BMW X6 VS Jaguar F Pace – który jest lepszy?

BMW X6 może być pionierem SUV coupe, ale wiele czołowych marek samochodów luksusowych, takich jak Mercedes, Audi, Porsche i Jaguar, daje BMW bieg po swoje pieniądze. Tak więc, jeśli jesteś na rynku SUV Coupe, wybór najlepszego SUV-a nie jest łatwy. Ale który kompaktowy SUV jest lepszy między Jaguar F Pace i BMW X6?

Jaguar F Pace jest lepszy SUV Coupe, jeśli chcesz stylowy, paliwooszczędny i niedrogi SUV Coupe. Wręcz przeciwnie, BMW X6 jest idealne dla tych, którzy szukają bardziej luksusowego, wydajnego, zaawansowanego technologicznie i komfortowego SUV-a Coupe.

Który samochód jest lepszy – BMW X6 czy Jaguar F Pace?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Niektórzy ludzie mogą preferować bardziej sportowy wygląd BMW X6, podczas gdy inni mogą kochać tradycyjny wygląd SUV-a, z którym Jaguar F Pace przychodzi. Ogólnie rzecz biorąc, Jaguar F Pace jest lepiej wyglądającym samochodem. Nie tylko jest bardziej kompaktowy niż BMW X6, ale pochodzi z kilku funkcji, które sprawiają, że wyróżniają się.

Jaguar F Pace posiada dynamiczny wygląd. Wygląd jest również progresywny i asertywny, dzięki czemu wygląda nadzwyczajnie. Cechy takie jak podwójne końcówki układu wydechowego, reflektory LED, diodowe światła tylne i zakrzywiony nos skutkują lepszą aerodynamiką, która sprawia, że wygląda jeszcze bardziej spektakularnie.

Z drugiej strony, BMW X6 nie jest daleko pod względem wyglądu. Niektórzy mogą uznać, że ten SUV Coupe jest bardziej atrakcyjny niż Jaguar F Pace. Może się on pochwalić takimi cechami jak duża krata nerkowa zamknięta pomiędzy dwoma adaptacyjnymi reflektorami LED i światłami przeciwmgielnymi LED. Dodatkowo ma pochyloną tylną linię dachu z panoramicznym szyberdachem.

  Które BMW ma silnik V8?

Oba wnętrza są najwyższej klasy, ale wnętrze BMW X6 jest bardziej atrakcyjne niż wnętrze Jaguara F Pace. Te samochody mają skórzane fotele, elegancki i przyjazny dla użytkownika system infotainment i duże ekrany dotykowe. Ekran dotykowy Jaguar F Pace jest nieco mniejszy niż ekran dotykowy BMW X6. Mierzy on 11,4 cala, podczas gdy ekran dotykowy BMW X6 ma 12,3 cala.

Jeśli chodzi o rozmiar, BMW X6 jest dość długi i wysoki niż Jaguar F Pace. Ma rozstaw osi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala i wysokość 66,3 cala. Natomiast Jaguar F Pace ma rozstaw osi 113,2 cala, długość 186,9 cala, szerokość 81,5 cala i wysokość 65,5 cala.

Wydajność

BMW X6 występuje w trzech poziomach wykończenia, podczas gdy Jaguar F Pace ma cztery poziomy wykończenia. Poziomy wykończenia BMW X6 obejmują xDrive40i, sDrive40i oraz M50i. Natomiast poziomy wykończenia Jaguara F Pace to P250, P 250 S, P340 S, oraz P400 R-Dynamic S.

Bazowy wariant BMW X6 xDrive40i wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik gazowy turbo inline-6 z 8-biegową przekładnią automatyczną i napędem na wszystkie koła. Silnik ten produkuje maksymalnie 335 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego. Poza tym, ma prędkość maksymalną 151 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w 53 sekundy.

BMW X6 M50i to najwyższy poziom wykończenia i jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik twin-turbo V8gas z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem AWD. Silnik ten dostarcza maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph, a od 0 do 60 km/h rozpędza się w 4,1 sekundy.

  Czy BMW to dobre samochody?

Pod względem wydajności, BMW X6 jest o wiele lepsze niż Jaguar F Pace. W przeciwieństwie do podstawy, BMW X6, podstawy Jaguar F Pace, P250 trim pochodzi z 2,0-litrowy silnik turbo inline-4 gazu, który dostarcza do 246 KM i 269 lb-ft momentu obrotowego. Na dodatek, ma prędkość maksymalną 135 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w 6,9 sekundy.

Jaguar F Pace wysoki trym, P400 R-Dynamics S ma 3,0-litrowy silnik turbo inline-6 gazu z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i system AWD. Produkuje on również maksymalnie 395 KM i 406 lb-ft momentu obrotowego. Co więcej, jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph, a od 0 do 60 przyspiesza w 5,1 sekundy.

Cena

BMW X6 jest droższe od Jaguara F Pace. Nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ X6 jest bardziej zaawansowany i praktyczny niż Jaguar F Pace. Podstawowy Jaguar F Pace, P250 kosztuje około 50,000 dolarów, podczas gdy bazowe BMW X6, xDrive40i kosztuje około 67,300 dolarów.

Przeciwnie, high-end Jaguar F Pace trim, P400 R-Dynamic S kosztuje około 65.300 dolarów, podczas gdy w wyższej klasy BMW X6 M50i kosztuje około 86.300 dolarów. W związku z tym Jaguar F Pace oferuje wartość za pieniądze, podczas gdy BMW X6 jest najlepsze dla ludzi, którzy chcą najlepszy model w klasie.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – Jaguar F Pace czy BMW X6?

BMW może być zawodne, ale Jaguar jest jeszcze bardziej zawodny niż BMW. Jaguar rejestruje więcej problemów niż BMW, co oznacza, że jego właściciel spędzi więcej czasu w garażu niż BMW. Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach napraw i konserwacji, BMW X6 jest lepszym SUV-em coupe.

  Czy używane BMW i3 to dobry zakup?

Który samochód jest szybszy – BMW X6 czy Jaguar F Pace?

BMW X6 jest szybszym samochodem. Dzieje się tak, ponieważ jego high-end trim (M50i) może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 4,1 sekundy i ma prędkość maksymalną 155 mph. Z drugiej strony, high-end trim Jaguara F Pace odpowiada prędkości 155 mph, ale przyspiesza w wolniejszym tempie 5,1 sekundy od 0 do 60 mph.

Czy Jaguar F Pace jest bardziej paliwooszczędny niż BMW X6?

Tak, Jaguar F Pace jest bardziej paliwooszczędny niż BMW X6. To dlatego, że ma ocenę EPA z 22 mpg w mieście, 27 mpg na autostradzie, i 24 mpg łącznie. Podczas gdy BMW X6 ma ocenę 21 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i 23 mpg łącznie.

Dlatego też właściciel Jaguar F Pace będzie wydawać mniej pieniędzy na paliwo niż właściciel BMW X6. Poza tym, Jaguar F Pace ma również lepszy zakres rejsów na autostradzie 585.9 mil w porównaniu do BMW X6’s 560 mil.

Bottom line

BMW X6 i Jaguar F Pace to dwa doskonałe kompaktowe SUV-y. Jednak BMW X6 jest lepszą opcją dla tych, którzy chcą wysokiej wydajności, luksusowy, komfortowy i zaawansowany technologicznie samochód. Z drugiej strony, Jaguar F Pace jest idealny dla osób, które pragną stylowego, paliwooszczędnego i niedrogiego kompaktowego SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z