BMW X5 – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW X5 to jeden z najlepszych luksusowych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Samochód ten może pochwalić się znakomitymi osiągami i wyjątkowym prowadzeniem. Jest również bardzo luksusowy i wyposażony w wysokiej klasy rozwiązania technologiczne. Poza tym, posiada wiodący w swojej klasie system infotainment i może pomieścić do siedmiu pasażerów.

Pomimo posiadania kilku fantastycznych cech, ważne jest, aby zrozumieć zarówno zalety, jak i wady BMW X5 przed zainwestowaniem w niego. Przedstawiliśmy wszystko, co powinieneś wiedzieć o BMW X5, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Historia BMW X5

BMW X5 to średniej wielkości luksusowy crossover SUV produkowany przez BMW. Samochód ten zadebiutował w 1999 roku jako model E53. Co więcej, był to pierwszy SUV BMW i został wyposażony w system napędu na wszystkie koła. Poza tym, model pierwszej generacji ma możliwość wyboru manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Obecnie BMW X5 doczekało się piątej generacji. Pierwsza generacja powstała w latach 2000-2006, druga generacja w latach 2007-2013, trzecia generacja w latach 2014-2018, a czwarta i obecna generacja rozpoczęła się w 2019 roku do chwili obecnej.

Cechy BMW X5

Wygląd

BMW X5 to ładnie wyglądający samochód z klasowymi cechami, które oddzielają go od SUV-ów głównego nurtu. Dzięki takim cechom jak duża krata nerkowa, panoramiczny szklany szyberdach, duże felgi z brandingiem BMW i adaptacyjne reflektory LED. Pomimo eleganckiego wyglądu, Audi Q7 i Porsche Cayenne mają bardziej zwinny wygląd niż X5.

Pod względem stylistyki wnętrza i wykończenia, BMW X5 nie ustępuje najlepszym. Mimo to nie jest lepsze od Mercedesa GLE, Audi RS Q8 czy Genesis GV80. Te ostatnie mają nieco bardziej wyrafinowane wnętrze niż X5. Mimo to, ma najlepszy system infotainment i tylko GLE ma bardziej zaawansowaną technologię.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

BMW X5 jest wyposażone w pierwszy, drugi i trzeci rząd siedzeń. Fotele w pierwszym i drugim rzędzie są bardzo wygodne i bez problemu pomieszczą dorosłe osoby. Jednak opcjonalne siedzenie w trzecim rzędzie jest dość ciasne i nadaje się tylko dla dzieci.

Wnętrze X5 jest najwyższej klasy z wieloma luksusowymi funkcjami. Niektóre z nich to podgrzewane fotele przednie, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, elektrycznie regulowane fotele przednie z pamięcią ustawień, skórzana deska rozdzielcza, elektrycznie podnoszona tylna klapa bagażnika i wiele innych.

Wydajność

BMW jest popularne za oferowanie doskonałych wrażeń z jazdy. BMW X5 jest prawdziwym potwierdzeniem tego stwierdzenia. Samochód ten jest jednym z najlepiej prowadzących się w swojej klasie. Jest mocniejszy niż bazowe modele Mercedes-Benz GLE, Volvo XC90 i Genesis GV80.

BMW X5 posiada trzy różne układy napędowe: sDrive40i/xDrive40i, xDrive45e oraz M50i. Modele bazowe to sDrive40i, co oznacza napęd na tylne koła, oraz xDrive40i, co oznacza napęd na wszystkie koła. xDrive45e to hybryda typu plug-in, natomiast M50i to wariant wyczynowy.

Bazowe modele generują maksymalnie 335 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego. Mogą przyspieszyć od 0 do 60 w 4,8 sekundy, a ich prędkość maksymalna wynosi 151 mph. Z drugiej strony, model hybrydowy plug-in dostarcza maksymalnie 389 KM i 443 lb-ft momentu obrotowego. Może poruszać się od 0 do 60 w 4,7 sekundy i ma prędkość maksymalną 146 mph.

