BMW Z4 VS Audi TT – co jest lepsze?

Roadstery to piękne samochody, które pozwalają kierowcy przekształcić samochód w coupe lub sedan za naciśnięciem jednego przycisku. Zarówno Audi jak i BMW oferują jedne z najlepszych roadsterów na rynku. Ale który roadster jest lepszy – Audi TT czy BMW Z4?

BMW Z4 jest bardziej odpowiednie dla osób szukających luksusowego kabrioletu, który jest wygodny, przestronny i jeździ cicho. Z drugiej strony, Audi TT najlepiej nadaje się dla osób, które pragną luksusowego kabrioletu, który jest bardziej sportowy, łatwiejszy w prowadzeniu i elegancki.

Niemniej jednak, te dwa roadstery mają wiele do zaoferowania, ponieważ oba są doskonałymi luksusowymi samochodami sportowymi. Gdy dach jest opuszczony, Audi TT jest lepszym samochodem do jazdy, podczas gdy BMW Z4 jest bardziej komfortowe, gdy dach jest otwarty. Co więcej, Audi TT zapewnia bardziej zwinną jazdę niż BMW Z4.

Wybór pomiędzy tymi dwoma roadsterami nie jest łatwy, ponieważ oba mają wyjątkowe cechy. Dlatego właśnie to porównanie pomaga podkreślić najlepsze cechy każdego z samochodów, aby zainteresowani nabywcy mogli łatwo wybrać jeden z nich.

Który samochód jest lepszy – BMW Z4 czy Audi TT?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

BMW i Audi produkują jedne z najbardziej stylowych samochodów na rynku. Zarówno BMW Z4, jak i Audi TT są pięknie zaprojektowane i urzekające. Mimo to Audi TT wyróżnia się bardziej w porównaniu z BMW Z4 roadster. Dzięki nieskomplikowanym liniom nadwozia i charakterystycznemu grillowi z pojedynczą ramką.

BMW Z4 może nie jest tak wyjątkowe jak Audi TT, ale również jest urocze. Niektóre z cech, które sprawiają, że wygląda fantastycznie, to tradycyjny grill nerkowy oraz widok z tyłu w trzech czwartych z krótkim zadem i dobrze wkomponowanymi światłami tylnymi.

  Audi RS6 Avant Niezawodność

Jednak pod względem wykończenia wnętrza i wyglądu, BMW Z4 ma przewagę nad Audi TT. Dzięki przestronnej kabinie i logicznie rozmieszczonym elementom wyposażenia na najwyższym poziomie. BMW Z4 może pochwalić się takimi elementami jak miękka w dotyku deska rozdzielcza wykończona materiałem SensaTec, fotele pokryte skórą Vernasca oraz elektrycznie regulowane fotele.

Oprócz klasycznego wnętrza, kierowca i pasażer mają więcej miejsca na nogi i głowę, co czyni ten samochód bardziej praktycznym niż Audi TT. Co więcej, jeśli podróżujesz do odległego miejsca, przestrzeń bagażnika jest również większa, co oznacza, że możesz przechowywać więcej bagażu.

Wnętrze Audi TT może nie jest na tym samym poziomie co wnętrze BMW Z4, ale nie jest daleko. Wręcz przeciwnie, wnętrze Audi TT zostało dobrze wykończone w porównaniu z wnętrzem BMW Z4. Samochód może poszczycić się takimi elementami jak delikatna skóra Nappa, standardowe przednie fotele z 12-stopniową regulacją mocy oraz standardowe ogrzewanie na wysokości karku.

Osiągi

Roadstery mają oferować doskonałe osiągi, prowadzenie i prędkość maksymalną. Tak jest zarówno w przypadku BMW Z4, jak i Audi TT. BMW Z4 ma lepsze osiągi niż Audi TT. Poza tym, ma dwie opcje wykończenia, podczas gdy Audi TT ma tylko jedną opcję wykończenia.

