BMW X6 VS Maserati Levante – co jest lepsze?

Jeśli jesteś na rynku luksusowego i wydajnego SUV-a, istnieje duża szansa, że natkniesz się na Maserati Levante i BMW X6. Te dwa kompaktowe SUV-y mogą pochwalić się zaawansowanymi technologicznie i luksusowymi funkcjami. Ale który samochód jest lepszy od drugiego?

BMW X6 jest lepszym samochodem, jeśli chodzi o komfort, oszczędność paliwa i niezawodność. Z drugiej strony, Maserati Levante jest lepszym samochodem pod względem wydajności, mocy i bezpieczeństwa. Podsumowując, samochody te są dobrze zbudowane i wyposażone w najwyższej klasy luksusowe funkcje.

Maserati Levante i BMW X6 mogą pomieścić do pięciu osób. Są one również praktyczne, ponieważ posiadają dużą przestrzeń ładunkową. Różnią się one jednak pod względem wydajności, komfortu, technologii, estetyki, a nawet kosztów początkowych.

Tak więc, wybierając jeden z tych dwóch samochodów nigdy nie jest łatwy wybór. Ale z tym porównaniem nie powinno to być problemem, ponieważ znajdziesz samochód, który spełni twoje potrzeby i budżet.

Który samochód jest lepszy – BMW X6 czy Maserati Levante?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Jeśli chodzi o design i stylistykę, włoskie samochody zawsze miały przewagę nad swoimi niemieckimi odpowiednikami. Maserati Levante wygląda bardziej stylowo i nowocześnie niż BMW X6. Maserati Levante wygląda spektakularnie dzięki swoim ostrym reflektorom i światłom tylnym. Co więcej, ma wklęsłą linię nad kołami, która sprawia, że wygląda jak supersamochód.

Inne godne uwagi cechy Maserati Levante to m.in. poczwórne końcówki rur wydechowych z tyłu i 20-calowe obręcze kół Efesto Platinum. Należy pamiętać, że wyższe wersje wyposażenia posiadają dodatkowe elementy. Niemniej jednak, mimo że BMW X6 nie jest tak piękne jak Maserati Levante, również wygląda spektakularnie.

  Najlepsze BMW dla kobiety

BMW X6 posiada dużą kratę w kształcie nerek obramowaną pięknymi adaptacyjnymi reflektorami LED i diodowymi światłami przeciwmgielnymi. Ma również panoramiczny szyberdach z dachem skośnym z tyłu i 20-calowe koła. Warto również zauważyć, że bazowy model Maserati Levante nie posiada świateł LED, a w standardzie można je znaleźć jedynie w modelu Modena S.

O ile Maserati Levante ma lepszy wygląd zewnętrzny, o tyle wnętrze jest nieco wybrakowane. BMW X6 ma bardziej luksusowe i wysokiej klasy wnętrze, mimo że Levante jest znacznie droższe. Wynika to z faktu, że materiały użyte w Levante nie są najwyższej klasy w porównaniu z tymi w BMW X6.

Niektóre z materiałów, które stawiają BMW X6 na czele Maserati Levante to połączenie skóry Vernasca na fotelach i panelach drzwiowych z futerkiem SensaTec na desce rozdzielczej. Posiada również duży 12,3-calowy ekran, estetyczną kabinę i zaawansowany technologicznie wygląd.

Jeśli chodzi o rozmiar, BMW X6 jest wyższe, ale Maserati Levante jest dłuższe. Maserati Levante ma rozstaw osi wynoszący 118,3 cala, długość 197 cali, szerokość 77,5 cala i wysokość 66,1 cala. BMW X6 ma rozstaw osi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala i wysokość 66,3 cala.

Osiągi

Bazowe BMW X6 radzi sobie lepiej niż bazowe Maserati Levante. Jednak gdy porównamy zaawansowane trymery, Maserati Levante wypada znacznie lepiej i jest porównywalne z Porsche Cayenne, najlepiej radzącym sobie SUV-em w klasie.

BMW X6 ma trzy poziomy wykończenia: BMW X6 sDrive40i, xDrive40i i M50i. Poza tym, Maserati Levante również ma trzy poziomy wykończenia: GT, Modena i Modena S. Należy pamiętać, że im wyższy poziom wykończenia, tym mocniejszy i droższy samochód.

  Najlepsze używane BMW serii 5 do kupienia

BMW X6 w wersji podstawowej jest wyposażone w 3,0-litrowy silnik benzynowy turbo inline-6 z 8-biegową przekładnią automatyczną, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. Dostarcza on również do 335 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego. Ponadto, może przyspieszyć od 0 do 60 w 5,3 sekundy i ma prędkość maksymalną 151 mph.

Alternatywnie, high-end BM X6 M50i trim jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Co więcej, dostarcza on maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Ten samochód może również przyspieszyć od 0 do 60 w 4,1 sekundy i ma prędkość maksymalną 155 mph.

Z drugiej strony, bazowy model Maserati Levante (GT) jest wyposażony w 3,0-litrowy gaz twin-turbo V6 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem AWD. Silnik produkuje do 345 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Może również poruszać się od 0 do 60 mph w 5,8 sekundy z prędkością maksymalną 146 mph.

Maserati Levante high-end trim (Modena S) ma 3,8-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem AWD. Silnik ten osiąga maksymalną moc 550 KM i moment obrotowy 538 lb-ft. Może również przyspieszyć od 0 do 60 mph w 4,0 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 181 mph.

Cena

Maserati Levante jest znacznie droższe od BMW X6. Bazowe BMW X6 kosztuje około 67 300 USD, podczas gdy bazowe Maserati Levante kosztuje około 79 300 USD, co jest znacznie droższe niż BMW X6. Poza tym, high-end Levante trim kosztuje 115 300 dolarów, podczas gdy high-end X6 trim kosztuje 86 200 dolarów.

  BMW X5 M Niezawodność

FAQ

Który samochód jest szybszy – Maserati Levante czy BMW X6?

Maserati Levante jest szybszym samochodem. Maserati Levante Modena S przyspiesza od 0 do 60 km/h w zaledwie 4,0 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 181 mph. Z kolei BMW X6 M50i przyspiesza od 0 do 60 w 4,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mil/h.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Maserati Levante czy BMW X6?

Maserati Levante jest znacznie droższe w utrzymaniu niż BMW X6. Maserati to jeden z najbardziej zawodnych samochodów na rynku. Poza tym, jego wnętrze jest kiepsko wykonane z gorszych materiałów, co oznacza, że będziesz musiał je zmodernizować szybciej niż BMW X6.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny – BMW X6 czy Maserati Levant?

To zależy od wersji wyposażenia Maserati Levante i BMW X6, które porównujesz. Na przykład, jeśli są to Maserati Levante Modena S i BMW X6 M50i, BMW jest bardziej wydajnym samochodem. Ogólnie rzecz biorąc, BMW X6 jest bardziej paliwooszczędne niż Maserati Levante.

Wniosek

BMW X6 posiada ekskluzywne i luksusowe wnętrze, podczas gdy Maserati Levante ma lepsze osiągi i wygląda bardziej stylowo. BMW X6 jest bardziej niezawodne, podczas gdy Maserati Levante jest bardziej przestronne. Ogólnie rzecz biorąc, BMW X6 oferuje korzystny stosunek jakości do ceny, podczas gdy Maserati Levante ma gorsze wyposażenie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z