BMW X6 VS Porsche Macan – co jest lepsze?

Kompaktowy SUV zapewnia większą prezencję na ulicy niż hatchback lub sedan. Jednocześnie jest bardziej praktyczny i zapewnia więcej miejsca do przechowywania niż sedan. Jeśli szukasz luksusowego kompaktowego SUV-a, BMW X6 i Porsche Macan to jedne z popularnych modeli. Ale który z nich jest lepszy?

BMW X6 oferuje więcej komfortu, luksusu i jest bardziej praktyczny niż Porsche Macan. Natomiast Porsche Macan zapewnia lepsze prowadzenie, osiągi i jest bardziej stylowy. Poza tym, Porsche Macan jest nieco tańszy, ale ma podobne cechy i możliwości.

Podsumowując, te dwa samochody są wyjątkowe i będzie to zależało od tego, czego pragniesz w kompaktowym SUV-ie. Są one wykonane przy użyciu wysokiej jakości materiałów i mają najwyższej klasy technologie i funkcje bezpieczeństwa. Dzięki temu porównaniu będziesz w stanie określić, który samochód odpowiada nie tylko Twojemu budżetowi, ale także Twoim potrzebom.

Który samochód jest lepszy – Porsche Macan czy BMW X6?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

BMW X6 w porównaniu do poprzednich modeli wygląda znakomicie. Jednak Porsche Macan wciąż wygląda bardziej przystojnie i zwinnie niż najnowsze BMW X6. Ma doskonałe cechy, takie jak boczne listwy z elementami struktury 3D, przód ze zintegrowanymi wlotami powietrza w kolorze nadwozia, diodowe światła tylne i 19-calowe felgi.

Mimo że Porsche Macan może pochwalić się tradycyjnym, ale urzekającym wyglądem, BMW X6 również wygląda elegancko dzięki pochylonemu dachowi, panoramicznemu szyberdachowi, dużej grillu nerkowemu, adaptacyjnym reflektorom i 20-calowym obręczom kół. Tak więc oba SUV-y pozostawią ludzi zahipnotyzowanych, gdy będą je mijać.

Porsche Macan może i ma wyjątkowy wygląd zewnętrzny, ale BMW X6 ma bardziej zaawansowane i luksusowe wnętrze. Poza tym, wnętrze BMW X6 jest bardzo atrakcyjne i zaawansowane. Jest również bardziej przestronne niż wnętrze Porsche Macan.

  Aiways vs Porsche - co jest lepsze?

W przeciwieństwie do BMW X6, Porsche Macan zachował większość starych cech z poprzedniego modelu, co czyni go nieco nieatrakcyjnym. Na przykład, Porsche nie zastąpiło zestawu wskaźników nową cyfrową jednostką. To sprawia, że samochód wygląda przestarzale w porównaniu do BMW X6 z najnowszymi funkcjami.

Porsche Macan jest sporo mniejszy od BMW X6. Jego rozstaw osi wynosi 110,5 cala, długość 186,1 cala, szerokość 76,1 cala, a wysokość 63,8 cala. Z kolei większe BMW X6 ma rozstaw osi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala i wysokość 66,3 cala.

Osiągi

Pod względem osiągów Porsche Macan wyróżnia się na tle konkurencji. Choć BMW X6 ma kilka mocnych wersji, nie może się równać ze sportowym Porsche Macan. Porsche Macan jest nie tylko wyjątkowo wydajny, ale także łatwiejszy w prowadzeniu dzięki lżejszej konstrukcji.

Porsche Macan ma trzy poziomy wyposażenia, w tym bazowy, S i GTS. Model bazowy wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik gazowy turbo inline-4, który osiąga moc 261 KM i moment obrotowy 295 lb-ft. Ma również prędkość maksymalną 144 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 5,8 sekundy.

Drugi trym, który jest Porsche Macan S jest wyposażony w 2,9-litrowy silnik gazowy twin-turbo V6, który produkuje maksymalnie 375 KM i 383 lb-ft momentu obrotowego. Ma również prędkość maksymalną 160 mph i może poruszać się od 0 do 60 w zaledwie 4,4 sekundy.

