BMW X6 VS Porsche Cayenne – co jest lepsze?

Kiedy BMW wprowadziło nową linię pojazdów określaną jako Sports Activity Coupe lub SUV coupe, wraz z modelem X6, wiele osób myślało, że zwariowali. Ale dekadę później BMW X6 ma kilku konkurentów. Niezależnie od tego, który SUV coupe jest lepszy – BMW X6 czy Porsche Cayenne?

BMW X6 SUV coupe lepiej nadaje się dla osób szukających luksusu, stylu i doskonałego prowadzenia. Z drugiej strony, Porsche Cayenne Coupe jest idealne dla ludzi, którzy chcą wyjątkowej wydajności, prędkości i niezawodności.

Oba pojazdy zostały wykonane w oparciu o ich odpowiedniki SUV, które są BMX X5 dla X6 i Porsche Cayenne dla Porsche Cayenne coupe. Jeśli więc chcesz mieć bardziej praktycznego SUV-a, zamiast stylowego i sportowego coupe, zdecyduj się na BMW X5 SUV lub Porsche Cayenne.

Który samochód jest lepszy – BMW X6 czy Porsche Cayenne coupe?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Ponieważ te samochody to SUV-y coupe, oba wyglądają bardziej elegancko niż typowe SUV-y. Zwłaszcza, dla miłośników samochodów sportowych. Mają też niską konstrukcję, co sprawia, że wyglądają bardziej sportowo niż ich SUV-owy odpowiednik. Mimo to, Porsche Cayenne wygląda bardziej atrakcyjnie niż BMW X6.

Niektóre z cech, które wyróżniają Porsche Cayenne coupe to ostrzejsze obniżenie z tyłu, węższe szyby boczne oraz reflektory i światła tylne wykonane w technologii LED. BMW X6 również wygląda wyjątkowo, ponieważ posiada pochyłą linię dachu, duży grill typu nerka, 20-calowe felgi oraz panoramiczny szyberdach.

Wnętrze obu samochodów jest również klasyczne i piękne. Wnętrze BMW X6 wygląda jednak na bardziej ekskluzywne i komfortowe niż wnętrze Porsche Cayenne. Jest ono również bardziej sportowe dzięki takim elementom jak pikowana skóra, włókno węglowe, kryształowa dźwignia zmiany biegów i nastrojowe oświetlenie LED.

  BMW serii 2 Gran Coupe - niezawodność

Inne elementy wyposażenia X6 to skórzane fotele Vernasca, wykończenie deski rozdzielczej sztuczną skórą SensaTec, podwójny 12,3-calowy ekran oraz 16-kierunkowe fotele przednie z podgrzewaniem, które zapewniają relaksującą jazdę. Zamiast sportowego wnętrza, jak w BMW X6, Porsche Cayenne coupe charakteryzuje się prostym designem.

Dodatkowo, jest ono podobne do innych modeli Porsche, ponieważ jest proste, klasyczne, dobrze wykończone i bardzo atrakcyjne. Co więcej, posiada wiele udogodnień technicznych i jest przestronne. Niektóre z najlepszych funkcji obejmują piękny 12,3-calowy ekran, na którym wyświetlane są wszystkie informacje, ośmiokierunkowe fotele przednie, dwustrefową klimatyzację i bezkluczykowy zapłon.

BMW X6 ma rozstaw osi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala i wysokość 66,3 cala. Z drugiej strony Porsche Cayenne coupe ma rozstaw osi 114 cali, długość 193,7 cala, szerokość 78,1 cala i wysokość 66,8 cala.

Osiągi

Obecnie Porsche Cayenne coupe osiąga o wiele lepsze wyniki niż BMW X6. To dlatego, że ma więcej mocy i szybsze wykończenia niż BMW X6. Oba samochody mają trzy wersje wykończeniowe, co oznacza, że nabywcy mają do wyboru różne zakresy samochodów.

BMW X6 posiada model podstawowy sDrive40i, którego cena początkowa wynosi 64 300 dolarów, model xDrive40i z napędem na wszystkie koła, który kosztuje ponad 66 500 dolarów, oraz model M50i, który kosztuje ponad 85 400 dolarów. Wręcz przeciwnie, Porsche Cayenne ma bazę coupe z ceną wywoławczą 70.300 dolarów, S coupe z ceną około 86.900 dolarów i GTS z ceną bazową około 108.900 dolarów.

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Bazowy model BMW X6 wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik gazowy turbo inline-6 z 8-biegową skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła. Produkuje on maksymalnie 335 KM i 330 lb-ft momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje mu 5,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 151 mph.

Bardziej zaawansowany model, którym jest X6 M50i wyposażony jest w 4,4-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8 i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na wszystkie koła. Dostarcza on maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Poza tym, może zająć tylko 4,1 sekundy, aby przejść od 0 do 60 i ma prędkość maksymalną 155 mph.

Podczas gdy BMW X6 wykonuje znacznie lepiej niż większość kompaktowych SUV coupe na rynku, nie jest to mecz dla Porsche Cayenne Coupe. Podstawa Porsche Cayenne Coupe jest wyposażony w 3,0-litrowy silnik gazowy turbo V6 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Posiada również system AWD i może przyspieszyć od 0 do 60 w 5,6 sekundy i ma prędkość maksymalną 157 mph.

Wariant z wyższej półki, czyli Porsche GTS wyposażony jest w 4,0-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Ten potężny silnik dostarcza do 541 KM i 457 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo może rozpędzić się od 0 do 60 mph w zaledwie 3,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 186 mph.

Cena

Porsche jest droższe od BMW X6, ponieważ ma więcej mocy i lepiej się sprawuje. Bazowe BMW X6 kosztuje 67 300 dolarów, podczas gdy bazowe Porsche Cayenne coupe kosztuje 69 000 dolarów.

  Jaki jest największy SUV BMW?

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW X6 czy Porsche Cayenne coupe?

Gdy porównamy ich high-endowe wersje (BMW M50i VS Porsche Cayenne GTS), okaże się, że Porsche Cayenne jest znacznie szybsze. Nie tylko szybciej przyspiesza od 0 do 60 z 3,1 sekundy niż 4,1 sekundy w przypadku BMW, ale ma również prędkość maksymalną 186 mph, w porównaniu do BMW 155 mph.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – BMW X6 czy Porsche Cayenne coupe?

BMW są znane z tego, że mają dużo problemów niż większość luksusowych samochodów. Z drugiej strony, Porsche jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku. Poza tym, BMW psują się częściej niż Porsche. A ponieważ obie ich części są drogie do zdobycia, Porsche będzie tańszym samochodem w utrzymaniu na dłuższą metę.

Czy Porsche Cayenne jest lepsze od BMW X5?

To zależy od tego, czego szukasz. Porsche Cayenne jest bardziej przestronne i szybsze niż BMW X5, natomiast BMW X5 jest bardziej komfortowe i przystosowane do jazdy w terenie niż Porsche Cayenne.

Wniosek

Rywalizacja pomiędzy BMW X6 i Porsche Cayenne SUV coupe jest tak zacięta, że trudno wskazać jednoznacznego zwycięzcę. Niezależnie od tego, BMW X6 oferuje więcej komfortu i luksusu, podczas gdy Porsche Cayenne SUV zapewnia lepsze osiągi i bardziej relaksującą jazdę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z