BMW X6 VS Audi Q8 – co jest lepsze?

BMW jest znane z oferowania radości i ekscytującej jazdy, podczas gdy Audi jest popularne ze względu na swój wygląd i komfort. Ale który samochód spośród BMW X6 i Audi Q8 jest lepszy?

BMW X6 i Audi Q8 to luksusowe kompaktowe SUV-y. Niemniej jednak, BMW X6 jest świetne dla tych, którzy szukają mocy, oszczędności paliwa, lepszego prowadzenia i prędkości. Z drugiej strony, Audi Q8 jest idealne dla osób szukających stylu, komfortu, przestronności i niezawodności.

Tak więc, jeśli jesteś na rynku szuka luksusowego kompaktowego SUV, możesz mieć trudny czas wybierając między tymi dwoma doskonałymi samochodami. Dzieje się tak dlatego, że mają one podobne cechy i sprawują się znakomicie. Ale dzięki temu porównaniu znajdziesz samochód, który spełni zarówno Twoje potrzeby, jak i budżet.

Który samochód jest lepszy – BMW X6 czy Audi Q8?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

BMW i Audi tworzą jedne z najbardziej stylowych samochodów na rynku. BMW X6 jest pięknie zaprojektowane i ładniejsze niż BMW X5. Jednak Audi Q8 wygląda bardziej przystojnie i stylowo niż BMW X6. Dzięki takim cechom jak 21-calowe felgi, diodowe światła tylne z animacją, elektrycznie podnoszona tylna klapa i wiele innych.

BMW X6 może nie jest tak przystojne jak Audi Q8, ale ma bardziej zwinny wygląd. To zasługa większego grilla i przodu, które nadają mu muskularny wygląd. Poza tym, może się również pochwalić adaptacyjnymi reflektorami LED, 20-calowymi kołami i subtelnym podwójnym spojlerem dachowym z tyłu.

Poza pięknym wyglądem zewnętrznym, Audi Q8 posiada również wyjątkowe i najwyższej klasy wnętrze. Dodatkowo, wnętrze jest bardziej przestronne niż w BMW X6, z większą ilością miejsca na nogi z tyłu i miejsca na głowę. Co więcej, wyposażenie jest bardzo premium i luksusowe niż w BMW X6.

  Czy BMW 330e jest niezawodne?

Niektóre z cech wnętrza, które odróżniają Audi Q8 od swoich konkurentów to wstawki z prawdziwego drewna, delikatna skóra, podgrzewane fotele z ośmiostopniową regulacją mocy i czterostopniową regulacją odcinka lędźwiowego oraz trójstrefowa automatyczna klimatyzacja.

Mimo że wnętrze Audi Q8 jest wyjątkowe, BMW X6 również posiada ekskluzywne i komfortowe wnętrze. W każdym razie, X6 ma więcej miejsca na nogi z przodu niż Audi Q8. Jednak Audi Q8 posiada również więcej przestrzeni bagażowej, nawet po złożeniu tylnych siedzeń.

BMW X6 ma rozstaw osi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala i wysokość 66,3 cala. Z drugiej strony, Audi Q8 ma rozstaw osi 117,9 cala, długość 196,6 cala, szerokość 78,5 cala i wysokość 67,2 cala.

Przy powyższych wymiarach Audi Q8 jest nieco wyższe i wyższe od BMW X6.

Osiągi

Audi Q8 i BMW X6 posiadają trzy poziomy wykończenia. BMW X6 posiada modele sDrive40i, xDrive40i oraz M50i. Audi Q8 oferuje natomiast wersje Premium 55 TFSI quattro, Prestige 55 TFSI quattro i Premium Plus 55 TFSI quattro. Wszystkie wersje Q8 dostarczają taką samą moc, podczas gdy wersje X6 różnią się poziomem produkowanej mocy.

Bazowe Audi Q8, czyli Premium 55 TFSI Quattro wyposażone jest w 3,0-litrowy silnik gazowy turbo V6. Silnik ten dostarcza aż 335 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo, jego prędkość maksymalna wynosi 130 mph, a od 0 do 60 przyspiesza w 5,6 sekundy. Audi Q8 Prestige i Premium Plus trim również zapewniają taką samą moc i prędkość.

  BMW serii 4 Gran Coupe Niezawodność

Z drugiej strony, podstawowy model BMW X6, xDrive40i, wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik benzynowy turbo inline-6. Dostarcza on aż 335 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego, co jest nieco mniejszą wartością niż w przypadku bazowego Audi Q8. Poza tym, ma prędkość maksymalną 151 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 151 mph.

Mimo, że bazowe BMW X6 nie jest potężne, top-end trim zapewnia wyjątkową moc i osiągi. BMW X6 M50i jest wyposażone w 4,4-litrowy silnik benzynowy twin-turbo V8, który generuje maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna wynosi 155 mil na godzinę, a od 0 do 60 km/h rozpędza się w 4,1 sekundy.

Pod względem osiągów, BMW X6 w wyższej wersji wyposażenia wypada lepiej niż wszystkie wersje Audi Q8. Niemniej jednak, niższa wersja BMW X6 nie wypada lepiej niż podstawowy model Audi Q8.

Cena

Audi Q8 i BMW X6 to wysokiej klasy luksusowe kompaktowe SUV-y. Dlatego też oba są drogie. Jednak BMW X6 jest nieco tańsze niż Audi Q8. Podstawowa cena BMW X6 to 67 300 dolarów, podczas gdy podstawowa cena Audi Q8 to 70 300 dolarów. Tak więc, X6 jest bardziej przyjazny dla budżetu niż Q8.

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW X6 czy Audi Q8?

BMW X6 jest szybszym samochodem. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie wersje Audi Q8 oferują ten sam poziom mocy, w przeciwieństwie do BMW X6, które posiada wysokie wersje, które osiągają znakomite wyniki. Prędkość maksymalna BMW X6 wynosi 155 mph, podczas gdy Audi Q8 to 130 mph. Ponadto Audi Q8 może przyspieszyć od 0 do 60 w 5,6 sekundy, podczas gdy X6 może to zrobić w 4,1 sekundy.

  Jaki jest najlepszy wydech do Audi TT?

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – BMW X6 czy Audi Q8?

Jak większość luksusowych SUV-ów, Audi Q8 i BMW X6 są drogie w utrzymaniu. Jednak Audi Q8 jest nieco tańsze w utrzymaniu, ponieważ nie psuje się często. Poza tym, jego części zamienne są również tańsze niż części zamienne BMW.

Czy Audi Q8 jest warte swojej ceny?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli jesteś gotowy wydać, aby uzyskać luksusowy, wysokiej wydajności, komfortowy i stylowy kompaktowy SUV, to jest warte pieniędzy. Ale jeśli chcesz bardziej praktyczny, niedrogi i paliwooszczędny samochód, to nie jest wart tych pieniędzy.

Bottom line

Wybieranie pomiędzy Audi Q8 i BMW X6 nie jest prostą sprawą, ponieważ oba są stylowe, eleganckie, wygodne, luksusowe i sprawują się wyjątkowo dobrze. Niemniej jednak, BMW X6 przebija Audi Q8, jeśli chodzi o osiągi, obsługę, prędkość i zużycie paliwa. Wręcz przeciwnie, Audi Q8 jest lepsze pod względem komfortu, niezawodności, przestronności i stylu.

Ogólnie rzecz biorąc, te dwa samochody są potężne i sprawi, że ludzie odwracają głowy, jak rejs w dół ulicy. Są one również bezpieczne i bardzo stylowe, co czyni je jednymi z najlepszych kompaktowych SUV-ów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z