BMW Z4 posiada wersję sDrive30i oraz roadster M40i. Z drugiej strony, Audi TT ma tylko 45 TFSI, Quattro. Obie wersje BMW są bardziej wydajne niż Audi TT roadster. Podstawowa wersja BMW wyposażona jest w 2,0-litrowy silnik benzynowy turbo inline-4 z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Dostarcza on maksymalnie 255 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego.

  Czy BMW produkuje samochody sportowe?

Bardziej zaawansowana wersja BMW Z4 (M40i) osiąga moc 382 KM i moment obrotowy 368 lb-ft. Poza tym, może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,9 sekundy, podczas gdy podstawowa wersja pokonuje ten sam dystans w 5,2 sekundy. Audi TT roadster rozpędza się od 0 do 60 km/h w 5,5 sekundy, czyli wolniej niż oba modele BMW Z4.

Poza tym, Audi TT 45 TFSI Quattro wyposażone jest w 2,0-litrowy silnik turbo z silnikiem rzędowym-4 i 7-biegową skrzynią automatyczną, która działa lepiej niż 8-biegowa skrzynia automatyczna w BMW Z4. Co więcej, jego silnik produkuje maksymalnie 228 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego.

Cena

Audi TT jest znacznie tańsze niż BMW Z4. Oczywiście bazowe BMW Z4 jest tańsze, natomiast wyższe trymery są droższe. Cena bazowa Audi TT to około 54 600 dolarów, podczas gdy cena bazowa niższego trymu BMW to około 49 800 dolarów i 63 600 dolarów za wyższy trym.

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW Z4 czy Audi TT?

BMW Z4 przyspiesza szybciej niż Audi TT. Dlatego też jest szybsze od Audi. Na przejście od 0 do 60 sekund potrzebuje zaledwie 3,9 sekundy. Audi natomiast potrzebuje na to 5,5 sekundy. Jednakże, jeśli chodzi o prędkość maksymalną, te samochody mają maksymalną prędkość maksymalną 155 mph.

Ponieważ te dwa samochody mają taką samą prędkość maksymalną, lżejsze Audi TT będzie nieco szybsze niż BMW Z4. Jednak na początku BMW Z4 wystartuje szybciej niż Audi TT, ale ze względu na swoją wagę, będzie powoli doganiać Audi TT na torze wyścigowym i wyprzedzi BMW Z4.

  Czy Lexus jest tańszy w utrzymaniu niż BMW

Czy BMW Z4 jest bardziej niezawodne niż Audi TT?

Ogólnie rzecz biorąc, Audi są bardziej niezawodne niż BMW. Według wielu rankingów niezawodności, Audi TT plasuje się wyżej niż BMW Z4. Co więcej, BMW zazwyczaj psuje się częściej w porównaniu do Audi. Dodatkowo, ich części zamienne i koszty naprawy są również znacznie wyższe niż w przypadku Audi. Należy więc liczyć się z wydatkami podczas jazdy BMW Z4.

Który samochód jest łatwiejszy w prowadzeniu – Audi TT czy BMW Z4?

BMW Z4 może mieć przewagę mocy i prędkości, ale Audi TT radzi sobie o wiele lepiej niż Z4. To dlatego, że jest lżejsze i może łatwo skręcać na zakrętach, w przeciwieństwie do cięższego BMW Z4. Niemniej jednak, Audi TT jest głośniejsze, gdy dach jest otwarty, podczas gdy BMW Z4 oferuje płynną jazdę.

Wniosek

BMW Z4 najlepiej nadaje się dla ludzi szukających przestronnego, wygodnego i cichego luksusowego roadstera, podczas gdy Audi TT jest idealne dla ludzi szukających bardziej sportowego, uroczego i łatwiejszego w prowadzeniu roadstera. Audi TT jest również bardziej niezawodne niż BMW Z4, ale to drugie jest bardziej luksusowe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z