW X5 posiada niektóre elementy, takie jak podgrzewane fotele przednie w standardzie, podczas gdy X3 posiada je w opcji.

Co zaskakujące, BMW X3 posiada również pewne cechy, których brakuje X5. Na przykład, BMW X3 jest standardowo wyposażone w 12 głośników, podczas gdy BMW X5 ma tylko 10 głośników w standardzie.

Wydajność

Zgodnie z oczekiwaniami, BMW X5 radzi sobie znacznie lepiej niż BMW X3. Oba modele mają szerszą gamę układów napędowych, dając nabywcom kilka opcji w zależności od ich budżetu i preferencji. Pomimo tego, że BMW X5 posiada wiele mocnych wersji wyposażenia, wersje BMW X3 również osiągają niemal ten sam poziom wydajności co BMW X5.

Podstawowa wersja BMW X3, sDrive30i, wyposażona jest w 2,0-litrowy silnik benzynowy turbo inline-4 i 8-biegową skrzynię automatyczną. Dostarcza on maksymalnie 248 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego. Przyspiesza od 0 do 60 km/h w 6,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 149 mph.

Najwyższy poziom wyposażenia BMW X3 to M40i z 3,0-litrowym silnikiem rzędowym 6-cylindrowym i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Silnik ten produkuje do 382 KM i 365 lb-ft momentu obrotowego. Może przyspieszyć od 0 do 60 w 4,4 sekundy i ma prędkość maksymalną 155 mph.

Wręcz przeciwnie, BMW X5 model podstawowy, sDrive40i pochodzi z 3,0-litrowy silnik rzędowy-6 gazu i 8-biegowa skrzynia automatyczna. To może produkować do 335 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna wynosi 130 mph, a przyspieszenie od 0 do 60 km/h zajmuje 5,3 sekundy.

  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

Podczas gdy high-end trim dla BMW X5, M50i jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8, który jest niezwykle mocny. Silnik ten dostarcza do 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Od 0 do 60 km/h rozpędza się w 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mil na godzinę.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeśli chodzi o komfort i przestrzeń bagażową, BMW X5 jest zwycięzcą, ponieważ jest bardziej przestronne niż BMW X3. Poza tym, BMW X5 ma opcję trzeciego rzędu, podczas gdy BMW X3 jej nie ma. Dodatkowo, X5 ma więcej miejsca w bagażniku zarówno ze złożonymi tylnymi siedzeniami, jak i bez nich.

Cena

Ponieważ BMW X5 jest większe, mocniejsze i bardziej bezpieczne, jest droższe niż mniejsze, ale niezawodne BMW X5. Bazowe BMW X3 kosztuje około 43 000 dolarów, podczas gdy bazowe BMW X5 kosztuje około 60 300 dolarów.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy X3?

BMW jako model jest jedną z najmniej niezawodnych marek samochodów luksusowych. Mimo to, BMW X3 jest bardziej niezawodne niż BMW X5. Wynika to z faktu, że X3 plasuje się nieco powyżej średniej w rankingu niezawodności, podczas gdy X5 plasuje się poniżej średniej. Ponadto, w tym samym okresie X5 odnotowuje więcej problemów niż X3.

Który samochód jest szybszy – BMW X5 czy BMW X3?

BMW X5 jest szybsze niż X3. BMW X5 w wersji M50i oferuje prędkość maksymalną 155 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,8 sekundy. Z kolei wariant wyczynowy BMW X3, M40i, przyspiesza od 0 do 60 w 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – BMW X3 czy X5?

BMW X3 jest znacznie tańsze w utrzymaniu niż BMW X5. W przeciwieństwie do BMW X5, X3 zgłasza mniej problemów na 100 pojazdów. Poza tym, jest to jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW na rynku. Wręcz przeciwnie, BMW X5 jest najmniej niezawodnym modelem BMW.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny – BMW X5 czy X3?

Oczywiście, BMW X3 jest bardziej paliwooszczędne niż BMW X5. Posiada on wskaźnik EPA 21 mpg w mieście, 28 mpg na autostradzie i łącznie 24 mpg. Z drugiej strony, BMW X5 ma ocenę 21 mpg w mieście, 26 mpg na autostradzie i łącznie 23 mpg.

Końcowe przemyślenia

Jeśli szukasz BMW SUV do codziennej jazdy, BMW X3 jest najlepszym samochodem dla Ciebie. Ten samochód jest nie tylko kompaktowy, co ułatwia parkowanie, ale jest również bardziej niezawodny niż BMW X5. Jeśli jednak pragniesz bardziej praktycznego, mocnego i bezpiecznego SUV-a, najlepszym wyborem będzie BMW X5.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z