Podczas gdy BMW X5 M50i, który jest model wydajność produkuje maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Ma również prędkość maksymalną 155 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,8 sekundy. To szybciej niż wielu jego konkurentów.

  Skąd mam wiedzieć, czy moje BMW jest jeszcze na gwarancji?

Należy pamiętać, że wszystkie trzy układy napędowe wyposażone są w 8-biegową przekładnię automatyczną i napęd na wszystkie koła.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeśli szukasz luksusowego crossovera SUV-a średniej wielkości, BMW X5 to doskonały wybór. Jest bardzo przestronne z dużą ilością miejsca na ładunek. Jedynym samochodem, który konkuruje z nim pod względem przestronności i komfortu jest Mercedes GLE, który ma podobną specyfikację.

BMW X5 posiada opcję trzeciego rzędu, który jest nieco ciasny i nadaje się tylko dla dzieci.

Wydajność paliwowa

BMW X5 jest jednym z najbardziej paliwooszczędnych samochodów w swojej klasie. Wyposażony w silnik rzędowy sześciocylindrowy, samochód ten idzie łeb w łeb z czterocylindrowym Mercedesem GLE i czterocylindrowym Audi Q7. Ma ocenę EPA 21 mpg w mieście, 26 mpg na autostradzie i łącznie 23 mpg.

Bezpieczeństwo

Jest to również jeden z najbezpieczniejszych samochodów na rynku, mimo że Mercedes GLE jest wyposażony w nieco bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Ten egzemplarz może pochwalić się automatycznym hamowaniem awaryjnym, systemem ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz systemem monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym w standardzie.

Cena

Cena BMW X5 jest prawie taka sama jak jego najbliższego konkurenta, Mercedesa Klasy GLE. Bazowe BMW X5 kosztuje 60 600 dolarów, podczas gdy bazowy Mercedes-Benz GLE-Class to wydatek rzędu 57 000 dolarów. Tak więc, X5 jest kosztowne z kilku dolarów. Ale jeśli chodzi o naprawy i konserwację, GLE jest o wiele tańszy.

FAQ

Czy BMW X5 to dobra inwestycja?

BMW X5 może być dobrą inwestycją, jeśli chcesz mieć mocny, bezpieczny, luksusowy, wygodny i przestronny luksusowy SUV średniej wielkości. Jeśli jednak szukasz bardziej niezawodnego SUV-a średniej wielkości ze stylowym i wysokiej klasy wnętrzem, BMW X5 nie jest dla Ciebie.

  BMW M8 Niezawodność

Czy BMW X5 to niezawodny samochód?

To zależy od roku i modelu. Niemniej jednak, samochód ten ma wiele problemów w porównaniu do swoich konkurentów. Dlatego właśnie plasuje się nieco poniżej średniej pod względem niezawodności. Na dodatek, większość roczników jest zawodna, a tylko kilka jest niezawodnych. Tak więc, jest on zawodny.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X5?

BMW X5 może być potężnym i luksusowym SUV-em średniej wielkości, ale wiąże się z nim mnóstwo problemów. Należą do nich przegrzewanie się silnika, zgaśnięcie silnika, nieprawidłowy zapłon silnika, zużycie klamek drzwi, utrata mocy hamulców, skrzypienie tylnej klapy i wiele innych.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, BMW X5 jest jednym z najlepszych średniej wielkości luksusowych SUV-ów za pieniądze. Jest potężny, przestronny, daje dużo radości z jazdy, jest bezpieczny i ma bardzo zaawansowane funkcje. Jest również potężny i tylko kilku konkurentów go pokonuje, takich jak Audi Q7 i Porsche Cayenne.

Mimo że ten SUV ma wiele pozytywnych cech, jest to również najmniej niezawodny model BMW na rynku. Podsumowując, sprawdza się on wyjątkowo dobrze i oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z