Wreszcie, Porsche Macan GTS jest wyposażony w 2,9-litrowy silnik gazowy twin-turbo V6, który dostarcza do 434 KM i 405 lb-ft momentu obrotowego. Ponadto, może przyspieszyć od 0 do 60 w 4,1 sekundy i ma prędkość maksymalną 167 mph. Należy pamiętać, że prędkość maksymalna i przyspieszenie są osiągane tylko z pakietem Sport Chrono.

  Czy Porsche Cayenne hybrid jest niezawodne?

BMW X6 może nie osiąga tak znakomitych wyników jak Porsche Macan, ale nadal jest bardzo mocny i doskonały w działaniu. BMW X6 dostępne jest w trzech poziomach wyposażenia, które obejmują sDrive40i, xDrive40i oraz M50i. Im wyższy poziom wykończenia, tym droższy jest samochód.

BMW xDrive40i jest wyposażone w 3,0-litrowy silnik rzędowy 6-cylindrowy, który produkuje do 335 KM i 330 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna wynosi 151 mph, a od 0 do 60 km/h rozpędza się w zaledwie 5,3 sekundy. To jest szybszy niż bazowy Porsche Macan trim.

Przeciwnie, BMW M50i jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik gazowy twin-turbo V8, który dostarcza maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Ma również takie samo przyspieszenie jak Porsche Macan, ponieważ zegary 4,1 sekundy w 0 do 60 mph. Jednakże, ma niższą prędkość maksymalną 155 mph, co czyni go dość powolny.

Cena

Porsche Macan jest dość tańszy w porównaniu do BMW X6. Podstawowy model BMW X6 kosztuje 67 300 dolarów, podczas gdy high-end trim to wydatek rzędu 86 200 dolarów. Z drugiej strony, bazowy model Porsche Macan kosztuje 54 800 dolarów, a bardziej zaawansowany – 79 800 dolarów.

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW X6 czy Porsche Macan?

Porsche Macan jest szybszy niż BMW X6. Konkretnie, Porsche Macan GTS jest szybszy niż BMW X6 M50i. Mimo że przyspieszenie od 0 do 60 km/h zajmuje tym samochodom 4,1 sekundy, Porsche Macan rozwija prędkość maksymalną 167 mil na godzinę, podczas gdy BMW X6 tylko 155 mil na godzinę.

  Czy Boxster to Porsche dla ubogich?

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – BMW X6 czy Porsche Macan?

Żaden z tych samochodów nie jest tańszy w utrzymaniu. Ponieważ oba samochody są luksusowymi, kompaktowymi SUV-ami, ich awarie przyprawiają o spory ból głowy. Niemniej jednak Porsche są zazwyczaj tańsze w utrzymaniu niż BMW. Dlatego spodziewaj się, że wydasz nieco więcej na BMW X6 niż Porsche Macan.

Czy Porsche Macan i BMX X6 są warte swojej ceny?

Tak, te dwie doskonałe niemieckie maszyny są warte każdego wydanego na nie dolara. SUV-y są pięknie zaprojektowane i wyposażone w najwyższej klasy luksusowe i bezpieczne funkcje. Są również potężne i będą konkurować z każdym wysokiej klasy kompaktowym SUV-em.

Jednak koszty naprawy i konserwacji mogą być wysokie. Co więcej, ich koszt początkowy jest dość wysoki, co może odstraszyć niektórych zainteresowanych nabywców.

Podsumowanie

Porsche Macan i BMW X6 to dwa doskonałe kompaktowe SUV-y o luksusowych cechach i znakomitych osiągach. Mimo to Porsche Macan jest lepszym samochodem, ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze, szybszy i bardziej urodziwy. Natomiast BMW X6 jest idealne dla tych, którzy wymagają luksusowego, zaawansowanego, przestronnego i bardziej praktycznego kompaktowego SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z